Topking



rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?)
4.10.2013 11:57

Jsem zvědavý na posouzení rozdílů v kvalitě Čačanské rodné versus Topkingu.O velikost plodů se mí vůbec nejedná, protože jsem zjístil, že ty odrůdy které mají v průměru menší plody mají obecně vzato lepší chuťové kvality, ale o tom někdy jindy.

Obě zrají, nebo mají dozrávat začátkem září.Obě mají své předky pocházející z teplejších krajin,tedy lze čekat,že právě tam budou nejlépe prosperovat.Topking neznám, ale Čačanská rodná dosahuje u mě velmi dobré chuťové kvality, i přes slabší teplotní hendikep-nedosahuje u mě žlutého vybarvení dužiny, jen zeleně žlutého-což je málo, proto soudím, že kdyby dozrávala v teplejší oblasti, byly by její výsledky o mnoho lepší.I tak jsou její plody velmi, velmi šťavnaté, a chuťově zajimavé.U mě je to jen náznak toho co by dokázaly jinde.

U Topkingu udávají průměrnou gramáž 26-28g, u Čačanské rodné jsem osobně naměřil v průměru 31g-což není o mnoho více.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 4.10.2013 11:57

Jsem zvědavý na posouzení rozdílů v kvalitě Čačanské rodné versus Topkingu.O velikost plodů se mí vůbec nejedná, protože jsem zjístil, že ty odrůdy které mají v průměru menší plody mají obecně vzato lepší chuťové kvality, ale o tom někdy jindy.

Obě zrají, nebo mají dozrávat začátkem září.Obě mají své předky pocházející z teplejších krajin,tedy lze čekat,že právě tam budou nejlépe prosperovat.Topking neznám, ale Čačanská rodná dosahuje u mě velmi dobré chuťové kvality, i přes slabší teplotní hendikep-nedosahuje u mě žlutého vybarvení dužiny, jen zeleně žlutého-což je málo, proto soudím, že kdyby dozrávala v teplejší oblasti, byly by její výsledky o mnoho lepší.I tak jsou její plody velmi, velmi šťavnaté, a chuťově zajimavé.U mě je to jen náznak toho co by dokázaly jinde.

U Topkingu udávají průměrnou gramáž 26-28g, u Čačanské rodné jsem osobně naměřil v průměru 31g-což není o mnoho více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 19.3.2014 14:04

Chápu, že dnes už je Topking "zastaralá" odrůda a každý už prahne po výsadbě nových německých odrůd jako je Juna, Azura, Haroma, Jofela, Jajo atd.. Ale všiml jsem si na začátku tohoto vlákna pěkného Davidova příspěvku, kde tuto odrůdu chválí a připojil i moc hezkou fotku. Také si ale vzpomínám, že kdesi padl názor, že Topking má jakousi "trávovou" příchuť. Mohl by to někdo objasnit? Nebo platí výhradně to pozitivní, co napsal David?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 127.11 (?), 20.3.2014 12:23

 Pisal so to minuly rok - o pristepenom 1/2 strome Topkingu. Bola to prva vacsia uroda, takze tu travovu pachut treba brat s rezervou (a podla nemeckych webov by ta pachut mala po 1-2 dnoch v sklade vymiznut), uvidime co bude tento rok. Problemom bolo tiez opadavanie plodov pri dozreti. Mozno to bolo podmienene suchom - trpeli tym i marhule. Uvidime tento rok, ale i tak som nachystany prestepit aspon polovicu Tophitom a Gabrovskou - to bol povodny zamer, len omylom z toho vysiel Topking. Na novinky z Nemecka si este chvilu pockame, ale kombinacia Hanity s inou odrodou , zrejuca po Hanite by sa hodila...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 25.3.2014 20:42

Zdravím, tak s tím opadem po dozrání souhlasím, není to jen ročníková záležitost. Jinak ta lehká trávovitost se objevila, ale pokud plody skutečně dozrají, spíš jsou lehoučce natrpklé, ale dost sladké. Spolu s Toptastem soudím že by nebyly asi špatné ani na pálení.david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.3.2014 22:13

Řekl bych to podobně. Ty trávové tóny jsem v chuti Topkingu našel až poté, co jsem si tu o ní přečetl. V chuti nikterak nevadí. Na kvas by neuškodila vyšší cukernatost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.8.2014 20:09

Plody Topkingu jsou nějaké strupaté, co říkáte? Že by strupovitost napadala už i švestky?surprise


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 5.8.2014 10:52

Strupovitost asi né, ale rzivost slivoně napadá listy, plody,stopky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 5.8.2014 11:17

I kldyž jsem to na švestkách nikdy neviděl, ty bodové skvrny skutečně připomínají strupovitost. Mapovitá skvrna vpravo je rzivost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 5.8.2014 12:41

Bodové skvrny nakonec zřejmě opravdu budou projevy nějaké strupovitosti. Plošná skvrna na vzdálenějším plodu možné chladové poškození, nebo rez. Na stopce možná rez.

Napadení letorostů a plodů některým ze dvou klonů rzi nebylo u slivoní pozorováno ani při velmi silném výskytu. Letorost není stopka, proto si myslím, že na stopce vidím příznaky rzi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 7.8.2014 13:46

Zdravím, pan Petr má skutečně Topking- lehké ojínění i na plodném dřevě bych řekl je dost typické. jinak ty skvrny mám taky, u nás je rzivost slupky, nějak to neřeším, problém by to byl u plodů na přímý prodej. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika