Topend



Stránky: 1,  2,  3,  4   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
8.9.2014 12:44, zobrazeno: 24498x

Byl jsem zvědavý jak dopadne tento top, podle přípony "end" jsem jí u nás mnoho šancí nedával. Letošní první úroda ale není vůbec špatná. Plody jsou pěkně velké, příjemně sladké, určitě víc než Tophit, President i Jojo. Letos je všechno dřív, takže na konečné hodnocení je třeba počkat na chladnější roky. Ale Presenta ještě zralá není, zatímco Topend ano, což by mohl být příslib.

Topend
Topend
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 234.3 (?), 10.9.2014 20:47

Máte pekné plody Topendu pán Vysloužil, v akej nadmorskej výške ho pestujete keď vám už dozrel? Trpí u vás moniliózou plodov? Aká je odlučiteľnosť dužiny od pecky? Mne tiež dozrela naštepená Elena o dva týždne skor ako v iných rokoch ale to že už je zrelý Topend v prvej dekáde septembra-září to ma prekvapilo. Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.1 (?), 10.9.2014 21:33

No moje Topendy potrebujú ešte aspoň týždeň,a to som v 200 mnm na juhu St.Slovenska.,,Zrelé´´(mäkké) boli len tie čo mali nájomníka.smiley   Stano

Topend plus
Topend plus
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.9.2014 15:03

Hmm, tak to jsem tedy dostal rouby nejspíš něčeho jiného. A to jsem chtěl zajásat, že tato odrůda je nejpříjemnější letošní překvapení - velké plody, krásně od pecky, výborná chuť. Zrovna včera jsem snědl plody ponechané déle - byly ještě lepší. Vzhledem k první úrodě (asi 15 plodů) je monilie šetřila. Chuťově jě podobná Čačanská rodna, ale ta má poloviční plody.
   Vedle stojících Elen je letos míň, tedy jsou větší,  zralost teprve přijde, ale monilie už řádí i na nich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.136 (?), 11.9.2014 19:46

Elena dozrieva určite pred Topendom a keď ju ešte nemáte zrelú tak máte naštepené niečo iné ako Topend. Myslím že o Topende tu písal aj pán Libor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 45.24 (?), 11.9.2014 22:05

Zdravim, Topend u mna uz tyzden zjedeny, obvykle bol okolo 27.9., tento rok je popredu + hodne cervivych (zrejme som neutrafil 2-hy postrek obalovaca) urychlilo zrenie + dazde a monilia mala za nasledok 1/4 plodov menej. Chutovo OK (stupen za Hanitou - ako vzdy) aj napriek vyskyte sarky na listoch, len zase po roku pauzy boli aj lomy kostok - mozno bor chybal. Uvital by som este neskorsiu odrodu kedze sliviek uz tyzden nieto. Kompenzuju to nastastie figy a kiwi. Len skorce nicia nazobavanim vsetko ovocie - zrejme najvacsi skodca u mna, zvysky viacrocneho nepouzivaneho Karate striekam na odzobane spadnute figy a jablka v marnej nadeji ze im pride tazko a prestanu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 156.1 (?), 11.9.2014 22:40

Vlani mi zrel Topend tiež koncom septembra.Tohoto roku je u mňa vegetácia posunutá, počnúc marhuľami odhadom o 10-12 dní, a u vás ako pozerám viac ako 3 týždne.   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.9.2014 22:45

Vzdor studenému srpnu i září dozrávají letos slivoně dřív jak loni. Nicméně jste mě přesvědčili, že můj Topend zřejmě není Topend, zejména když zralost Presenty je ještě bůhvíkde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.60 (?), 8.9.2016 8:59

Topend padá už týden, ale 2/3 jsou jeětě na stromě, jihozápaní svah, 330 m. Např. Toptaste by měl dozrávat až teď, ale letos první zralé plody spadly už okolo 20.8.

Z Valašska zdraví Matěj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.43 (?), 12.9.2014 14:33

Zdravím pán Libor do Bratislavy, neskoršia odroda ako Topend je Presenta, zrenie Topendu je uvádzané na začiatok až v polovici októbra a zrenie Presenty je uvádzané v polovici októbra.Presenta je úplne posledná slivka. Ako je u vás na tom Hanita so šarkou a moniliózou plodov, má aj Hanita šarku na listoch ako Topend? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika