Příspěvky uživatele - PavelO

Zasychání listí na jabloni, 30.4.2020 Obsahuje fotku
Zdravím všechny mám problém již několik let lístky na jabloni začnou pozvolna po okrajích zasychat a postupně zaschnou úplně celé, většinou přijdu o polovinu listí během roku, nevíte co by to mohlo být? Zatím je to jen na málo lístečcích. viz... celý příspěvek >
Škůdce nebo ne?, 14.4.2018 Obsahuje fotku
Zdravím všechny mám dotaz, dnes jsem si všiml na Hrušni a dalších stromcích spousty tenkých pavučinových vlákem hodně tenkýc. Otázka zní je to nějaký škůdce třeba píďalka nebo je to jen neškodný pavouček? Stříkal jsem před týdnem ve fázi rašení... celý příspěvek >
Pavučinky na květech, 7.4.2016
Po dlouhé době vás všechny zdravím. Dnes jsem si všiml, že na ještě nerozkvetlích květech hrušně je spousta tenoulinkých pavučinek. Mám strach že je to nějaký škůdce, nevíte co by to mohlo být, ať to podchytím včas. Pavel
Opadávání velkých plodů, 2.6.2015 Obsahuje fotku
Tak letos to s hruškami není dobré, na jedné zahradě jsem listy spálil (moje chyba) a na druhé ač stříkám tak je to jedno nejprv roztoč, teď vlnovník a letos hrozně rzi i když jsem stříkal, tak nevím. A teď jsem přišel ke stromu kouknu na něj a... celý příspěvek >
Škůdce plůdku, 22.5.2015
Také toho mám letos dost podobně sežraného a nejen já. Přisuzuji to zimnímu období kdy už 2 roky po sobě, prakticky žádná zima nebyla a přežívá víc a víc škůdců.
Mravenci na ovocných stromech, 14.5.2015
Pozor na lepový pás od firmy Propher. Konkrétně Stromset Lepový pás, je to absolutně nepoužitelný pás, prostě výrobek k ničemu nekupujte budou to vyhozené peníze. Dříve jsem měl doma lepový pás vypadal jako oboustranná kobercová páska neví od... celý příspěvek >
Uvadají nové letorosty, 13.5.2015
Dobrý den tak jsem se díval a jde skutečně o Bodrušku Hrušňovou. Vše jsem ostříhal a spálil. Děkuji za radu PavelO
Uschlá hrušeň do půlky - vypěstování nové korunky, 12.5.2015
Osobně se mi stalo to samé, celá korunka uschla a vyrazili nové větvičky o hodně níž (stejně jak vám), nicméně první rok jsem nechal stromek svému růstu a stříhal až druhým rokem a teď je z ní krásná hruška. PavelO
Uvadají nové letorosty, 12.5.2015
Děkuji pane Polehlo pořádně se podívám ale asi to bude něco takového, Hruška je jinak ve velmi dobrém stavu, pravidelně ošetřovaná. Je pravda že různých mušek bylo letos neúrekom tak bych se vůbec nedivil. PavelO
Uvadají nové letorosty, 12.5.2015
Ne ne je to focené dnes ráno, včera jsem si toho ještě nevšiml.
Uvadají nové letorosty, 12.5.2015 Obsahuje fotku
Zdravím vás dnes jsem zjistil že na mladé hrušni mě začínají uvadat letorosty. díval jsem se jestli tam není mšice, ale nic jsem nenašel. Nevíte někdo co by to mohlo být?
Roztoč hruškový?, 30.4.2015
Zdravím, promeškal jsem postřik proti roztočům a teď jsem si všiml že ho mám docela dost. Myslíte že pomůže ještě teď postříkat OMITE, a nebo musím nějaký jiný přípravek třeba nissorun. Pavel
Začala mě bavit zahrádka. Je to divné?, 16.4.2015
Mám to úplně stejné jsem ročník 1971 a v 39 letech se z nutného zla stal koníček a rok co rok se na zahrádku těším víc a víc. Hlavně na stromy. Často si z toho dělám srandu a v hospodě se bavíme s chlapama že už jsem v přechodu :-). Nejlepší na tom... celý příspěvek >
Mladé větvičky jsou úplně ulepené, 16.4.2015
Ne ne topolem to není, Teď jsem si všiml že kolega má taky lístky ulepené a je to na jiném stanovišti cca 5 km vzdálené.
Mladé větvičky jsou úplně ulepené, 16.4.2015
Zdravím vás, loni jsem vysadil mladou třešeň a dnes jsem si všiml, že mladé lístečky s větvičkami jsou úplně ulepené, jako když je postříkáte medem. Díval jsem se zda tam není mšice, ale nic jsem nenašel. To samé mám i na mladé hrušní Je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika