Oullinská renglóda



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 159.144 (?)
17.8.2013 21:32

Na zahradě roste starší strom, automaticky jej považuji za Oulinskou - plody velké (70 - 80 g), zelenavě žluté, dužnina masitá, pecka dobře odlučitelná, plody ve zralosti intenzivně voní, chuťově velice dobrá s typickou renklódovou příchutí. Dost jsou napadány obalečem, moniliózou plodů a na plodech se také často vyskytují "modřiny", které plody znehodnocují. Plodnost je pravidelná a co do množství spíše průměrná. Konec sklizně je právě v této době.




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 92.38 (?), 16.8.2012 8:54

U mě jsou plody Althanovy ryngle o něco větší než Oulinská, ale může to být stanovištěm nebo vyšší plodností (slabší podnoží) Oulinské. Neměřil jsem je, kolem těch 4 cm by to mohlo být. Nevím o tom, že by Oulinská měla rozlišovanou malou a velkou formu, ale je to možné.  Dvojí velikost plodů byla popisována u Zelené renklódy - Z.r. velká a Z.r. raná. V současnosti, tuším, už se množí jen ta velká. Ty moje Zelené ryngle, na společném stromě s Althanovou, jsou ale čím dál menší (možná šarka?). Fotky obou vedle sebe jsou ve vlákně o Althanově ryngli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10116) - 65.17 (?), 16.8.2012 11:53

Pokud máte většinu plodů nad 50 gramů, tak máte tu větší formu, stejně jako já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 16.8.2012 22:29

Rekl bych, ze jde o velikost plodu kolem 45az 50 g, ale letos to nemuzu posoudit.Tech par plodu co na ni zustalo..strasne..Zitra tady hodim taky nejake fotky svestek.Je to letos bida, ale jsem rad za to malo co zustalo.

Koukal jsem na fotky zelene a althanove.. tak velky plod althanky jsem mnel jen jeden a to loni..jinak velikost 35-50g... ono zalezi jestli je na vetvi samostatne nebo ve shluku a u mne jeste jestli je ve spodnim patre ci vyse.Letos velikosti nezarily, ale maji v sobe za to tolik stavy, ze jen zasnu.Bohuzel jsem nikdy nepouzival postrik proti obaleci a letos se mi to vymstilo.18.5. mrazy, ted obalec, ale za ten si muzu sam.Tak od pristiho roku budu bojovat proti pilatce a pak nastoupim na obalece... vsechny generace.A maji to spocitane.

Uz se tesim na nove plody novych stromu... topgigant, zluta afaska, superior, daple dandy, angeleno,melitopolski a jine.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 16.8.2012 22:44

Ted jsem si jeste vzpomnel, ze kamarad s Hanne dostal od sve tchyne stromek od Bakkera a mnel to byt Valor.Po sedmi letech jim zacal plodit a ejhle... nebyl to Valor, ale obrovske cca 80g ramove plody podobne oulinske.Skoda, ze mu to letos vsechno zmrzlo, ale urcite v lednu jdu na rouby a necham to naroubovat na krymsk at necekam 7 let.Takze je mozne, ze nam tady beha nejaka odruda podobne oulinske ci nejaky jeji klon a moc v tom nikdo nema jasno.Jo a taky slivovice s ni je vytecna.Jinak na francouzskych servrech jsem nasel zminku o cervene variante oulinske ryngle a velikost plodu se uvadi taky kolem tech 50g.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10116) - 70.240 (?), 11.3.2013 10:03

Před dvaceti pěti lety jsem koupil ve Vodňanech Oullinskou. Je velká asi jako standardní Zelená. A starému školkaři, panu Holému věřím, že je to ona. Jak tu někdo psal, že je Oullinská velká, byl jsem na vážkách. A ony jsou tedy nejspíše také dvě odlišné velikostí.

Je to tak, Ivane. Já jsem si nejdříve myslel, že existuje jen ta moje velkoplodá, ale pak jsem tady nedaleko objevil i tu běžnější maloplodou Oullinskou renglódu. Ale vlastně nevím, která je běžnější, protože v literatuře se uvádí buď že je plod velmi velký, anebo přímo jeho váha, např. 35-50g.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 11.3.2013 11:42

Oulinskou mam na myrobalanu, takze by tam nemnelo dochazet k zmensovani plodu.Udelam letos v dobe kveteni i prisnejsi rez na ukor mnozstvi plodu a uvidime na jakou vahu se dostanu, ale moc tomu neverim, ze dosahnu 70-80g... Pokud se najde 60g, tak to bude vystavni kousek.

Tech 70-80g dosahne zluta ryngle neznameho puvodu u meho kamarada na Hanne, tam jsem si celkem jisty, ale on i ten tvar plodu je diametralne odlisny od Oulinske.No uvidime... sezonu mame na zacatku, tak hlavne at nam vsem vyjde.At mame hromady svestkovych knedliku a buchet, povidel na nekolik let a kvasu, ze nebudeme vedet co s nim.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 4.8.2013 17:29

Prosim Vás, jaký je Váš názor na toto: chtěl bych vysít pecky Oulinske a použít ji jako podnož pro meruňky a slivoně, ale nevím zda Oulinska je vhodná podnož. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.228 (?), 6.8.2013 11:31

Mám zkušenost s roubováním švestkomeruňky, konkrétně Sussincoco Pisa - na myrobalánu a na meruňce výborný, na oulinské živoří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 6.8.2013 17:03

Děkuji Vám za reakci, takže využití Oulinské jako podnože nemá smysl. ProtožeZelená renklóda, se jako podnož používa, tak jsem myslel, že i Oulinská bude mat podobné vlastnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 159.144 (?), 17.8.2013 21:32

Na zahradě roste starší strom, automaticky jej považuji za Oulinskou - plody velké (70 - 80 g), zelenavě žluté, dužnina masitá, pecka dobře odlučitelná, plody ve zralosti intenzivně voní, chuťově velice dobrá s typickou renklódovou příchutí. Dost jsou napadány obalečem, moniliózou plodů a na plodech se také často vyskytují "modřiny", které plody znehodnocují. Plodnost je pravidelná a co do množství spíše průměrná. Konec sklizně je právě v této době.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika