Náhrada za Oleokol



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?) 
15.1.2014 20:44

Ekol je v podstatě řepkový olej.  Má registraci, mimo jiné, do ovocných a okrasných dřevin.
Nemá klasifikaci ani na včely, suchozemské obratlovce včetně člověka a ani na ryby.


Agrofert skoupil většinu bývalých ZZN. Ta mají svá střediska prodeje agrochemikálií. Nevím, z kterého jste kraje. Ve východních Čechách to je např. v Chrudimi, Přelouči, Hk, Hořicích a zejména v Josefově.
Agrospol má středisko v Jaroměři a Libčanech. Také je možné koupit v Agropodniku Hradec Král., Agro Chomutice, VP Agro Sobotka. Ale prodejci začnou navážet zboží někdy v březnu, až začnou zemědělci nakupovat.
Zeptejte se nějakého zemědělce v okolí, kde on nakupuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 125.4 (?), 15.1.2014 21:36

Pane Vinšálku děkuji za info. Ještě to zkusím podle vašich rad, asi je fakt že to sháním moc brzo, ale když já mám zrovna teď trochu času tak proto. Jakmile Ekol seženu, dám vědět kde a za kolik.

PavelO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.34 (?), 16.4.2014 11:34

Musím nesouhlasit podle mého já v sadu považuji za nejdůležitější postřik právě předjarní na přezimující škůdci a přidávám dle potřeby Kuprikol mám skvělé výsledky Oleokol mi bude chybět!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.2 (?), 16.4.2014 21:01

Oleokol bude chýbať(ešte mám asi pol litra v zásobe). Inak aké máte skusenosti z kombináciou prípravkov Mero Stefes (metylester repkového oleja) + Calypso predávaných pod predajným názvom "Predjarný postrek".

JK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
N.K. - (26) - 227.50 (?), 17.4.2014 6:55

No, vzhľadom na to, že organofosfáty zo zásady nedávam svojim deťom a vnúčatám, nelejem ich do svojej záhrady a teda skusenosti nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?), 17.4.2014 7:53

Calypso není organofosfát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
N.K. - (26) - 227.55 (?), 17.4.2014 9:34

Ja nie som žiadny aktivista, som len nahnevaná ked v jednom kuse čítam o striekaní a hnojení.Minulý týžden opakovane v správach upozornovali aby si ľudia dali skontrolovať studne, že väčšina studní na západnom Slovensku má nadbytok dusičnanov a nie je vhodná ani na polievanie.Ale chemický priemysel a predajcovia sú tak agresívni, či už sa jedná o lieky alebo hnojivá, že sme všetci uplne zmanipulovaní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 17.4.2014 10:21

...považuji za nejdůležitější postřik právě předjarní na přezimující škůdci a přidávám dle potřeby Kuprikol mám skvělé výsledky.

Není důvod nevěřit. Jen se nabízí otázka, zda za Vašimi skvělými výsledky stojí právě předjarní postřik. Já třeba předjarní postřik nepoužívám už 30 let (naposledy Nitrosan) a nemám pocit, že by se výsledky nějak změnily.      
     Tedy trochu se změnily.  Zmizely mery, ubylo květopasů a pilatek, je méně i puchrovitosti. Obalečů, svilušek a mšic je stejně. Přibylo vlnovníků a rzi na hrušních, moniliózy meruněk a višní, dírkovitosti třešní, botrytidy na meruzalce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika