Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami



prchal.hb - (13) - 152.7 (?)
19.10.2012 19:34

To, že prodejce nazve odrůdu ležákem, neznamená nekvalitu. Lidi prostě koupí to, co jim poradí soused, nebo co si přečtou u ovoce v marketu. Když jsem měl zahradnictví a navezly se odrůdy jako např: selena. rosana, topaz atd., tak to nikdo nechtěl. Všichni chtěli Goldeny, Jonatány a Sparťány. A když běžela v televizi reklama, kde děti chroustali zelený jablka, tak chtěli Crimsony.  V pěstitelských podmínkách 500 mnm.  A taky chtěli velký blumy...  :- )

Mimochodem, ja jsem na Hanitu vsadil a ze zhruba 200 stromů které hodlám vysadit, bude mít  asi 40% zastoupení. Zbytek  bude Wengenheim ... Čekám výsměch.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 15.10.2012 21:33

Reakce na Jelena.

Ano, je to Hanita, sám jsem ji tehdy přivezl z Fytosu a zasadil. Zeť má zahradu výš, asi 380 m n. m., stanoviště je částečně zastíněné,. pouze dopolední slunce a asi hodinu přes poledne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 16.10.2012 6:31

No tak tedy teď nevím. Byla jsem rozhodnuta si Hanitu koupit, už ji mám objednanou u nás v zahradnictví, pro všechny stromky jedou na Moravu příští týden. Ale po vašich posledních příspěvcích si to začínám rozmýšlet. Tak teď nevím, co koupit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 16.10.2012 8:26

Taky jsem se rozhodl koupit Hanitu a Katinku a neminim si to rozmyslet. Verim, ze jsou to lezaky, protoze to nikdo nezna a nemaji tak pekny ci dobre zapamatovatelny nazve jako Top... Kdybych necetl tuto diskusi, taky bych to neznal. Zkousim napr. ruzne odrudy jahod a zarazi mne, kolik je skalnich priznivcu odrudy Karmen, ktera byla registrovana pocatkem sedmdestych let minuleho stoleti, a kteri jinou odrudu neznaji resp. nevyzkouseli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 16.10.2012 10:41

K Hanitě toho bylo napsáno už dost. Z množství reakcí na tuto odrůdu jsou některé pozitivní a některé méně pozitivní.

Kladné hodnocení napsali:  Lída, Sneck, Milan Fiala, pan 43.70, Libor z      Bratislavy, Mikeš 13, PzP.

Průměrné hodnocení:  David, Václav Vinšálek, Jelen, Miloš Vysloužil.

Skóre je tedy 7 : 4 ve prospěch Hanity. Zadejte si do vyhledávání slovo Hanita a pozorně si vše pročtěte. Rozhodnout se musíte sama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 16.10.2012 21:34

No nevím, pokud je Katinka ležák, tak asi proto, že nebyl spotřebitel(zahrádkář) neustále masírován reklamami jistých firem na Topy- možná pro to, že licenci na množení můžou mít všichni, kdežto s některými Topy(Topstar, Topfive, Topend atd) je to opačně. Proč by někdo chválil něco, na čem se uživí i konkurence, že. Já jen že zrovna tenhle ležák je na ranou švestku vynikající.  david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
prchal.hb - (13) - 152.7 (?), 19.10.2012 19:34

To, že prodejce nazve odrůdu ležákem, neznamená nekvalitu. Lidi prostě koupí to, co jim poradí soused, nebo co si přečtou u ovoce v marketu. Když jsem měl zahradnictví a navezly se odrůdy jako např: selena. rosana, topaz atd., tak to nikdo nechtěl. Všichni chtěli Goldeny, Jonatány a Sparťány. A když běžela v televizi reklama, kde děti chroustali zelený jablka, tak chtěli Crimsony.  V pěstitelských podmínkách 500 mnm.  A taky chtěli velký blumy...  :- )

Mimochodem, ja jsem na Hanitu vsadil a ze zhruba 200 stromů které hodlám vysadit, bude mít  asi 40% zastoupení. Zbytek  bude Wengenheim ... Čekám výsměch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.248 (?), 20.10.2012 9:22

Soudite, ze pro dane podminky (zkratka HB u mne evokuje Havlickuv Brod) je Wangenheimova vhodnejsi nez napr. Gabrovská? Jak to vypada se sarkou u Wangenheimovy? A co Haganta, sla by nebo je jiz prilis pozdni? Jsem tedy jen chalupar, chci ted vysadit Katinku, Hanitu + dalsi 2, od kazde odrudy jen 1 kus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
prchal.hb - (13) - 152.7 (?), 22.10.2012 13:01

Pro mé podmínky nemohu moc vybírat, i když chuť by byla.  Těžko říci zda je Gabrovská kvalitnější.  Wengenheimovu jsem zvolil na jistotu, protože je to dlouhodobě prověřená plodná a  kvalitní (při troše péče)  odrůda. Samozřejmě šarka je problém, ale při pečlivé ochraně v prvních několika letech se dá chorobě částečně předcházet. Hanitu jsem vyloženě risknul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 22.10.2012 19:12

Hanita podle popisu by se hodila i do vyšších poloh.Tam by ale bylo vhodné zvolit více osluněné místo, a dopřát ji lepší podmínky, a na myrobalánu.

Požadavky: málo náročná odrůda na podmínky pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.129 (?), 22.10.2012 19:42

Hanita i Katinka by mela byt na myrobalanu. A co ta Haganta (rovnez myrobalan), neni prilis pozdni ? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika