Odolná pološvestka Tophit



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.238 (?)
8.11.2016 20:16
...a tiež obvykle neskôr opadajú listy z mladých výhonkov, teda z tých ktoré sú menej vyzreté (na Heliodore mám listy na jednoročných výhonkoch bežne ešte koncom decembra-začiatkom januára). IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 241.254 (?), 8.11.2016 20:04

Ještě bych pana Vysloužila doplnil - doba opadu listí je ovlivněna stářím stromu. Mladé stromky obvykle opadávají později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.238 (?), 8.11.2016 20:16
...a tiež obvykle neskôr opadajú listy z mladých výhonkov, teda z tých ktoré sú menej vyzreté (na Heliodore mám listy na jednoročných výhonkoch bežne ešte koncom decembra-začiatkom januára). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 8.11.2016 20:21

presne, mladý stromček a mladý výhonok, teda som spokojnejší :) moja ponuka stále platí, keď niekto bude chcieť knihu a kapitolu "ako sa to nerobí", tak nafotím a opíšem môj sad :D 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 8.11.2016 22:42

Mladé stromky obvykle opadávají později.
na Heliodore mám listy na jednoročných výhonkoch bežne ešte koncom decembra

Myslím, že to hodně souvisí s tím, že mladé stromky jsou víc pohnojené - hlavně dusíkem. A taky že Heliodor patří k odrůdám náročným na délku vegetační doby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 241.254 (?), 8.11.2016 23:00

Na tom pohnojení dusíkem určitě velký kus pravdy bude. Výrazně opad (neopad) listí ovlivní suchý či deštivý podzim a nástup mínusových teplot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 11.11.2016 21:05

Stran toho listí.Zahrádka je vypucovaná.Pravda, musel jsem jako každý rok stromečkům pomoci ale za svůj výkon si to zaslouží.Kompost ze zelených zbytků zeleniny + listí také hotov.Procesy přeměny už určitě začaly.Vím, dostanu od Ing.Mravence další mínus ale kamarádům z hospůdky se to taky líbí.Spíš teda to ovoce.Nejsem totiž mnich.Když pracuju nekecám, když se s kamarádama ruduju tak taky naplno.Zahradě a dobrým lidem zdar - Mičurin II (470 m)




komposterium
komposterium

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 11.11.2016 21:45

p.Polehla, mám zase zákernú otázku. tie PET flase dole okolo kmena majú aku funkciu? dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.11.2016 9:47

Nejsem totiž mnich.Když pracuju nekecám, když se s kamarádama ruduju tak taky naplno.

Mniši pracují a nemusí abstinovat (tedy co se alkoholu týče)smiley
Já tomu vcelku rozumím. Zahrada má především těšit zahrádkáře. Pokud tuto funkci splní, vše ostatní je vedlejší.
    Je ovšem třeba, aby práce, která jednoho těší, nebyla jinými chápána jako činnost, která je na zahradě vhodná nebo dokonce potřebná. Aby pak chudák zahradník neslyšel večer řeči typu: "Karle, nech toho, mě dnes hrozně bolí hlava, a kromě toho ještěs neotrhal listy jabloním..."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 12.11.2016 14:23

Předně se omlouvám za nekvalitní fota.Můj stařičký mobil to včerejší šero nějak nezvládl.PET lahve u paty stromků slouží jako ochrana proti hrabošům.Při vyšší sněhové nadílce mají tito tvorové pod sněhem chodby no a když narazí na stromek mohou jej ohryzat.Používám pro mladé stromky co ještě namají tvrdou kůru. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 12.11.2016 16:56

dakujem :) tak to ja nepotrebujem, som dal pletivo okolo stromcekov, zajace ma naucili pred 2 rokmi :) ale flase na tyčkách proti krtkom už mám nainštalované. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika