Typhlodromus pyri



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?) 
8.12.2014 12:10

Tak pak je to v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?), 8.12.2014 12:14

OK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 8.12.2014 12:54

Tady je to pekne, strucne a vystizne. Zadna pomylenost ani nevzdelanost. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 2.5.2015 7:34

Viděl jsem u jednoho sadaře, který produkuje jablka pro dětskou výživu, že má takovou brožurku se svými zápisky, kde má uvedeno, co a do kdy maximálně může použít ve své oblasti, aby v konečných rozborech byla rezidua pod požadovanou hranicí. Ty rozbory dělá nezávislá laboratoř někde v Itálii, hodnotí se cca 400 látek a všechny musí být pod onou zbytkovou hranicí. Rozbory stojí několik desítek tisíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 10.1.2016 22:00

Pánové, jaké máte po té době zkušenosti s tím dravím roztočem? Pomohl? Já měl loni tak požkozenou hrušeň Vlnovníkem (a na dvakrát),že letos to nemůžu dopustit. 

A učinkoval už v sezoně vysazení?

Díky Tibor z UH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 8.3.2018 21:45

Zdravím přátelé, můžete mi prosím poradit? Minulý týden jsem také zkusila aplikovat dravého roztoče (slivoně, jabloně, réva, hrušně) a teď jsem dělala probírku postřiků, co mám v zásobě. Některé jsem nenašla uvedené v seznamu laboratoře, ale podle účinné látky předpokládám, že by snad mohly být povolené (Horizon, Sulka, Signum). Co myslíte? A jaký přípravek bych mohla použít hned prvním rokem na slivoně na mšice a pilatku? A vadí roztočům smáčedlo Silwet? Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 9.3.2018 4:28
Sulka je síra a ta hubí i dravého roztoče. Biocont doporučuje první rok po aplikaci neaplikovat jarní postřik sulkou. Na webu biocontu jsou ke stažení dva seznamy, kde se uvádí vhodnost jednotlivých postřiků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 9.3.2018 10:41

Na tyto seznamy jsem se dívala, a právě proto mě překvapuje, že u všech jiných přípravků se sírou je uvedeno: * použitelné bez omezení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.64 (?), 9.3.2018 11:49
Zopár údajov k téme (foto). IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 9.3.2018 20:03

Minulý rok jsem tuto otázku položil panu Psotovi z BIOCONTu.

Odpověď:

sulka skutečně populace dravého roztoče potlačuje.
Z našich sledování víme, že po jednom ošetření může populace dravého roztoče klesnout v rozmezí 11 – 50 %.
Ve vašem případě bych doporučil letošní jarní ošetření sulkou vynechat. Později, jakmile si Typhlodromus vybuduje stabilní populaci, tak můžete sulku použít.
Obecně bych řekl od druhého roku s tím, že by se to se Sulkou ale nemělo přehánět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika