Příspěvky uživatele - pavelmicek

Odrůda Katinka, 5.10.2020
Jsem sice na jihu, okolí Brna, ale už náběh na Vysočinu a taky 380-400mnm. Mám Katinku, Durancii, Toptaste, Lipnickou. Katinka ze všech roste nejpomaleji, krátké přírůstky, větvě moc nezesilují. U všech zákládám poctivě korunu, hodně řežu, všem... celý příspěvek >
Jakou odrůdu nasadit na pálení slivovice?, 16.9.2020
Pokud se zapěstovává správně koruna, tak kvůli řezu první 3-4 roky není úroda prakticky žádná. Letos jsem měl prvních 8 švestek a to jen na TopTaste. Zasadil jsem podzim 2017, ale snažím se dělat řez poctivě a vypěstovat "vzorovou... celý příspěvek >
Fíkovník - nedozrávají plody, 11.9.2020
Není to náhodou nějaký dovezenec z teplých krajů? Řízky z dovolené v Chorvatsku tady můžou strádat. Chce to řízek od českého pěstitele, ty by rozhodně měly jednou v sezóně uzrát. Mám Brown Turkey v 400mnm 3 roky a letos už byla pěkná úroda. 
V akom pomere riedit kvas, 2.9.2020
Toto dělám s kvasem ze kterého chci udělat víno. Švestkové víno ředím 1:1. Ale na pálení bych takto hodně kvas neředil, měl bych velikou obavu, že výrazně naředím aroma a zvýším lihovost. Ta vaše třešňovice dopadla dle vašich očekávání?
Pěstitelská pálenice v okolí Brna, 26.8.2020
Ano, loni jsme byli v Knínicích s meruňkou a opět spokojenost. Ale zcela určitě budou už mít termíny tak na únor.
Williamsova - ten pravý požitek pro chuťové buňky, 26.8.2020
Nezkoušel někdo víno z Williamsovy hrušky? Obecně se u hruškového vína deklaruje mdlá chut. Zajímalo by mne jestli tomu nemůže být u williamsky jinak, když je to takový hit vhodný na pálenky. pavelmicek
Řez třešně prvním rokem, 8.7.2020
Ano já bych to tak udělal. Pomocnou konstrukci ze dřeva píchnutou vedle stromku + úvazy o zem. Jednu větev do maximálně svislé pozice jako termínál a ostatní tři větve rovnoměrně po obvodě jako 3 kosterní větve pod úhlem 45 a bude to super stromek.... celý příspěvek >
Hrušky, páliť alebo počkať?, 3.10.2019 Obsahuje fotku
S refraktometrem je to takto: určitě na něm nelze zpozorovat úbytek cukru každodenní kontrolou ve fázi dokvašování: za1. úbytek cukrů už je jen velmi pozvolný a kvas viditelně kvasí ještě týdny za2. přibývající alkohol vám zase zkresluje naměřenou... celý příspěvek >
Marhulovy kvas je moc husty, 12.9.2019
Zapomněl jsem slovíčko "cukru"..přidal jsem 1kg cukru na 100l kvasu. Nejsem si jistý, jestli to nějak spolu souvisí. Jsem možná naočkovaný babskou pověrou, že v hustých kvasech jsou kvasinky líné.. ale ani bych se nedivil, kdyby zrovná na... celý příspěvek >
Marhulovy kvas je moc husty, 12.9.2019
My měli meruňky letos hodně suché. Kvas byl hodně hustý, dávali jsme enzym a kvas jsme ředili vodou... cca 3 litry na 100l a abych kompenzoval naředění cukrů v ovoci vodou přidal jsem 1kg na 100l. Po sedmi týdnech kvašení při 23°C stále nebylo... celý příspěvek >
Výtěžnost a cena, 10.9.2019
Bezva, díky za uzavření diskuze doplněním výsledku :-) Já se taky teď vrátil z pálenice s trochu větší výtěžnosti, 9l/100 při 50%
Výtěžnost a cena, 2.9.2019
Velmi hrubě: nateče vám 35 litrů meruňky, spíše trochu méně. (myšleno už naředěnou na cca 50%) Zaplatíte cca 300,- za litr 100% alkoholu, tedy ve vašem případě něco nad 5.000,-
Rozdělení zahrady plotem, 27.8.2019 Obsahuje fotku
Požadavek 5m a stálozelenost splní například bambus. Sám jich mám asi 14 druhů. Od půdokryvných až po vysoké 5 i více metrů. Musíte mít ale k bambusům vztah, na internetu a v diskuzích je plno negativních reakci k pěstování bambusů. Hlavní kritika je... celý příspěvek >
Obsah alkoholu ve kvasu, 24.7.2019
Souhlasím s panem Vysloužilem, do kvasu po přejetí bouřlivého kvašení nevrtat! Zavřít kvasnou zátkou a čekat na termín v pálenici. Snížení teploty po tom co dokvasí je sice hezká teorie, ale předpokládám, že nereálná praxe většiny z nás. Prostě a... celý příspěvek >
Bambus - množení, 13.5.2019
Mám 12 druhů bambusů 4-tým rokem. Množit bambus v době růstu výhonku je ten nejméně vhodný okamžik, nicméně často se ujme i tato část rostliny. Je to ovšem zbytečný šok jak pro oddělenou část tak i pro mateční rostlinu, která vám na to může... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika