Ochrana proti okusu zvěří



host - 28.202 (?)
11.5.2012 8:19

Na můj pozemek dochází po tři léta "chovný" srnec. Už se známe osobně a mohu říci, že je velmi učenlivý. Letos dokázal zlikvidovat jakoukoli ochranu proti okusu. Plastové i pletivové chráničky jsou vytaženy až do korun nebo rozebrány do mrtě, kůly kolem stromků vyvrácené (šedesát čísel v zemi!), kmínky kompletně odrbané. Keře rybízu, stromky angreštů, květoucí jahody - nevyhýbá se ničemu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
Věra Hýlová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 81.95 (?), 22.1.2008 20:22

Ještě jednou chvojí. Velká potřeba ho není a pracné mi to ani nepřipadá. Chráním jenom ty nejmladší koupené stromky, na 8 stromků stačila 1 náruč chvojí a 2 hodiny práce (do toho počítám i nastříhání chvojí - za chalupou), je to bez předklánění a shýbání, protože do 1 metru je pletivo. S tvarováním pletiva a zachycováním k větvím máme špatné zkušenosti - když napadne metr nebo dva vlhkého těžšího sněhu, který zůstane ležet na trychtýři z pletiva, tak ho zprohýbá a roztrhá i s korunou. I ten metr pletiva kolem kmínku je na 4 - 5 místech pevně přidrátovaný ke kůlu, aby ho sníh nesroloval i s kůrou. A co sníh neorve, když padá, to rozláme a převrátí, když zatává a pomalu teče po svahu dolů. Předloňskou "ladovskou" zimu nejvíc škody natropil právě ten sjíždějící těžký firn, asi u 25 stromků polámal hned u země kůly a stromky napolo vyvrátil z kořenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.14 (?), 7.4.2012 10:57

Dobry den, jen me tak napadlo... tata na horach ted skoro brecel, protoze mu srny ozraly stromky a nepomoh ani plot a ani pletivo kolem stromku... mno jo, hory-plot 2m vysky, sníh 2 m výšky... takže kmeny pod snehem, ale koruna dozrana... takže nevím, nezkoušela sem, my tu tolik sněhu nemáme, takže ten plot neprelezou, ale co takhle koupit netkanou textilii, nebo igelit, nebo nejakej jutovej pytel, nebo neco takovyho a proste to dát přes tu korunu a pod korunou privazat? pravda, nebude to vypadat nejlip, ale ucel by to mohlo splnit... a priklanim se asi k tomu pytli, nebo igelitu a propichat malejma dirkama.. ten igelit... stomku by to pres zimu vadit nemuselo spi... kyslik tam pujde, slunicko castecne taky... co myslite?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 9.2 (?), 7.4.2012 11:03

To jde se stromkem tři roky starým. Jediná možnost je odstěhovat se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.10 (?), 7.4.2012 19:51

Dobrý den, Třetím rokem používám perlinku, co se používá při zateplování fasád.Zatím to funguje.Jedinný stromek nebyl okousán, pozemek nemám vůbec oplocen a sousedí s polem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 189.67 (?), 7.4.2012 20:59

Taky ji používám a dávám ji i pod cibule z tulipánů, vyložím tím důlek, do toho trochu hlíny, cibule, hlína a ani hraboši ji neprokoušou. Tam kde není, cibule zmizí. Jezibaba9 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 24.5.2012 16:31

V tom Vam dost zavidim, ja použivam jak kraličak tak sitovinu použivanou na značeni kabelovych cest(opticka zabrana vykopu),s oběma jsem spokojen, učel splnuji.ALE asi se k memu polnimu sadu přestěhovali vzdělani zajici a srnky, protože ty si tuto zabranu dokaži nějakym zpusobem zvednout nebo odtahnout.Ale dělaji to pouze na jablonich, peckovin si nevšimaji a ani aronii.Pole mam ze všech stran.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 28.202 (?), 11.5.2012 8:19

Na můj pozemek dochází po tři léta "chovný" srnec. Už se známe osobně a mohu říci, že je velmi učenlivý. Letos dokázal zlikvidovat jakoukoli ochranu proti okusu. Plastové i pletivové chráničky jsou vytaženy až do korun nebo rozebrány do mrtě, kůly kolem stromků vyvrácené (šedesát čísel v zemi!), kmínky kompletně odrbané. Keře rybízu, stromky angreštů, květoucí jahody - nevyhýbá se ničemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 12.5.2012 9:52

Mám chalupu u lesa a neoplocený sad vedle. Když nejsem na chalupě já, je tam lesní zvěř. Za 15let jsem vysázel tak 50 stromků a řeším stejný problém. Nejlépe se mi osvědčilo králičí pletivo stočené na průměr 10-20cm, dobře spojené a přidržované do země zatlučenými 20cm skobami ze silnějšího drátu proti vytažení pletiva po kmínku. Někdy horní část pletiva ještě smáčknu až ke kmínku. Mám zkušenost, že o stromky o průměru přes 8cm už zvěř nejeví zájem a tehdy pletivo sejmu. To bohužel neplatí u angreštu, rybízu, jahod a dalšího, to vše musí být za plotem. Srny mi ožraly bramborovou nať, tulipány, zlatý déšť, sežraly i krokusy. Jediné, co jim nevoní, jsou afrikány a narcisy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.240 (?), 25.4.2018 13:22

Dobrý den, k ochraně zahrad a pozemků před zvěří a ptactvem doporučuji Zvukový alarm - odpuzovač, Kieferle M1 na nábojky 9x17 mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 9.2 (?), 24.5.2012 17:42

Vysvětloval mi kdysi myslivec, že oni (srnci) se potřebují podrbat mezi parohy. Proto musí prostrčit kmínek mezi dvěma prvními výsadami, které jsou postavené proti sobě. Čím menší kmínek odrbou, tím vyspělejší je srnec, protože má výsady dlouhé a mezi nima úzkou mezeru. Proto jim jsou k ničemu silnější kmínky. Prodávám, jak jsem koupil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika