Rozkvétání slivoní



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?)
8.4.2014 20:46

Nevím, jak u odrůd Top, ale myslím si, Petře, že u Stanley jsou obavy z nižší úrody v příštím roce zbytečné. Spíš budou letos některé plody menší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 5.4.2014 21:59

Mám neznámou švestku, které říkám "Domácí". Stanley kvete, Č. lepotica také. Ty mají krásné bílé květy. Ta moje "Domácí" teprve pokvete, ale co je zajímavé, že má kvítky drobnější, nenápadnější a zelenkavé. Co to je za odrůdu? Až pokvete, tak vyfotím. A má šarku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 6.4.2014 21:02

Zatímco si prohlížím fota vaších rozkvetlých švestek a slivoní, tak je stále zřejmé, že ty svoje pěstuju o něco výše, v chladnější poloze.Moje ZR ještě nerozkvetla.Prvními ovšem byly Jojo, Haganta-ty už naplno, a bez uzardění ukázaly co skrývaly suknice na zavřených poupatech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 6.4.2014 21:43

Slivoně jsou většinou v plném květu. Ještě nekvete Gabrovská, Anna Spath, Tophit a Těchobuzická. Bohatě kvete i Čačanská raná, ale z maxima květů je vždy jen minimum plodů, narozdíl od vedle stojí Katinky, která vytváří plody snad ze všech svých květů.

Topstar
Topstar
Topking
Topking
Topgigant
Topgigant
Toptaste
Toptaste
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 7.4.2014 20:25

Velmi bohaté kvetení odrůdy Stanley vytváří často dilema, jestli použít na probírku plodů pilatku, či ne. Pilatka umí udělat probírku dosti důkladně, takže může být úroda nakonec méně uspokojivá. Ovšem na druhou stranu máte většinou zajištěnu dobrou násadu květů i na příští rok.

Stanley
Stanley
Toptaste
Toptaste
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 8.4.2014 20:46

Nevím, jak u odrůd Top, ale myslím si, Petře, že u Stanley jsou obavy z nižší úrody v příštím roce zbytečné. Spíš budou letos některé plody menší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 8.4.2014 22:18

Mně to Stanley dělá. Při vysoké úrodě v jednom roce, kvete v dalším roce méně. Je to možná divné, ale já se nejvíce těším na plody odrůdy Tophit. Sice má problémy s cukernatostí, ovšem s těch Topů, co znám je taková nejosobitější. Škoda, že nezraje o nějaký ten týden dříve, kupříkladu jako Valor, ten s cukernatostí problémy nemá. Doufám, že ostatní Topy, co jsem ještě nejedl, nezůstanou za Tophitem pozadu. Tophit ovšem patří jen do teplých poloh, což se o něm i píše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 8.4.2014 23:55

Taky mne kvete TOPTASTE ale úplně jinak.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.142 (?), 9.4.2014 15:42

Jak je vidět, tak tím " kvetením" máte na mysli opravdu něco jiného

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 9.4.2014 16:13

Pan Rony, za aku dlhu dobu je schopna tato choroba nakazit aj virus free mlady stromcek? Ako sa prenasa? A da sa nejako liecit/ osetrovat proti nej?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 9.4.2014 17:03

Když už je choroba v sadu, tak nakazí nově zasazený stromek viditelně asi druhým rokem. První rok ještě nic. Měl jsem u sebe i rostlino lékařskou "delegaci". Oni to tehdá ještě stanovili jako "monilia laxa". Já se přikláním spíše k tomu druhému. Typickým znakem jsou léze na dřevě. Odepsal jsem na konto této choroby nejméně 50 stromů časem. Není náhylná pouze Domácí, Durancie a Hammanova. Všechno ostaní co jsem sadil pošlo. Nejvíce je citlivá Jojo pak v pořadí Stanley, Čačanské, Valjevka a i Tpotaste. Podle mého vše, co má v genech Duke Elington. Ještě poznámka. Dříve to v sadu nebylo a Čačanky dosáhly věku i 15 let a pak pak to přišlo a zákeřně, téměř stejně jako šarka. Ta ale postatně dříve, ovšem je méne nebezpečná, neodumírá dřevo.

Edit

Foto z roku 2011 JOJO a už hodně postižené. Páskou je označeno to co odumřelo a nebude růst.

JOJO napadené
JOJO napadené
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika