Daple dandy pěstování



Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?)
23.4.2019 17:49

Prosím zkušenější o radu, na podzim 2017 jsem na zahradu zasázela švestkomeruňky Melitopolski a Flavor Supreme. Do korunky jedné z nich bych jako pokračování terminálu chtěla v létě vočkovat Dapple Dandy. Která kombinace bude kvůli vzrůstnosti vhodnější?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 114.238 (?), 1.9.2015 8:32

Limbach je uvádí od Zaigra

a mám v domku na zahradě vytištěný zaigrův plán zrání z roku 2001 pro Kalifornii kde tyto odrůdy má vedené,

ve verzi 2013 už není cca 10 odrůd ale přibylo asi 15 nových

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 1.9.2015 10:19

Přeji všem hodně úšpěchů při pěstování Purple Candy, Dapple Dandy a všech možných dalších asijských a amerických peckovin. Jen mě trochu mrzí, že ze zahrad mizí starší a skvělé odrůdy tuzemských a na naše podnebí dobře adaptovaných rynglí, švestek, durancií, mirabelek, mnohdy dobře tolerantních, sladkých, chutných, všestranně použitelných. Kdo ochutnal dandové knedlíky a pil  purplovici, ví, o čem je řeč.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
slívák - (17) - 114.238 (?), 1.9.2015 12:23

Já si osobně myslím že kdo zasadil tyto odrůdy má jistě i hodně druhů mirabelek, rynglí a švestek a těší se na porovnání chutí.

Dandové(dinosauří vejce) knedlíky najdete na mnoha webech, a rád bych zkusil a pak soudil, třeba někdy bude i na tu purplovici(zatím mám letos jen karešovici)

brambory a kukuřici původem z ameriky taky už baštíme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.84 (?), 27.2.2016 23:37

Dobrý den. Dovolte, abych vás požádal o radu. Loni mi poprvé kvetl Flavor Queen - koupeno v zahradnictví Venuta před třemi lety. Tedy v případě, že se jedná doopravdy o FQ. Pokud víte, a jste si jistý, mohl byste mi poradit stoprocentního opylovače. Předem mnohokrát děkuji. Petr Rúžička.

-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.212 (?), 28.2.2016 11:50

Já když roubuji některé flavory a pod. je kombinuji se Santa Rosa kvůli opýlení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 29.7.2016 11:03

Pluot Dapple Dandy ze známého zdroje je další podvod a podvrh. Dužnina u červivých předčasně vybarvených plodů není červená, ale žlutá. angry

falešný Dapple Dandy (Uherský Ostroh)
falešný Dapple Dandy (Uherský Ostroh)
falešný Dapple Dandy (Uherský Ostroh)
falešný Dapple Dandy (Uherský Ostroh)
falešný Dapple Dandy (Uherský Ostroh)
falešný Dapple Dandy (Uherský Ostroh)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.195 (?), 1.8.2016 14:39

První plody,,údajně Dapple Dandy Pluot®" z Uherského Ostrohu, strom roste pěkně a květy vydrželi mráz na uherskobrodsku -3°C, chut vcelku dobrá z ananasovou příchutí, tak uvidíme v dalších letech co údajný pluot z Ostrohu(,,spíše z Polska") udělá...

Daple Dandy
Daple Dandy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 211.101 (?), 1.8.2016 22:03

Čekám až dozraje ten můj a přidám také foto. Ještě by mě zajímal vnitřek, pokud by byla možnost. Prozatim jsem rozpůlil jeden spadlý nedozralý plod a byl pod slupkou načervenalý a maso bílé. Uvidíme, jak budou vypadat plody plně vyzrálé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 23.4.2019 17:49

Prosím zkušenější o radu, na podzim 2017 jsem na zahradu zasázela švestkomeruňky Melitopolski a Flavor Supreme. Do korunky jedné z nich bych jako pokračování terminálu chtěla v létě vočkovat Dapple Dandy. Která kombinace bude kvůli vzrůstnosti vhodnější?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 23.4.2019 18:42

Melitopolski je broskvošvestka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika