Toptaste



Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 236.130 (?)
28.8.2016 9:53

Zdravím pane Petře. Chtěl jsem Vás zeptat na odlučitelnost od pecky u této odrůdy. Já mám 2 ks na podnoži st. Julien, Wagenheimově a u obou odlučitelnost žádná. Jsou ve stáří asi 2 - 3 let. Jak je to u Vás. Děkuji za odpověď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 50.172 (?), 21.4.2016 20:38

A co říkate na tento příspěvek?  je z vlákna Aprimira :

Nechcem ti kazit Palo nadsenie, ale tvorcovia Aprimiry po rokoch podozrievavych reakcii z Holandska (nenasli geny marhule) priznali ze to nie je krizenec marhule (APRI... - Orangered) s MIRAbelkou, ale len MIRA-belka. Link som daval davnejsie - APRIMIRA po rokoch priznana pravda.

To, ze z marketingovych dovodov skolky (nap. aj Plantex!) stale (po tolkych rokoch) siria v zaujme lepsieho biznisu tento "omyl", je hanebne.

Myslím, že německé soudruhy přeceňujete.

Je sice dobré vědět z jakých odrůd je vyšlechtěna odrůda, např. u Topteste.Kdyby ale napsali - náhodný semenáč nebo semenáč odrůdy Valor asi by se svět nezbořil.

Zámněny jsou všude i u šlechtitelů.

J.A.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 126.252 (?), 18.8.2016 23:25

Co více napsat o této dnes již pomalu kultovní odrůdě. Snad se jen pochlubit, že konečně uzrály i mé vlastní plody. Podnoží semenný myroš. Aroma slabší, ale extrémní šťavnatost a výrazné cukříky mi šmakují. Od pecky šla tak z 80%. Překvapilo mě snad jen brzké urání prvních plodů (380m.n.m.)

Zdraví Mittwoch

Toptaste
Toptaste
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 15.43 (?), 19.8.2016 22:05

Taky mi dozrává hodně brzo, první zdravé plody byly měkké už minulý týden a už padá. Mám TopTaste zrovna na stole spolu s Hanitou, Gabrovskou, Tipalou, Althanovou a zelenou ryngli. Jedině Hanita je důstojným protivníkem TopTastu, kterého je opravdu plná pusa. Nutno dodat, že Gabrovská ještě není zralá, šlo o první měkčí plod na ochutnání. Asi budu mít špatné spaní, takhle na noc se cpát švestkami...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 27.8.2016 14:40

Opět se bude "svatořečit" TOPTASTE? Bude. I přesto, že pan Vysloužil možná podá "protestní nótu"smiley Dal jsem včera ochutnat jistému člověku všelijaké švestky, mezi nimi i Hanitu a Toptaste. Předpokládal jsem, že mu nejvíce zachutnatá dobře vyzrálá Hanita, ale když ochutnal Toptaste tak prohlásil, že všechno doma přeroubuje touto odrůdou a bylo zajímé vidět jeho slastný obličej při každém dalším plodu. Letos jsem už o Toptaste nic psát nechtěl, ale prostě musím. Delikatesní jsou zvláště plody s tmavě žlutou dužninou a nejsou o nic méně vzhledné než např. Čačanská lepotica. Chtěl jsem doporučit pro pěstování tyto odrůdy s postupným dozráváním v průběhu vegetačního období: JUNA, KATINKA, HANITA, DOMÁCÍ ŠVESTKA a PRESENTA, ale naprosto nelze opomenout právě TOPTASTE. Tady u mě "bledne" před Toptaste momentálně i Gabrovská a to je co říct.

Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 236.130 (?), 28.8.2016 9:53

Zdravím pane Petře. Chtěl jsem Vás zeptat na odlučitelnost od pecky u této odrůdy. Já mám 2 ks na podnoži st. Julien, Wagenheimově a u obou odlučitelnost žádná. Jsou ve stáří asi 2 - 3 let. Jak je to u Vás. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.101 (?), 28.8.2016 10:17

Mám deset stromů Toptaste na podnoži st. julien a myrobalán. Plodí pravidelně ale po loňské nadúrodě mají letos plodů minimum. Všechny jdou od pecky, proto mě překvapily zprávy o naprosté neodlučitelnosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 236.130 (?), 28.8.2016 10:47

Zdravím. Ta odlučitelnost je v každé fázi zrání plodu? U mne se jedná o první úrodu tak nevím, třeba se to později zlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 28.8.2016 12:34

Nieviem či to záleží od počasia, niekedy Toptaste ide krasne od kôstky, ale dužina ostava na kôstach asi u 20 % plodov.Na myrobalane rýchlo rastie a vyholuje musi sa každý rok strihať, ale podpnik st.julien sam vytvára rodive drevo sam sa tvaruje za 7 rokov som sa ho nožnicami ani nedotkol super.Dnes namerana sladkost 27Brix pre záhradkárov čo robia slivovičku maju sa na čo tešit stale hlasia pekne cukornatost bude stupat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.8.2016 12:41

Není důvodu podávat protestní nótu. Toptaste je kvalitní odrůda.Jen připomenu, že samotná cukernatost není všechno. Zajímavá bude kombinace s jinými, méně sladkými odrůdami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.65 (?), 28.8.2016 13:06

Zajímavá bude kombinace s jinými, méně sladkými odrůdami.
Ať už je její chuť a aroma jakékoliv, mi ještě neplodí, pořád bude lepší a pohodlnější než kupovat a vařit cukr použít k doslazení kvasů takové plody.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika