Náhrada za Oleokol



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.141 (?) 
22.3.2013 8:16

Děkuji panu Vinšálkovi a Bajasovi za vysvětlení problému.Jestli jsem se z toho vymotal, mělo by znít složení TM směsi Reldanu takto:

Na 10 l vody 15 ml Reldanu 40 EC + 85 ml Ekolu   

 Na 10 l vody 28 ml Reldanu 22 EC + 85 ml Ekolu

Prosím pana Vinšálka o odsouhlasení a kde se dá Ekol mimo e-shopu koupit. Děkuji - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 77.141 (?), 22.3.2013 8:41

Madex si můžete u firmy Biocont Laboratory. Obdržel jsem jej do dvou dnů. Moje zkušenosti: Madex používám 2 roky a jsem velmi spokojen, zvláště,když mám podplodiny a nemusím přikrývat.Účinnost vysoká, jako u klasických insekticidů.Základní informace:

  1. skladovat v mražáku (vložit ještě do jedné tuby třeba od kinofilmu)
  2. Objednávám na dva roky (kvůli platbě za balné a poštovné)
  3. Jedno 5 ml balení na dva postřiky (2,5 ml na 12 litrů vody)
  4. Použít pouze na jednu generaci obaleče (první postřik zhruba 6÷8 dnů po vrcholu náletu obaleče do feromonového lapáku, druhý postřik přibližně po týdnu.
  5. Na monitorování si objednat 1sadu Deltastop CP 2 ks samostatný feromonový odparník CP - potom Vám poslouží dva roky.

Osobně používám Madex na 2.generaci obaleče.První generaci ošetřuji klasicky (integro).Nedávno jsem četl, že má Madex také vedlejší účinnost na obaleče švestkového.Aplikace v době, kdy se ošetřují jabloně proti 2.generaci obaleče (konec července a začátkem srpna).Ještě doporučuji k výtisku a prostudování tuto studii: Adresa: Googl › zadat insekticid madex › stránky pouze česky › článek /pdf/ virus granulózy obaleče jablečného.Dnes to bylo hned na první stránce.Okolní články taky proběhněte, jsou tam zajímavé informace.

Pane slavik výše uvedený popis jsem poslal jednomu zájemci o informaci kolem Madexu.Tak jako Vy se snažím omezovat chemii a používat přípravky co nejšetrnější.BIOBIT jsem kdysi zkoušel.Účinnost byla velmi proměnlivá.Osobně jsem přešel na insekticid MADEX (nulová ochranná lhůta).Třeba Vás zaujme - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 22.3.2013 10:54

Nevím jestli špatně hledám pane Vlastimile, nebo je to zapřičiněno mou slepotou, ale ať dělám co dělám na stránkách Biocontu žádný Madex nalézt nemohu.Našel jsem ho jinde, a při nejbližší příležitosti se na něho podívám blíže.Souhlasím s názorem, že při opakovaných aplikacích se zdá problematický vznik rezistence na jeho účinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.141 (?), 22.3.2013 12:01

Pane rosti-slavik taky koukám jako blázen.Na stránkách Biocontu jsem nějaký měsíc nebyl.Májí úplně nové stránky a výběr je velmi slabý.Řekl bych, že jsou stránky ve výstavbě.Na původním byl široký výběr produktů včetně Madexu 5 ml a 100 ml.Zkuste kontaktovat p.Bergera.Tel č. a mail je v kolonce kontakt.Zdraví Mičurin II.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 22.3.2013 15:34

Ano, přesně takto by se to mělo míchat.
Ekol se dá koupit u distributorů a prodejců agrochemikálií a ve větších zahradních centrech (ale tam to bude dražší).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 76.46 (?), 23.10.2013 8:27

Obnovuji téma, zrovna teď se dívám na internetu kde bych koupil EKOL a nikde ani památka, máte někdo nějaký typ kde sehnat EKOL v Brně?

PavelO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 76.46 (?), 14.1.2014 9:45

Tak jsem pátral po Ekolu a je to docela problém. Sehnat se dá jen v 10 litovém balení, což je pro mě hodně. Nevíte kde ho sehnat v menším balení a nebo nějakou náhradu?

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 14.1.2014 18:37

Ekol vyrábí firma Proxim v Pardubicích. Zcela jistě se ještě předloni prodával i v 1 litrovém balení. Zkoušejte u prodejců pesticidů pro zemědělce a ovocnáře. Měli by ho mít i v zahradních centrech s větším sortimentem pesticidů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.132 (?), 14.1.2014 18:55

a nenaplnilo se náhodou tolik obávané omezení prodeje pesticidů malopěstitelům?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 76.46 (?), 15.1.2014 9:56

Tak jsem pátral a opravdu na internetu kromě 10l balení Ekol neseženete a v obchodech jsem ho také neviděl, tedy alespoň v Brně. Volal jsem na firmu Proxim a tam mě ochotně paní říkala že ho už na e-shopu nemají, ale že ho dodávají do Agrofertu, Agrospolu a podobně a kdyby jsem měl problém ho sehnat, tak že mi ho pošlou klidně i 1 litrovém balení.

Tak jsem z toho takový rozčarovaný, buď je to velké svinstvo a nesmí se to prodávat malospotřebitelům, a nebo je to laciný a účinný prostředek a proto ho nechcou prodávat, aby se prodávali ty dražší. Ale to je jen moje úvaha.

PavelO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika