Šlechtění



host - 68.229 (?) 
16.4.2009 17:11, zobrazeno: 4353x

Pokouším se zkřížit myrobalán s meruňkou.

Provedl jsem všechno (izolace květenství, kastrace,opýlení).

Mám dotaz na odborníky, a to zda mají nějakou zkušenost s křížením těchto druhů, a případně v jakém poměru se dědí vlastnosti.

Zajímalo by mne, jestli po výsevu křížených semen bude na listech patrný vliv obou, či jen jedné z rodičovských odrůd, nebo nebude v první generaci potomstvo uniformní a bude muset následovat další křížení v rámci potomstva.

Dále jestli je rozdíl ve výběru matky a otce, nebo je to jedno.projistotu jsem provedl obě varianty.

prosím ušetřete mě odpovědí typu zdlouhavá práce, jestli vím do čeho se pouštím a neberte mi moje nadšení.

Uvítám i odkaz na nějaký text na webu, v mně dostupných knihách jsem toho moc nenašel.

s pozdravem: J.Pavlíček

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 16.4.2009 20:27

Když se nakontaktujete šlechtitelskou stanici Plantex, která se specializuje na meruňky a broskve mnoho let, tak možná někdo Vám odpoví. Je to velký podnik s tradicí, dříve se jmenoval jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 16.4.2009 21:11

Dobrý večer.Ing.Boris Krška a ing.Zdeněk Vachůn z ústavu ovocnictví zahradnické fakulty MZLU v Lednici na Moravě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 59.228 (?), 20.4.2009 8:46

Našel jsem výsledek asi toho o co se snažíte. Někdo tady na zahradě již dával link  Popisují 2 odrůdy kříženců myrobalánu a meruňky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 68.229 (?), 20.4.2009 17:53

Děkuji za odkaz, ale moc jsem se tam o genetice nedočetl.

Pokouším se křížit mé lokální odrůdy, myrobalán nejlepší chuti, konzistence dužniny a velikosti plodů i atraktivního zbarvení se semenáčkem meruňky, jedním který odolává asfyxii a apoplexii.

Pochybuju že se výsledek bude rovnat výsledkům které byly dosaženy ve Francii či Itálii, ikdyž, kdo ví že?

Různé kultůrní švestko-meroňko-myrobalány mám všehovšudy dva druhy, které jsem si různými cestami opatřil, takže jsem zvědavý jaké budou, až zaplodí.

Přesto jsem se rozhodl o něco nového.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika