Daple dandy pěstování



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?) 
15.3.2013 20:54

Opylovac pro Daplle bude Melitopolski nebo Angeleno... pokud ani jeden nebude vyhovovat, tak mam smulu.Jedine, ze bych pro tutovku jeste vyzkousel nejaky divoky myrobalan.Superior ani Afaska tento rok jeste nepokvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 213.119 (?), 15.3.2013 21:12

Dobrý opylovač pro Daple Dandy je Superior i Angeleno.

Melitopolski asi Plumcot nebude.

Plumcot, Pluot a Aprium jsou registrované americké ochranné známky a Melitopolski není ameriská odrůda.Nikde ani není dostupné z jakých je vyšlechtěn odrůd.  

Viděl jsem u jednoho prodejce Melitopolski (plamcot!!!), to je ale nějaký nový obchodní název a trik.

Jarin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 15.3.2013 22:39

To mate pravdu, ze Plumcot je US ochranna znamka.U teto odrudy jsem to vzal vseobecne, ze se teda jedna o krizence merunky a svestky.Bohuzel o jake to jsem nikde nezjistil.Mnelo by to teda byt padesat na padesat.Kazdopadne co se tyce dreva, tak vizualne pripomina merunku.Podnoz taktez merunkovy semenac.Bohuzel o proti merunkam u mne v rustu zivorila a nevim jak se teda letos projevi.Proto mne take udivilo, ze je obsypana kvetnimi pupeny.No uvidime.Sezona zacina a pozorovani budou zajimava.Zacnu asi pudnim rozborem, jelikoz mne tak nedavno napadlo, ze jsem bral pisek na vylepseni pudnich vlastnosti od jednoho prodejce, ktery se mi ted priznal, ze se jedna o recyklat.A tam asi bude zakopaty pes... lepe receno vetsi vyskyt vapna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 2.4.2013 14:31

Dneska se mi podarilo sehnat za rozumnou cenu... cca 120 Kc+ postovne  ...udajne spolehlivy zdroj, pluot Flavor Queen a Flavor Supreme.Takze obohatime kolekci pluotu.Doufam, ze krom listi se taky snad dockam i nejakeho toho plodu.

u Melitopolskeho uz zacinam mit obavy, ze kvetni pupeny asi dlouho nevydrzi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 2.4.2013 14:44

Už jsem Vám Rosťo jednou říkal(nemyslím to tak,že to říkám po druhé,a potřetí to už říkat nebudulaugh), aby jste na letošní úrodu u tak malých stromků nedbal.Je to jen ztráta času a nesplněných očekávání.Skoro u každého stromku v jeho prvním roce, kdy nasadí na květ, tak většina, né-li všechny opadnou.Daleko lepší je stromek nevysilovat, a vytvarovat základ budoucí koruny.Vím, že člověk žije očekáváním, jaké budou, a skoro každý den chodí kolem stromku a popohání.Věřte-trpělivost růže přináší.Některé stromky, které jsem letos koupil, a jsou ve studeném sklepě mají už nasazeny květní pupeny, ale opravdu nečekám, že po zasazení budou rodit-většina ani v druhém, třetím roce né.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.4 (?), 2.4.2013 16:54

Pocitam s tim, ze to pujde ostrihat, ale az v kvetu, takze to beru jako imaginarni urodu.Reknu si, tak letos by to vyslo.Navic i po rezu zustanou nejake kvety, pokud vubec zustanou, ty budu muset otrhat.Melitopolski mi vubec loni poradne nerostl..i kdybych tam neco na krasne chtel nechat, tak by to neudrzelo.Rady zkusenejsich si beru k srdci a mladosi pujdou pod nuzky.Krulikovsky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.4.2013 23:01

Milý Rosťa Krulikovský je rekordmanem v nedočkavosti, jelikož překonal i mě, nedočkavce číslo jedna mezi nedočkavci. Tím myslím to, že požaduje úrodu od stromku už v prvním roce po výsadbě. Ale pravda je, že já už jsem v tomto ohledu také jednou zhřešil a to u Desertu, který jsem tímto pěkně podsekl v růstu a plod byl stromkem stejně shozen. A bylo to tím, že jsem chtěl honem honem dohnat degustační mezeru, kterou mám u této zřejmě jedné z nejlepších podzimních odrůd s příchutí jak jinak než Cox.renety.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 3.4.2013 10:04

No no... take verejne pranyrovani sad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 3.4.2013 10:47

Dobrý den pane Krulikovský. Chtěl jsem se Vás zeptat ma plumcot Melitopolský a pluot Daple Dandy. Díval jsem se, že máte zahradu v Jabluńkovském průsmyku 380 m.m.m. Já mám zahrádku v Labské kotlině 350 mn.m. v Podkrkonoší a tak zřejmě podnebí bude podobné.  Chtěl jsem se zeptat jak Vám tito kříženci přežili zimu a jaký je jejich růst, zdravotní stav atd. Já jsem si rovněž tyto křížence objednal a tak jsem zvědav jak budou růst u mne. Děkuji za odpověď. S pozdravem O. Bakeš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 3.4.2013 11:11

 Rosťo udělej si to jak uznáš za vhodné. Myslím, že se ti podobný kousek už jednou povedl. Já jsem se od toho taky nenechal odradit, i když mně to nevyšlo. Takže je jenom na tobě, jak se nakonec rozhodneš. Tvůj velký zájem o mezidruhové křížence a asijské blumy už pomalu nahlodává i mě. Máš velkou zásluhu na propagaci těchto ovocných druhů a nakonec proč to nezkusit. Ten Kuban Delight ti už něco "porodil"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika