odrůda Katinka



TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?)
27.1.2020 8:42

nechal som 1-2 ocka navyse, na jar zastrihnem na konecnu vzdialenost. rez bol koli odobratiu vrublov

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 27.1.2020 8:42

nechal som 1-2 ocka navyse, na jar zastrihnem na konecnu vzdialenost. rez bol koli odobratiu vrublov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.70 (?), 30.1.2020 0:26

Na odběr roubů peckovin je už docela pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 69.12 (?), 4.10.2020 20:27

Rad by som si zadovažil Katinku. V popise sa píše, že nie je vhodná do chladných polôch, pretože kvitne skoro.
Viem že slivkoviny mierny mráz znesú. Co znamená skoro? Je ta Katinka naozaj taka háklivá v porovnaní s ostatnými slivkami? 

Sever SR, okr. Bardejov, nadmorska výška 380 m.n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavelmicek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 29.21 (?), 5.10.2020 11:09

Jsem sice na jihu, okolí Brna, ale už náběh na Vysočinu a taky 380-400mnm. Mám Katinku, Durancii, Toptaste, Lipnickou. Katinka ze všech roste nejpomaleji, krátké přírůstky, větvě moc nezesilují. U všech zákládám poctivě korunu, hodně řežu, všem švestkám, meruňkám i jabloním se velmi daří, ale Katinka zaostává. V květu jsem ji ještě neměl. Ale to že mi neroste ideálně nepřisuzuji jenom nadmořské výšce, řekl bych, že i odolnost proti škůdcům je slabší, mám podezření že má na listech náznak šárky a že mi ji i přes postřiky napadá, někde na fóru zmiňovaný, halčivec višňový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.214 (?), 5.10.2020 13:19

A podnože máte stejné?Katinku mám snad přes 15 let, nezdá se mi že by rostla o hodně méně. Ale příznaky šárky na listech jsou velké a škaredé, z toho důvodu uvažuji že ji nahradím jinou odrůdou. Plody prozatím bez příznaků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 203.105 (?), 5.10.2020 20:59

mám katinku a hanitu (a plno iných) v 800 mnm. ale katinka a hanita boli sadene vedľa seba v rovnaký čas a na myrobalanoch obe a katinka rastie o dos horsie. podstatne. ani sa tak nerozvetvuje... ináč katinka bude asi nachylnejšia na jarný mráz, lebo tento rok nemala žiadne plody a ostatne slivky mali aspoń pár, aj keď v podstate všetko vymrzlo... u mňa sa darí dosť odrode herman, ta mala asi najviac plodov, rastie dobre a dozrieva v horach niekedy okolo 10.8. ináč posledne slivky mi dozrievaju teraz, ale netusim aka je to odroda. kupovana v polsku a poziadavka bola "duža sliwa". tak su velke, strom rastie bujne ale viac neviem :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 100.148 (?), 21.10.2020 19:55

Ked tak čítam, asi Katinka na st. julien nebude vhodná. Asi skor ten myrobalán, ale zase ten nie je v ponuke.
Uvažujem, či ju vôbec zadovážiť, keď je nachylna na jarné mrazy - co u nás je dosť často problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.215 (?), 22.10.2020 13:55

Já měla Katinku na dvou zahradách - staré, 370 mnm, a nyní pět let nově vysazenou na nové zahradě, 500 mnm, oboje střední Čechy.

Plodí zcela bez problémů na obou místech, což se nedalo říct o ostatních švestkách na staré zahradě, kde jsem jich měla víc.  Asi spíš bude záviset na mikroklimatu zahrady a na štěstí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.2 (?), 22.10.2020 15:04

Mam Katinku v Bardejove v pohode rodi, bratranec ju na sever od Bardejova na dedine vyssia nadomorska vyska tiez bez problemov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 14.8.2021 17:01

Pokud skutečně mám pravou Tegeru, tak ta letošní není o nic lepší než všechny letošní Katinky. Asi bych si takové švestky odpustil a počkal si na kvalitu později dozrávajících odrůd.  

Katinka
Katinka
Katinka a Tegera
Katinka a Tegera
Tegera
Tegera
Katinka
Katinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika