Slivoň President



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
19.9.2012 16:01

Vážení přátelé. Oblíbená odrůda President, vyznačující se velmi velkými, vysoce jakostními plody, vstupuje do poslední fáze optimálni zralosti, kdy červená barva slupky tmavne a dostavuje se výrazné modré ojínění. Nyní již není možné s trháním otálet, jelikož později už dochází k přezrání a ztrátě vnitřní kvality, jinak velmi jakostní dužniny. Chuť se později stává s velmi osvěžující, už jen fádně sladkou. Ještě připomenu, že s probírkou plodů na tuto atraktivní velikost, většinou sto gramových plodů mně velmi pěkně posloužila především pilatka a později i obaleč. Hmyz, který se stal už tradiční součástí pěstování slivoní u nás.

President (18.9. 2012)
President (18.9. 2012)
President (18.9. 2012)
President (18.9. 2012)
President (18.9. 2012)
President (18.9. 2012)
President (18.9. 2012)
President (18.9. 2012)
President (18.9. 2012)
President (18.9. 2012)
President (18.9. 2012)
President (18.9. 2012)
President (18.9. 2012)
President (18.9. 2012)
President (18.9. 2012)
President (18.9. 2012)
President (18.9. 2012)
President (18.9. 2012)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 0.27 (?), 19.9.2012 21:13

Oku lahodící a i Pavlovovy reflexy fungují laugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.9.2012 13:10

Petře, jsou to krásná slova. Myslím, že jsi  zakladatelem nového literárního směru  "Lyrická peckovinová próza"
Ještě doplníme trochu veršů a budeme mít i  poezii. Například:

Bojoval bych ohněm, mečem
s hnilobou i obalečem
O svou švestku přesladkou
podělím se s pilatkou...

Jen tak dál. My, co letos švestky nemáme, ať se podíváme aspoň na hezké obrázky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 20.9.2012 18:30

President jde opravdu do nejlepší chuti, po letošním postřiku Zolone proti moniliové hnilobě ani tolik neplesniví. To co přezraje a bude relativně bez chuti, půjde do sudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.11.2012 12:45

Děkuji za vyjádření názoru na slivoň President. Mnoho pěstitelů odrazuje od zasazení stromku této odrůdy právě její náchylnost na moniliovou hnilobu. Je to samozřejmě nepříjemná záležitost, ale díky určité chuťové originalitě mám pro tuto odrůdu určitou slabost. To, že jste byl spokojen s její kvalitou v takové to nadmořské výšce je překvapivé a například Miloš nad tím jistě nevěřícně pokyvuje hlavou. Přiznám se, že já celkem taky. Doufám, že jste smířen se skutečností, že takovéhle chuťové posvícení budete mít nejspíš jen občas. Ale upřimně vám přeji, aby to bylo, co nejčastěji. S pozdravem PzP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 29.11.2012 18:36

Prezidente, Prezidente!
Já se těšil celý rok,
na podzim však přišel šok.
Sotva jednu blumu sladkou,
uchránil jsem před pilatkou.
Není to však chyba moje,
že pak přišla monilie.
A tak čekám napřesrok,
protože jsem ekolog!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.11.2012 19:13

laugh Pěkné, ale spíše než sladkou blumu, mně chuť Presidentu v optimální zralosti, kdy má ještě pevnou dužninu, připomíná Althanova renglóda, rovněž ve stádiu zralosti, kdy má ještě pevnou dužninu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 29.11.2012 19:44

President zatím spokojeně žbluňká s ostatními modrými plody v sudu. Jsem zvědav na výsledný produkt. Velice jsem se uvedenými přízpěvky pobavil, složil by některý z veršotepců pár veršů na škůdce, plody a výsledný produkt (slivovici)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 29.11.2012 20:42

Namísto veršů otázka. Co to Zolone proti monilii?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.11.2012 11:52

S postřikem proti moniliové hnilobě má pán ve vlákně Topend plus naprostou pravdu. Já jsem si koupil jedno běžné balení Teldoru, a protože bylo poměrně drahé, tak jsem se domníval, že toto množství bude postačovat na několik postřiků. Bohužel toto balení nestačilo ani na postřik jeden. Jeho cena mě odradila od dalšího dokupování, takže jsem použil jen jeden postřik se slabší koncentrací, což nebylo nic platné. Příští rok to ovšem tak snadno nevzdám, alespoň u tohoto Presidentu. Dívat se, jak moniliová hniloba polyká jeden plod za druhým není totiž moc příjemné. Miloš s Paľem by mě za tento názor asi nepochválili, ale jiné řešení nevidím. Takže příští rok má Teldor nebo jiný chemický ochránce u mě zelenou. Bez řádné chemické vrstvy na plodech to holt nepůjde. Pravda je, že mě taky odradilo to, že President je po přezrání už málo kvalitní. Taková Presenta vydrží na stromě i měsíc. Moniliovou hnilobou netrpí např. Těchobuzická, Toptaste, ale překvapivě ani Valor, kde jsou plody namačkané těsně u sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika