hybrid švestkomeruňka



host - 81.42 (?)
22.3.2014 21:08

Hybrid švestkomeruňka.

Běžte slušně řečeno všichni k šípku. Oháníte se nejnovějšími sortami z Kalifornie a já nevím odkud ještě, ale kdo z vás ví jak chutná třeba dobře vyzrálá Althanova, Bone de Bry, Nancyská a z meruněk Angomoa, nebo z nových Legolda. A to nehovořím o renklodě Medovka- Zelená renkloda - na pálení. Zkuste něco z těchto odrůd na slabší podnoži- (St. Julien, Krymská),a uvidíte(hlavně ucítíte a chuťově poznáte) ten diametrální rozdíl.

Wendy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 148.176 (?), 3.6.2013 21:20

Všetky odrody sú nastopro jedinečné a veľmi chutné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.198 (?), 12.3.2014 15:21

Tak-čo nové dáme tento rok?...Pochváľte sa yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.240 (?), 13.3.2014 19:13

Letos dáme Lipnickou, není to sice švestkomeruňka ale jsem zvědavý co to bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.37 (?), 20.3.2014 16:51

Zdravím. Všechny loňské rouby, Flavor Queen, Flavor Supreme a Susincocco Pisa už kvetou, tak uvidíme...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 20.3.2014 21:25

Minulú jar som zasadil Daple Dandy, ukazujesa na nej teraz pár kvetov, uvidíme... skôr simyslím, že ten stromček je primladý, nie dosť silný a plody opadnú... otázka je, či ich mám vôbec ponechať, či sa stromček nebude zbytočne vysiľovať... ale zvedavosť asi zvíťazí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 116.166 (?), 20.3.2014 22:46

Ak sa kvety oplodnia, jeden plod na okoštovanie nechajte- ten rast mladej korunky výrazne nezbrzdí. Nezabudnite na insekticíd po odkvete. Na americkom videu vyzerajú plody Dapple Dandy dosť lákavo. Myslíte, že budú chutnejšie ako Aprimira či Melitopolsky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 127.11 (?), 21.3.2014 13:29

Jeden kus by som urcite nechal i na mladom strome - pre skusku, ci sa opeli + na ochutnavku. Je to velmi zaujimava ovocnina - v USA popularna, ak by chutila po marhuli, bolo by to koncom leta atraktivne ovocie popri slivkach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 22.3.2014 21:08

Hybrid švestkomeruňka.

Běžte slušně řečeno všichni k šípku. Oháníte se nejnovějšími sortami z Kalifornie a já nevím odkud ještě, ale kdo z vás ví jak chutná třeba dobře vyzrálá Althanova, Bone de Bry, Nancyská a z meruněk Angomoa, nebo z nových Legolda. A to nehovořím o renklodě Medovka- Zelená renkloda - na pálení. Zkuste něco z těchto odrůd na slabší podnoži- (St. Julien, Krymská),a uvidíte(hlavně ucítíte a chuťově poznáte) ten diametrální rozdíl.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 24.3.2014 18:17

Tak já bych doporučil běžte k Daple Dandy, podnož myrobalán.wink Do této odrůdy jsem vkládal velké naděje a nejsem sklamán. Althanova a Nancyska jsou velice chutné.Pro mne, ale dávám přednost Oulinské. Tento rok pokud nepřijdou mrazy v nepravou chvíli, tak možná okoštuji žl. Afasku.Nancyska po rekorních dvou letech úrody letos ani jeden květní pupen.

Zatímco Angeleno už je jen pár dní před rozkvětem, tak Supréme se teprve probouzí. Daple Dandy se sice už zelená, ale květní puky jsou dalece od RH.Odhaden, tak týden. Angeleno bude pravděpodobně propadák, tak pokud ano, půjde přeroubovat na multikultůrní strom.smileyDaple je velice chutné a obohatí určitě mile stávajíci sortiment.

Každopádně modré švestky či pološvestky nemají konkurenci. Ten kdo má dostatek místa, může vyzkoušet plumcoty, pluoty a asijske, ale určitě by neměl opomenout nějakou tu modrou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 24.3.2014 18:59

Já jsem si, Rosťo, díky Tvému zaujetí pro asijské slivoně taky nějaké pořídil, ať vím o čem je řeč. Ovšem mám takový pocit, že to bude všechno podobné tomu Angelenu. Dapple Dandy mám taky, ale květní pupeny ještě nemá, narozdíl od těch asijských slivoní. Ale hlavně, když říkáš, že je to Dapple Dandy dobré, alespoň se mám na co těšit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika