Obaleč švestkový - 1. generace



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?)
23.6.2016 8:42

No, mně to letos proti první generaci moc nevyšlo. Mám dost napadený Herman i Althanovu, ostatní jsem ze zlosti zatím neprohlížel.

V dobách, kdy nebyl Amet jsem se zaměřoval vždy na dospělce, dvěma opakovanými postřiky (Calypso, Reldan nebo Zolone) a nikdy k významnějšímu napadení 1.generací nedošlo. A pokud od května do srpna u nás nepřevládaly vyloženě teplé dny, nebylo téměř žádné napadení ani 2.generací.
Letos jsem poprvé šel pouze na larvy (Mospilan i kvůli mšicím a po 10 dnech Integro)  a příliš úspěšný jsem nebyl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 19.6.2016 18:57

Zajímavé je, že pan Václav Vinšálek aplikuje postřik právě proti první generaci obaleče švestkového a nikoliv proti té druhé. Pro příště stále nevím, kdy přesně to dělá. Koncem května nebo začátkem června?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.227 (?), 22.6.2016 0:07
Dobrý večer, koukám na rostlinolékařský portál(Eagri). Dnes jsem postříkal jabloně proti obaleči Mospilanem, přidal jsem Discus proti strupovitosti a přidal jsem ještě Wuxal Calcium. Asi po té horké vlně budu stříkat švestky proti druhé vlně obaleče, asi už bude čas. Obaleč švestkový má nyní v Žatci a Smolnici již 100% počátku 1. kladení vajíček druhé generace - 1. kontrola.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 23.6.2016 8:42

No, mně to letos proti první generaci moc nevyšlo. Mám dost napadený Herman i Althanovu, ostatní jsem ze zlosti zatím neprohlížel.

V dobách, kdy nebyl Amet jsem se zaměřoval vždy na dospělce, dvěma opakovanými postřiky (Calypso, Reldan nebo Zolone) a nikdy k významnějšímu napadení 1.generací nedošlo. A pokud od května do srpna u nás nepřevládaly vyloženě teplé dny, nebylo téměř žádné napadení ani 2.generací.
Letos jsem poprvé šel pouze na larvy (Mospilan i kvůli mšicím a po 10 dnech Integro)  a příliš úspěšný jsem nebyl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 24.6.2016 23:39

Mám vedle sebe mladé stromky super raných slivoní zrajících přibližně ve stejnou dobu Herman, Juna a Ruth Gerstetter. Herman je tak napadený 1.generací obaleče švestkového, že na něm skoro nic nezůstane, naopak Juna ani Ruth Gerstetter napadené nejsou. Kdy přibližně, pane Václave, aplikujete postřik proti dospělcům 1. generace? Přibližně kolik dní po odkvětu? Lapáky nemám a 1.generace obaleče švestkového se, jak je známo, na stanicích nesleduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 25.6.2016 6:59

Těch "usmrkanců" je docela dost. U některých to vítám (Č. rodna, Chrudimská, "místní" švestka), u některých to dost sníží výnos (Hanita, Herman, Gabrovská...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 25.6.2016 7:47
Nedávno jsem psal, že jsem přišel skoro o půlku úrody u některých mladých slivoni. Mýlil jsem se. Přišel jsem skoro o celou úrodu. Letos bez meruněk, bez broskví, skoro bez hrušek. Fajn říkal jsem si, vynahradí mi to bohatá násada švestek...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 26.6.2016 10:05

Letos je to bídá, vloni cca 1200 litrů kvasu, meruňky spočítám na prstech, broskví je tak dvakrát do tuctu, trnky zbyly jen na domácích, ale na pálení to nebude.Asi se na to vybodnu, prodám kravku a na jaře už nezaseju.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 26.6.2016 10:45

Nejste sám. Loni jsem pálil broskvovici, letos počítám plody na jedné ruce. Meruňky jsem na jaře ochránil před úžehem, nyní pěstuju jen listí. S obavami hledím na švestky. Násada velká, ale hnijí už nezralé plody. Taky jsou vidět - jako předloni -  flekaté plody a smrkance.
    Jedinou jistotou jsou slimáci. Těch je dost bez ohledu na počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.60 (?), 26.6.2016 10:52
Pán Jiří FM, dobrého záhradkára (a Vy ním Ste) jedna zlá sezóna predsa nemôže odradiť! Berme to ako vyzvu a zároveň aj tak trochu pozitívum, stromy si teraz oddýchnu a o rok sa Vám budú prehýbať pod ťarchou úrody. Vytrvalých príroda napokon odmení (aspoň dúfam :-). Len sa teraz netreba prestať o stromy starať, práve naopak, nech sú v dobrej kondícii. Takže povzdychnúť Ste si povzdychli, ale rozhodne sa na to "nevybodnite". IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 26.6.2016 11:05

U nás v HK nebudu mít jednu jedinou meruňku, broskvoň něco má (ještě malý stromek) a švestek bude až moc. Na lepotici jsem objevil ještě pár plodů s červíkem z první generace, jinak vše už propadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika