Šlechtění



Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?)
16.4.2009 21:11

Dobrý večer.Ing.Boris Krška a ing.Zdeněk Vachůn z ústavu ovocnictví zahradnické fakulty MZLU v Lednici na Moravě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 68.229 (?), 16.4.2009 17:11, zobrazeno: 4351x

Pokouším se zkřížit myrobalán s meruňkou.

Provedl jsem všechno (izolace květenství, kastrace,opýlení).

Mám dotaz na odborníky, a to zda mají nějakou zkušenost s křížením těchto druhů, a případně v jakém poměru se dědí vlastnosti.

Zajímalo by mne, jestli po výsevu křížených semen bude na listech patrný vliv obou, či jen jedné z rodičovských odrůd, nebo nebude v první generaci potomstvo uniformní a bude muset následovat další křížení v rámci potomstva.

Dále jestli je rozdíl ve výběru matky a otce, nebo je to jedno.projistotu jsem provedl obě varianty.

prosím ušetřete mě odpovědí typu zdlouhavá práce, jestli vím do čeho se pouštím a neberte mi moje nadšení.

Uvítám i odkaz na nějaký text na webu, v mně dostupných knihách jsem toho moc nenašel.

s pozdravem: J.Pavlíček

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 16.4.2009 20:27

Když se nakontaktujete šlechtitelskou stanici Plantex, která se specializuje na meruňky a broskve mnoho let, tak možná někdo Vám odpoví. Je to velký podnik s tradicí, dříve se jmenoval jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 16.4.2009 21:11

Dobrý večer.Ing.Boris Krška a ing.Zdeněk Vachůn z ústavu ovocnictví zahradnické fakulty MZLU v Lednici na Moravě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 59.228 (?), 20.4.2009 8:46

Našel jsem výsledek asi toho o co se snažíte. Někdo tady na zahradě již dával link  Popisují 2 odrůdy kříženců myrobalánu a meruňky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 68.229 (?), 20.4.2009 17:53

Děkuji za odkaz, ale moc jsem se tam o genetice nedočetl.

Pokouším se křížit mé lokální odrůdy, myrobalán nejlepší chuti, konzistence dužniny a velikosti plodů i atraktivního zbarvení se semenáčkem meruňky, jedním který odolává asfyxii a apoplexii.

Pochybuju že se výsledek bude rovnat výsledkům které byly dosaženy ve Francii či Itálii, ikdyž, kdo ví že?

Různé kultůrní švestko-meroňko-myrobalány mám všehovšudy dva druhy, které jsem si různými cestami opatřil, takže jsem zvědavý jaké budou, až zaplodí.

Přesto jsem se rozhodl o něco nového.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika