Typhlodromus pyri



katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?)
9.3.2018 20:03

Minulý rok jsem tuto otázku položil panu Psotovi z BIOCONTu.

Odpověď:

sulka skutečně populace dravého roztoče potlačuje.
Z našich sledování víme, že po jednom ošetření může populace dravého roztoče klesnout v rozmezí 11 – 50 %.
Ve vašem případě bych doporučil letošní jarní ošetření sulkou vynechat. Později, jakmile si Typhlodromus vybuduje stabilní populaci, tak můžete sulku použít.
Obecně bych řekl od druhého roku s tím, že by se to se Sulkou ale nemělo přehánět.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 8.12.2014 12:10

Tak pak je to v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?), 8.12.2014 12:14

OK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 8.12.2014 12:54

Tady je to pekne, strucne a vystizne. Zadna pomylenost ani nevzdelanost. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 2.5.2015 7:34

Viděl jsem u jednoho sadaře, který produkuje jablka pro dětskou výživu, že má takovou brožurku se svými zápisky, kde má uvedeno, co a do kdy maximálně může použít ve své oblasti, aby v konečných rozborech byla rezidua pod požadovanou hranicí. Ty rozbory dělá nezávislá laboratoř někde v Itálii, hodnotí se cca 400 látek a všechny musí být pod onou zbytkovou hranicí. Rozbory stojí několik desítek tisíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 10.1.2016 22:00

Pánové, jaké máte po té době zkušenosti s tím dravím roztočem? Pomohl? Já měl loni tak požkozenou hrušeň Vlnovníkem (a na dvakrát),že letos to nemůžu dopustit. 

A učinkoval už v sezoně vysazení?

Díky Tibor z UH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 8.3.2018 21:45

Zdravím přátelé, můžete mi prosím poradit? Minulý týden jsem také zkusila aplikovat dravého roztoče (slivoně, jabloně, réva, hrušně) a teď jsem dělala probírku postřiků, co mám v zásobě. Některé jsem nenašla uvedené v seznamu laboratoře, ale podle účinné látky předpokládám, že by snad mohly být povolené (Horizon, Sulka, Signum). Co myslíte? A jaký přípravek bych mohla použít hned prvním rokem na slivoně na mšice a pilatku? A vadí roztočům smáčedlo Silwet? Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 9.3.2018 4:28
Sulka je síra a ta hubí i dravého roztoče. Biocont doporučuje první rok po aplikaci neaplikovat jarní postřik sulkou. Na webu biocontu jsou ke stažení dva seznamy, kde se uvádí vhodnost jednotlivých postřiků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 9.3.2018 10:41

Na tyto seznamy jsem se dívala, a právě proto mě překvapuje, že u všech jiných přípravků se sírou je uvedeno: * použitelné bez omezení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.64 (?), 9.3.2018 11:49
Zopár údajov k téme (foto). IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 9.3.2018 20:03

Minulý rok jsem tuto otázku položil panu Psotovi z BIOCONTu.

Odpověď:

sulka skutečně populace dravého roztoče potlačuje.
Z našich sledování víme, že po jednom ošetření může populace dravého roztoče klesnout v rozmezí 11 – 50 %.
Ve vašem případě bych doporučil letošní jarní ošetření sulkou vynechat. Později, jakmile si Typhlodromus vybuduje stabilní populaci, tak můžete sulku použít.
Obecně bych řekl od druhého roku s tím, že by se to se Sulkou ale nemělo přehánět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika