Příspěvky uživatele - Věra Hýlová

Jak zničit hluboko zavrtané larvy?, 4.1.2014
Ponrav zlatohlávků mám taky spoustu v kompostu, pod drny trávníku nebo ve starších záhonech, v nichž tleje nějaký rostlinný materiál. Jak mě informoval můj známý entomolog, dospělí brouci několika různých druhů žijí skrytě poměrně hojně i uprostřed... celý příspěvek >
Přísavník pěticípý - bude se pnout po drátu?, 15.8.2008
To Vaše označení je nějaké nepřesné: nejčastěji se pěstuje buď loubinec pětilistý Parthenocissus quinquefolia nebo loubinec trojlaločný (trojcípý) Parthenocissus tricuspidata - oba druhy mají kromě úponků i přísavné terčíky,... celý příspěvek >
ovocné stromy a nadmořská výška - doba výsadby, 14.4.2008
Co se týče odrůd ovocných stromů, podívejte se, prosím, na příspěvek Výchovný řez vysokomnenů z 2.1.08, kde jsem o odrůdách psala. Náš sad totiž založil otec už skoro před 40 lety. Z drobného ovoce se daří rybízy, angrešt (ale sehnat šlechtěný... celý příspěvek >
ovocné stromy a nadmořská výška - doba výsadby, 12.4.2008
Pro paní Janu. Malá poznámka k době výsadby právě v chladných a vlhkých oblastech. Po vlastních zkušenostech bych doporučovala preferovat podzimní dobu výsadby, v našich 700 m n.m. pouze do konce října (a to nesmí přijít příliš brzy mráz a sníh).... celý příspěvek >
Jste také fandové do bylinek?, 8.4.2008
Šťastlivci, kteří můžou vyrývat libeček i s kořeny. Jsem ráda, že se košatí a košatí  (už mi taky vylezl ze země) a jenom opatrně sklízím a suším listy. A když jsme u toho jmenování bylinek, ani šalvěj není k zahození, jako koření do tučnějších... celý příspěvek >
Poškození kmene, 8.4.2008
Přemosťování může být dobrá věc, pokud máte k dispozici dostatečně dlouhé a silné letorosty - rouby. Zajíci, lépe řečeno zaječky nadělají nejvíc škody v předjaří jako březí (mám potvrzeno od myslivců), což je u nás v horách od půlky března do půlky... celý příspěvek >
Poškození kmene, 7.4.2008
Pane Vítku, tak jste mi správně připomněl a prakticky ilustroval, co jsem mohla sama vylovit z paměti (kdybych místo zažitého názoru: uschne, protože má přerušené lýko, důsledně využila svoje vlastní vědomosti o utváření a funkci vodivých pletiv).... celý příspěvek >
Poškození kmene, 7.4.2008 Obsahuje fotku
Souhlasím s výše uvedeným (jen s přidáváním fungicidu zkušenosti nemám. Některé naše starší stromy s podobnými ranami, vzniklými mrazem nebo okusem, léčím stejně, ránu udržuji čistou a hladkou (pod mrtvou kůrou se drží larvy nějakých škůdců, vyžírají... celý příspěvek >
DDT není jen zlo, 7.4.2008
Připojím se s malým upřesněním:  hexachlorcyklohexan se pod názvem lindan používá stále, nejenom na svrab, ale taky u přípravku Jacutin gel na dětské vši. A někdy jiná pomoc není, když si obstaráte breberky, které se už naučily odolávat jiným... celý příspěvek >
Jaké zvolit odrůdy jabloní ve výše položenych oblastech, 3.4.2008
Se srnčí i zaječí zvěří máme taky bohaté zkušenosti. 150 cm pro založení koruny je spíš minimum, u některých stromů máme korunky i 180 cm vysoko. Je potřeba zvážit i výšku sněhu v kritických zimách a představit si v tom ty stromky,... celý příspěvek >
Kompostér, 3.4.2008
Paní Blanko, kompostéry mají většinou plné víko, jednak aby ten svinčík nebyl vidět (proto jsem si ho taky pořídila), jednak aby z něj netáhly vůně (ne že by smrděl, ale sousedi mají hned vedle za plotem posezení) a za poslední, aby prudké nebo... celý příspěvek >
Nové kroucené stromy foto, 29.3.2008
Stromy se stočenými kmeny už jsem viděla taky, na různých místech, tu více, tu méně výrazně. Buď je kmen jako zkroucený z provazců (většinou na švestkách) nebo mají spirálovitý tvar různé rány a trhliny na kmeni (jabloně a hrušně na naší... celý příspěvek >
Slimáci - vina zahrádkáře, ale kterého?, 17.3.2008
Vůbec nejsem zastánce chemie. Jenže. Když budou mít sousedi na okolních zahradách neposečenou trávu a hromady "kompostu" (lépe řečeno všelijakého zahradního svinčíku) nebo v blízkosti neobhospodařovaný úhor a příkop, tak byste se... celý příspěvek >
Macešky, 17.3.2008
Všechno záleží na tom, do jaké míry jsou sazenice otužilé. Pokud už byly vysazeny ven a ranní mrazíky přes ně přešly, tak přežijí bez jakékoli újmy. Jestli byly dosud v nějakém skleníku, asi bych je na tu nejmrazivější noc chránila v... celý příspěvek >
Slimáci, 17.3.2008
Máte recht, slimáci už lezou. Začal mi klíčit špenát už z jarního výsevu, tak jsem si myslela, že preventivně nastražím Vanish do toho "krmítka" pro slimáky, které měli v jednom semenářství. A v sobotu jsem si ověřila, že byl... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika