Toptaste



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?) 
20.8.2017 13:50

Toptaste letos obsadila třetí místo v odolnosti na jarní mrazy, zbylo asi 20% násady.Nejlíp dopadly mirabelka Miragrande cca 70% (Belamira nic) a Domácí okolo 30%.První zralé plody, jsou letos velkým zklamáním.Prázdná až jalová chuť, bez aromatu.

Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 31.8.2017 19:54

Toptaste na 10 ročných stromoch pod.myrob.plody malé nevyrazná chuť listie zvadlé chyba voda, vedľa 4 ročne Totasty na st.julien nadherné plody vinikajuca chuť to je neskutočné aky rozdiel, 4 ročné boli zalievané každý 3 deň. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 8.9.2017 21:12

Poslední Toptasty narostly do obludných rozměrů (68 gramů),nabraly ještě víc cukrů (refraktometr do 32 Brix se nechytá),vytratila se i ta trocha aromatu, takže další krastalový cukr. Odlučitelnos špatná.

Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.171 (?), 9.9.2017 15:20

Ja mám Toptaste na wavite, na tejto podnoži u mňa dosť trpí jarným moníliovým úžehom. Bez posteku proti tejto chorobe sa u mňa pestovať nedá. Aké máte skúsenosti s Toptastami na silno rastúcich podnožiach čo sa týka moníliového úžehu?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.9.2017 15:50

Myslím, že podnož v tomto případě nehraje roli. Na myrobalánu má Toptaste úžeh taky. Tato odrůda bude zřejmě citlivější. A to i na ten jarní mráz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.171 (?), 9.9.2017 16:03

A to i na ten jarní mráz.

Aj u mňa tento rok na jar Toptaste dosť zmrzol. Taká Katinka alebo Elena sú vydarenejšie odrody. Netrpia jarným moníliovým úžehom a aj na jarné mrazy nie sú také citlivé.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.9.2017 16:11

Přesto ale je ta kvalita plodů tak netradičně zajímavá, že likvidace Toptaste nehrozí. Na Vysočinu by se Toptaste pravděpodobně nehodila. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.132 (?), 9.9.2017 22:02

Ja tiež nebudem Toptaste zatiaľ likvidovať, táto odroda patrí do záhrady aj keď má vyššie spomínané negatíva, mám jeden strom a ten mi stačí, ale sad z Toptastov by som v mojej horšej pestovateľskej polohe severozápadného Slovenska určite nezakladal.

My tu na hornom Považí dávame prednosť odrodám sliviek kde je Větší jistota sklizne v každom roku a ktoré u nás na jar zatiaľ nezmrzajú v kvete ako su napr. Katinka alebo Elena.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.9.2017 8:24

A mám takový dojem, že ty novější německé odůdy žádný velký pokok nepřinesou. Elenu i Pesentu mně tady klobou ptáci ještě nezralou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.67 (?), 10.9.2017 17:33

Ja zatiaľ nemám tie nové nemecké odrody, myslím že Miloš tu chválil chuť odrody Juna. Minulý rok sa u nás predávala Haroma, ale čo som sa tu minulý rok dočítal tak dozrievala až začiatkom októbra-října a to mali pestovatelia ktorí sem píšu ďaleko lepšie pestovateĺské podmienky ako mám ja. Elena je u mňa v 310 m.n.m posledná odroda slivky ktorá u mňa dozrieva spolahlivo každý rok. Presenta minulý rok dozrela aj u mňa ale sú roky kedy nedozreje. Presenta je dobrá slivka ale patrí do polôh max. 250 m.n.m.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika