Toptaste



Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 236.130 (?)
28.8.2016 10:47

Zdravím. Ta odlučitelnost je v každé fázi zrání plodu? U mne se jedná o první úrodu tak nevím, třeba se to později zlepší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 50.172 (?), 21.4.2016 20:38

A co říkate na tento příspěvek?  je z vlákna Aprimira :

Nechcem ti kazit Palo nadsenie, ale tvorcovia Aprimiry po rokoch podozrievavych reakcii z Holandska (nenasli geny marhule) priznali ze to nie je krizenec marhule (APRI... - Orangered) s MIRAbelkou, ale len MIRA-belka. Link som daval davnejsie - APRIMIRA po rokoch priznana pravda.

To, ze z marketingovych dovodov skolky (nap. aj Plantex!) stale (po tolkych rokoch) siria v zaujme lepsieho biznisu tento "omyl", je hanebne.

Myslím, že německé soudruhy přeceňujete.

Je sice dobré vědět z jakých odrůd je vyšlechtěna odrůda, např. u Topteste.Kdyby ale napsali - náhodný semenáč nebo semenáč odrůdy Valor asi by se svět nezbořil.

Zámněny jsou všude i u šlechtitelů.

J.A.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 126.252 (?), 18.8.2016 23:25

Co více napsat o této dnes již pomalu kultovní odrůdě. Snad se jen pochlubit, že konečně uzrály i mé vlastní plody. Podnoží semenný myroš. Aroma slabší, ale extrémní šťavnatost a výrazné cukříky mi šmakují. Od pecky šla tak z 80%. Překvapilo mě snad jen brzké urání prvních plodů (380m.n.m.)

Zdraví Mittwoch

Toptaste
Toptaste
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 15.43 (?), 19.8.2016 22:05

Taky mi dozrává hodně brzo, první zdravé plody byly měkké už minulý týden a už padá. Mám TopTaste zrovna na stole spolu s Hanitou, Gabrovskou, Tipalou, Althanovou a zelenou ryngli. Jedině Hanita je důstojným protivníkem TopTastu, kterého je opravdu plná pusa. Nutno dodat, že Gabrovská ještě není zralá, šlo o první měkčí plod na ochutnání. Asi budu mít špatné spaní, takhle na noc se cpát švestkami...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 27.8.2016 14:40

Opět se bude "svatořečit" TOPTASTE? Bude. I přesto, že pan Vysloužil možná podá "protestní nótu"smiley Dal jsem včera ochutnat jistému člověku všelijaké švestky, mezi nimi i Hanitu a Toptaste. Předpokládal jsem, že mu nejvíce zachutnatá dobře vyzrálá Hanita, ale když ochutnal Toptaste tak prohlásil, že všechno doma přeroubuje touto odrůdou a bylo zajímé vidět jeho slastný obličej při každém dalším plodu. Letos jsem už o Toptaste nic psát nechtěl, ale prostě musím. Delikatesní jsou zvláště plody s tmavě žlutou dužninou a nejsou o nic méně vzhledné než např. Čačanská lepotica. Chtěl jsem doporučit pro pěstování tyto odrůdy s postupným dozráváním v průběhu vegetačního období: JUNA, KATINKA, HANITA, DOMÁCÍ ŠVESTKA a PRESENTA, ale naprosto nelze opomenout právě TOPTASTE. Tady u mě "bledne" před Toptaste momentálně i Gabrovská a to je co říct.

Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 236.130 (?), 28.8.2016 9:53

Zdravím pane Petře. Chtěl jsem Vás zeptat na odlučitelnost od pecky u této odrůdy. Já mám 2 ks na podnoži st. Julien, Wagenheimově a u obou odlučitelnost žádná. Jsou ve stáří asi 2 - 3 let. Jak je to u Vás. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.101 (?), 28.8.2016 10:17

Mám deset stromů Toptaste na podnoži st. julien a myrobalán. Plodí pravidelně ale po loňské nadúrodě mají letos plodů minimum. Všechny jdou od pecky, proto mě překvapily zprávy o naprosté neodlučitelnosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 236.130 (?), 28.8.2016 10:47

Zdravím. Ta odlučitelnost je v každé fázi zrání plodu? U mne se jedná o první úrodu tak nevím, třeba se to později zlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 28.8.2016 12:34

Nieviem či to záleží od počasia, niekedy Toptaste ide krasne od kôstky, ale dužina ostava na kôstach asi u 20 % plodov.Na myrobalane rýchlo rastie a vyholuje musi sa každý rok strihať, ale podpnik st.julien sam vytvára rodive drevo sam sa tvaruje za 7 rokov som sa ho nožnicami ani nedotkol super.Dnes namerana sladkost 27Brix pre záhradkárov čo robia slivovičku maju sa na čo tešit stale hlasia pekne cukornatost bude stupat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.8.2016 12:41

Není důvodu podávat protestní nótu. Toptaste je kvalitní odrůda.Jen připomenu, že samotná cukernatost není všechno. Zajímavá bude kombinace s jinými, méně sladkými odrůdami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.65 (?), 28.8.2016 13:06

Zajímavá bude kombinace s jinými, méně sladkými odrůdami.
Ať už je její chuť a aroma jakékoliv, mi ještě neplodí, pořád bude lepší a pohodlnější než kupovat a vařit cukr použít k doslazení kvasů takové plody.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika