Hodnota švestky



host - 122.179 (?)
15.10.2009 18:08

Tohle téma mně vytváří husí kůži a užitek z problému mohou mít jen právníci a podobní.Nikdy ne sousedé.Ten, kdo kácí, většinou nesází a jeho hodnoty jsou v tomto směru posunuty někam jinam.K motivaci stačí i obyčejná ubohost.Zvážil bych veškeré plusy a mínusy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
makovka - (2) - 3.45 (?), 15.10.2009 12:16, zobrazeno: 9197x

Dobrý den, jeden nevyrovnaný soused mi, zřejmě ze závisti, pokácel mou švestku (na mém pozemku). Poradíte mi prosím, jakou hodnotu má švestka stáří cca 25 let, zdravá, plně plodící, letos na kvas cca 60 l? Budu požadovat alespoň nějakou náhradu.  Děkuji velice Makovka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
makovka - (2) - 3.45 (?), 15.10.2009 13:11

Nejde ani tak o zamilovanou švestku, jako o zamilovanou slivovici a taky pocit, že vám někdo něco z pouhé škodolibosti vzal, ale jinak díky za názor 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.83 (?), 15.10.2009 13:17

Tak toto rozhodně nepodceňujte, pokud by Vám tento strom zničil někdo např. při dopravní nehodě, ocení pojišťovna takovýto strom dle tabulek a hodnota bude vyčíslena na několik tisíc korun - bere se v úvahu druh a stáří stromu (vlastní zkušenost). Tam ale škodu vyplácí pojiťovna, kde má viník uzavřeno povinné ručení.

Ve Vašem případě to nebude tak jednoduché. Pokud se s viníkem nedohodnete (o čemž pochybuji) zeptejte se na místně příslušném stavebním úřadu-odbor životní prostředí -na vhodný postup. Něco mi v této zemi říká, že pokud nebudete mít proti viníkovi důkaz-fotografii viníka při činu nebo alespoň nezávislé svědky- nebudete mít proti otrlému jedinci zádnou možnost dovolat se spravedlnosti. Asi mu švestka stínila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 15.10.2009 13:28

na vyjádření škody byste potřebovala odborný posudek a nejspíš i rozhodnutí soudu (přísluší -li rozsah škody do jeho rozhodování), také můžete nechat vyjádřit, co bude stát náhrada stavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 15.10.2009 13:40

Zamilovaná švestka se mi omylem vytratila. 
  Když jsem si onehdá nechával odhadcem odhadnout zahradu a jednotlivé stromy, překvapila mě jejich cena - v řádu několika deseti- až stokorunkorun. Byla nižší než hodnota jedné úrody. Je pravda, že cílem bylo ceny stlačit kvůli dani.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.168 (?), 15.10.2009 15:55

Hodnota? Sehnat a zasadit nový strom, pěstovat a čekat několik let než začne plodit. Mezitím kupovat švestky na kvas jinde.  Tohle bych sečetl a chtěl to po něm. Pokud se nedohodnete (dost pochybuju), tak je to problém. V našem kocourkově z něj jen těžko něco dostanete (dokázat že to pokácel on, znalecké posudky o výši škody, soud atd). Takže zbývá pomoct si sám, motivace souseda musí být silnější než jeho nechuť vyhnout se odpovědnosti za to co způsobil.  Je to opravdu problém, aby se to nezvrhlo na válku sousedů, a zároveň aby byl soused dostatečně potrestaný za to co provedl...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.98 (?), 15.10.2009 17:11

Hádám že to ze závisti nebylo:-)

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 122.179 (?), 15.10.2009 18:08

Tohle téma mně vytváří husí kůži a užitek z problému mohou mít jen právníci a podobní.Nikdy ne sousedé.Ten, kdo kácí, většinou nesází a jeho hodnoty jsou v tomto směru posunuty někam jinam.K motivaci stačí i obyčejná ubohost.Zvážil bych veškeré plusy a mínusy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 15.10.2009 21:26

Prosím Vás Gl, přečtěte si, co jste napsal a zamyslete se nad tím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 15.10.2009 21:31

Hodnota švestky je skutečně bagatelní, spíš pokud se jednalo o oplocený pozemek, jedná se o nedovolené vniknutí. Pokud to bylo někde na louce, nebo na mezi, je to téměř o ničem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika