Topking



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
15.5.2013 12:57

To máte tak.  Údaje z databáze jsou vesměs opsané z dostupné liuteratury. Občas pod vlivem osobní zkušenosti údaje upravíme, ale jen výjimečně, dojem jednoho pěstitele nemůže být brán za objektivní a obecně platný.
   Top 2000 mám možná 5 let, víc asi ne. Přirouboval jsem ji na stromek Gabrovské (od Kubáčka). Intenzita růstu je o tolik výraznější, že stromek nelze udržet souměrný a větev s Topem je 2x silnější než ostatní. Přitom je obalena květy víc než původní Gabro.  Proto jsem odrůdu začal štěpovat na náletové myrobalány do přírody, neboť tam slaběji rostoucí slivoně bez intenzivní péče nepřežijí.  Mimochodem na stejný stromek Gabrovské jsem současně naštěpoval i Annu Späth a ta přestal růst úplně.
   Na vedle stojící stromek Valjevky jsem šoupl Hanitu a Top King. Zatímco Hanita za Valjevkjou růstově pokulhává, Top King je bujnější. Ale ne zas o tolik.
   Některé odrůdy se chovají v průběhu let jinak. Např Chrudimská (Vaňkova) přiroubovaná na jiné slivoni roste první 2 roky většinou silněji než podnožová odrůda. Jak ale začne plodit, růst se výrazně zpomalí.
   Nevylučuji rovněž, že svou roli mohou hrát místní podmínky a v jiných polohách budou relace růstových potencí jiné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 9.9.2012 22:05

Tak ještě než jste napsal p.Wimpi svou poznámku jsem se nad tím pozastavoval, a kroutil hlavou taky.Ale p.david, jak už prokázal, jistě není úplný laik, který by nevěděl, a neznal možné důsledky.Navíc je jištěn druhým stromkem na st.julianu A.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 9.9.2012 22:15

Dotaz jsem poslal právě proto, že p. David je zkušený sadař. Já jsem si z literatury odvodil, že roubovat na JOJO nemá smysl. Proto mě zajímá, jak to vidí David.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.140 (?), 12.9.2012 15:47

No, vzhledem k tomu, co mi sdělila jistá výzkumná kapacita z Ruzyně, tak by při infekci Joja mělo dojít k odumření minimálně zasažených větví (hypersenzitivita). já mám ale Topking na Joju zdravý´(minulý týden jsem to oklepal na slivovici:-)), jinak Jojo bych jako podnož nepoužil, byla to otázka místa, ale Toking na tom plodí výborně a na St junien rovněž (asi 7 letý strom). Jinak Jojo nepreferuji, hlavně kvůli chuti a odlučitelnosti. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 13.5.2013 15:21

Někdo tady psal, že žáden z Topů nepřesvědčil, ale já si myslím, že pravě Topking-(Čačanská najbolja x Italian Plum) bude z nich nejlepší.Jedním z rodiču-Itallian Plum by mohla být tolik propíraná odrůda Vlaška-co myslíte?Vlaška jde z extrémů do extrému-někdo na ní nedá dopustit, jiný by ji nekupoval už pro tu zmíňovanou vlastnost-napadá ji ve zvýšené míře obaleč švestkový.Ať je to jak chce, tak Topking by mohl být sladší, líbí se mi silnější, masívnější stopka na všech fotkách.Předpokládám že bude mít o trochu menší odolnost vůči PPV.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 13.5.2013 19:28

Topking

Můj názor je že v mých podmínkách z topů nejlepší je Toptaste(Domácí velkoplodá x Valor). Přiznám se že mi zůstala jen jedna- než jsem zajistil proti okusu- tak mě zajíci spolu s čínskou meruňkou Zvan zuo hong udělali čistku. Jinak pokud byste věděl o staré velmi ranné pološvestce-název asi Anynka- dejte prosím vědět. Je to výborný opylovač a každoročně bohatá úroda. Dík.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 13.5.2013 20:21

Mně se docela zamlouvá TOP 2000. Ani ne tak chutí, ta neurazí, ale je vcelku podobná ostatním topům. Líbí se mi zdravý bujný růst, takže dokáže "utéct" i myrobalánu naštěpovanému v korunce. A to umí z nových odrůd snad jen Presenta. Při bujném růstu si TOP 2000 zachovává vysokou květní násadu i plodnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 13.5.2013 21:09

Topking

Neznám, ale rád bych zkusil.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 13.5.2013 21:21

Topking

Omlouvám se pan Miloš Vysloužil. Hledal jsem všude Top 2000, ale nemohl jsem ji nalézt, a tak jsem si skoro už myslel, že je to bouda. Nicméně jsem zavolal jednomu pacientovi z UKZUS, a bylo mé sklerotické osobě sděleno, že Top 2000 existuje a je dobrý.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 15.5.2013 10:41

Vy vždy pane Miloši vytáhnete od někud odrůdu, kterou né každý má, a co my pak máme dělat-no?Jako zrovna v případě Top 2000,v minulosti to byla Tuleu Grass, která jde za Vámi, kterou jsme si pak houfně kupovali, a někteří jako paní Lída ji dokonce dali přednost před Gabrovskou.

Jenže když se podíváte do databáze na Top 2000,tak se tam o bujném růstu moc nepíše, spíše vůbec.Takže buď je tam zase chyba, což je běžné, nebo ji pěstujete na bujnějším myrobalánu, a v koruně máte naštěpovanou pomalejší odrůdu myrobalánu.Jak je to?

Asi nikdo mi nedokáže upřesnit moji dedukci, že by ten Italian Plum, která je rodičem Topkingu, byla ve skutečnosti Vlaška?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 15.5.2013 12:57

To máte tak.  Údaje z databáze jsou vesměs opsané z dostupné liuteratury. Občas pod vlivem osobní zkušenosti údaje upravíme, ale jen výjimečně, dojem jednoho pěstitele nemůže být brán za objektivní a obecně platný.
   Top 2000 mám možná 5 let, víc asi ne. Přirouboval jsem ji na stromek Gabrovské (od Kubáčka). Intenzita růstu je o tolik výraznější, že stromek nelze udržet souměrný a větev s Topem je 2x silnější než ostatní. Přitom je obalena květy víc než původní Gabro.  Proto jsem odrůdu začal štěpovat na náletové myrobalány do přírody, neboť tam slaběji rostoucí slivoně bez intenzivní péče nepřežijí.  Mimochodem na stejný stromek Gabrovské jsem současně naštěpoval i Annu Späth a ta přestal růst úplně.
   Na vedle stojící stromek Valjevky jsem šoupl Hanitu a Top King. Zatímco Hanita za Valjevkjou růstově pokulhává, Top King je bujnější. Ale ne zas o tolik.
   Některé odrůdy se chovají v průběhu let jinak. Např Chrudimská (Vaňkova) přiroubovaná na jiné slivoni roste první 2 roky většinou silněji než podnožová odrůda. Jak ale začne plodit, růst se výrazně zpomalí.
   Nevylučuji rovněž, že svou roli mohou hrát místní podmínky a v jiných polohách budou relace růstových potencí jiné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika