Rozkvétání slivoní



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.209 (?) 
21.4.2014 22:18

Opět si myslím, že jde o muchnici (březnovou).  Co v květech hledá, nevím (ale třeba Vám pomůže pátrání po síti...)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 21.4.2014 22:54

Já si myslím, že na obrázcích je některá z druhů zobonosek. Jsou to nosatčíkovití brouci.
Pokud je barva mírně nafialovělá, mohla by to být zobonoska ovocná. Některé druhy zobonosek, např. jablečná, ovocná, škodí i na pupenech, květech a listech, později vykusují v plodech jamky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 22.4.2014 6:47

To asi ne, na obrázcích nejsou brouci s krovkama. Zobonosky vypadají jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 76.46 (?), 22.4.2014 7:31

Těchto potvor mám letos na zahradě spoustu, ale ještě jsem nepřišel na to co by to mohlo být. Co jsem mohl vidět tak se líhli nebo přezimovali v zemi. Jsou i na česneku, prostě na všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 22.4.2014 7:59

Muchnic je letos skutečně mnoho. Snad to souvisí s mírnou zimou, těžko říci. Každopádně nevím o tom, že by něčemu škodila, dokonce při nedostatku včel napomůže opylení. Nekouše, neštípe, nezapáchá, tak jakápak potvora? Je to živá příroda a ta si s větším výskytem původního druhu poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.41 (?), 22.4.2014 8:53

Mate pravdu, napisal som potvory lebo som nevedel co to je a hufne nalietavali na kvety, tak som sa zlakol co tam robia. Mozno maju suvis s kompostami ktorych mam poblizku zalozenych niekolko. Hadam ze zberali peľ..  P.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 22.4.2014 9:42

Muchnic je letos hodně všude, i tam, kde nezakládali víc kompostů. Vhledem ke krátkému životnímu cyklu do měsíce o nich mluvit nebudem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 22.4.2014 9:48

Létá přes celé jaro, letos se mi zdá obzvláště hojná. Živí se nektarem a medovicí, samičky snáší vajíčka do půdy.Larvy žijí v hrabance a dřevní drti, živí se rostlinnými částmi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 30.4.2014 10:59

Slivoně jsou po odkvětu, a některé ještě dokvétají.Tento termín je vhodný pro roubování peckovin za kůru.Před dvěma roky slivoně končily tuto fenofázi okolo 10-15 května, pamatuju si to proto, že jsem v květnu rouboval za kůru.Letošní rok je tedy v této fázi napřed o dva týdny.Pokud se tedy počasí v sezoně nepokazí na dlouho, lze předpokládat, že letos slivoně švestky Presenta, Elena,Topend, a jiné pozdní odrůdy dozrají včas, a né až začátkem zimyfrown.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.5.2014 0:18

Neměl jsem v úmyslu, pane Václave, pobavit Vás používáním "fousatého" DECISU. V minulém roce jsem se rozhodl, že prostřídám Calypso používáné proti pilatce švestkové něčím jiným a rozhodoval jsem se mezi Decisem a Reldanem. Koupil jsem oba, ale použil jsem nakonec Reldan. V letošním roce jsem použil opět osvědčené Calypso, leč první dokvétající slivoň (Althanova renglóda) jsem zkusil stříknout Karatem. Na malých plůdkách zatím černé tečky nejsou, ale co není, může být a malé pilatky přece jen nakonec "spatří světlo světa". Pokud jde o různou dobu kvetení odrůd, tak na Velikonoce bylo na Poličsku (600 m.) krásně vidět, jak Althanova renglóda byla již v plném květu, zatím co Vlaška byla stále ještě zcela uzavřená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika