Ringlota Black Daimond



Stránky: 1,  2   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?) 
13.12.2014 18:34, zobrazeno: 12193x

Ringlota Black Daimond je velkoploda ringlota s červenou dužinou.Plody dozrievaju koncom augusta začiatkom septembra su velke, guloviteho tvaru s modročervenou šupkou.Dužina je červena, štavnata,velmi chutna so sladkou chutou.

Ringlota Black Daimond
Ringlota Black Daimond
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 70.240 (?), 16.12.2014 19:09

Black Diamond z Uherského Ostrohu se mi neujal, protože "soušky" se většinou neujímají. Ujal se ale Black Gigant. První plod sice díky hmyzu nedozrál, dužninu měl ovšem žlutou, nikoliv červenou. Tím nechci říct, že by ji červenou mít měl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 19.22 (?), 16.12.2014 20:06

Spatne je, ze Black Gigant neni nikde dohledatelny. Blacku existuje nekolik... Diamond, Amber, Splendor, Giant, Ice, ale Gigant se mne zatim nepodarilo najit. Nevite o nem neco blizsiho? Odkazy, puvod atd.

Jinak by snad az na Black Amber mely byt vsechny s cervenou duzinou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 70.240 (?), 16.12.2014 20:22

Bližšího nic nevím. Kůra i listy vypadají stejně jako u jiných asijských slivoní. Black Diamond měl naopak kůru zbarvenou hodně "meruňkově". U B.Gigantu byl plod velký, modře zbarvený, ale nikoliv z červenou dužninou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 17.12.2014 17:08

Dnes som Black Daimond kupil v zahradnictve pri Galante Čierna Voda, pani som sa pytal odkial maju stromky vravela že novinky z talianska ale predtim niektore zasadia a testuju na naše podmienky z marhulami a nektarinkami určitymi odrodami nebola spokojna ale ringlota Black Daimond tu maju zasadenu viac než 3 roky vravela plody velke ako nektarinka štavnate sladke to je dobre ked je už otestovana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.146 (?), 18.12.2014 12:41

Mám pravděpodobně jeden z těchto Blacků, bylo mi to prodáno jako zakrslá švestka pro pěstování v květináči ze zásilkového zahradnictví. Byly 2 menší úrody a už po první bylo jasné že švestka to není -), plody kulaté větší blůmky, téměř černé, dozrávají ve druhé polovině srpna jsou velice sladké a chutné. Malá pecka. Je stále ve velkém květináči ale v zhledem k poměrně bujném růstu půjde na jaře do země. Bohatě kvete ale plodů poměrně málo (asi cizosprašná) , zkusím nějakého opylovače.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 70.240 (?), 18.12.2014 20:26

A mají plody červenou dužninu? Plod Black Gigantu prozatím neměl, přesto, i když ne zcela zralý a ještě poměrně tuhý, jevil se svou chutí poměrně nadějně. S tím opylováním taky nevím. Bohaté kvetení a násada minimální. Spoléhám na sousedův myrobalán, který se kvetením částečně překrývá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 19.12.2014 8:52

Barva dužniny je spíš žluto oranžová, v prvním roce jsem měl asi 5 plodů, utrhl je dřív (bořka s kroupami) a dužnina byla tužší, letos jsem je nechal na stomku dojít do měkka a byla rozpývavá a výborná.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.135 (?), 8.8.2019 8:36
Tento rok dozreli prve plody na Black Diamond, kvitne velmi bohato a aj plodov zaviazala vela, musel som robit prebierku. Plody su velkostou ako mensie marhule. Duzina je zltohneda, neni uplne krvavo cervena, chutovo vyborna, sladka a stavnata. Urcite odporucam ju pestovat, ak mate miesto v zahrade.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vlado44 - (4) - 65.14 (?), 22.2.2024 13:05

Mám Black Diamond, nádherné veľké plody, tmavomodrá takmer až čierna šupka, tmavočervená až bordová šťavnatá dužina, veľmi malá žltá kôstka. Myslím že problém je opeľovač, pretože mám tak max. 10 plodov na strome, pritom úžasne kvitne - prvý strom v záhrade, žiadnu slivku ešte nemám vtedy v kvete. Máte niekto skúsenosť ako tomu pomôcť? Prípadne nejaký vrúbeľ vhodného opeľovača by sa nenašiel?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika