Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Jsem zvědavý na posouzení rozdílů v kvalitě Čačanské rodné versus Topkingu.O velikost plodů se mí vůbec nejedná, protože jsem zjístil, že ty odrůdy které mají v průměru menší plody mají obecně vzato lepší chuťové kvality, ale o tom někdy jindy.

Obě zrají, nebo mají dozrávat začátkem září.Obě mají své předky pocházející z teplejších krajin,tedy lze čekat,že právě tam budou nejlépe prosperovat.Topking neznám, ale Čačanská rodná dosahuje u mě velmi dobré chuťové kvality, i přes slabší teplotní hendikep-nedosahuje u mě žlutého vybarvení dužiny, jen zeleně žlutého-což je málo, proto soudím, že kdyby dozrávala v teplejší oblasti, byly by její výsledky o mnoho lepší.I tak jsou její plody velmi, velmi šťavnaté, a chuťově zajimavé.U mě je to jen náznak toho co by dokázaly jinde.

U Topkingu udávají průměrnou gramáž 26-28g, u Čačanské rodné jsem osobně naměřil v průměru 31g-což není o mnoho více.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika