Topking



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
host - 234.175 (?) 
14.9.2017 21:06

Co se týče monílie, dá se u velkoplodých, šťavnatých plodů očekávat, že jsou při deštích náchylné na praskání plodů, a napadení monílie se neubrání.

Praská aj Čačanská rodná? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 15.9.2017 9:07

U Č. rodne jsem praskání plodů nezaznamenal a monilióza je minimální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.9.2017 11:06

Já nějaké prasklé mám, ale méně než ostatní velkoplodé odrůdy. Ani popraskané plody nehnijí. Zajímavostí Č. rodne je to, že sladké jsou plody i neúplně vybarvené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 15.9.2017 12:18

A také neskutečná šťavnatost těch zralých (alespoň tady).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.6.2020 12:50

Co s Topkingem? Chtěl jsem ho už dávno zlikvidovat pro zvláštní pachuť plodů, ale nevím. Pokud dozrává v období zrání odrůd Gabrovská, Stanley, Toptaste, tak neobstojí. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.221 (?), 12.3.2021 8:30

Koupil jsem topking na podzim na doporučení ,že se jedná o ůrodnou odrůdu pravidelně plodící   -  narozdíl od většiny velkoplodých   odrůdí a při vyzrání   i chutnou jinak je   proměnlivá.  Odrůda má  být cizosprašná může  mi někdo  poradit spolehlivého  opylovače   v blízkosti   nejsou jiné odrůdy  a nemám   tam místo na více stromů.  Zajímá mně  i doba zrání v porovnání s ostaními odrůdami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.3.2021 12:03

To jste tomu dal. Při tak bohatém výběru odrůd zrovna tuhle.  Chutnější je jistě Topstar, nebo výborný Topfive. Ano, Topking disponuje slušnou úrodností a velikostí plodů, ale velikost plodů to je jakási novodobá mánie.  Abych se přiznal, tak dám raději přednost AZZUŘE, i když "svěží kyselinky“ je to jediné čím v chuti vyniká.  V Topkingu je možné se trefit v určité fázi zralosti a u určitých plodů do absence té zvláštní pachuti, ale jásal jsem většinou předčasně. Inspiroval bych se Jirkou (FM) a jeho všemožnými klony Domácích švestek zrajících v různou dobu. Některé jsou i odolnější vůči PPV, a jak jsme oba dva psali u starších stromů má i tak ovoce výbornou chuť i s předchozími většími příznaky PPV na listech a částečně na plodech. Na druhou stranu musím říct, že třeba takový Topking bude určitě odolnější vůči moniliové hnilobě, než třeba výborný Topfive. Holt zde platí - něco za něco.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.28 (?), 13.3.2021 14:38

Dal nedal, když nebude spokojený tak Topkinga přeroubuje a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika