Daple dandy pěstování



Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?)
15.3.2013 20:49

Pane Bakes omlouvam se Vam, ale nejak mi tady toto tema uniklo.Podnoz je bohuzel pro mne... merunkovy semenac.Takze, tak jak nedavam dlouhou zivotnost merunkam na ktere jsem si je poridil, tak stejny stav je na Melitopolskim.Bohuzel byla to z me strany zacatecnicka chyba a stejne tak unahlenost, abych uz tuto novinku mnel za kazdou cenu.Jedina vyhoda je, ze tyto druhy prichazeji do plodnosti celkem brzy, takze se to nejak da prekousnout.Melitopolski prichazi na merunkovem semenaci velice brzo do plodnosti...1 rok... bohuzel nevim jestli ze stitku zjistim cislo podnoze.Pokud tento rok vse dopadne jak ma, tak i ochutnam.

Pro mne vetsi radost mi udelalo Daplle Dandy, ktere taktez pokvete a pokud budu muset mu pristavit primotop a ustrykovat svetr, tak to udelam.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 39.129 (?), 31.12.2012 22:11

Dekuji za odpoved a omlouvam se za hloupe dotazy. Zkusim dohledat vice informaci o plumcotu Melitopolski. Termin "broskvošvestka" je uvaden u internetovych prodejcu "zzoja" a "nazazvorce". J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 30.12.2012 19:51

Kde ste to kúpil? Kohaplant?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.4 (?), 4.1.2013 10:22

Tady nejde o michani plumcotu a pluotu... tady se bavime kdo co koupil a ze to ma v jednom baliku neznamena to, ze povazujeme plumcoty za japonske svestky a podobne... Jsem presvedcen, ze japonske svestky potazmo i myrobalany by mnely byt vhodnymi opylovaci pro tyto krizence.Dodnes mi nikdo nerekl co mi opyli Dapple, popripade Zlutou Afasku..tak jsem dal k sobe vyse zminene krizence a take i japonske svestky a uvidime co z toho vznikne. Jsem amater a laik a co si kde neprectu a nevyzkousim, tak to nevim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.241 (?), 12.6.2013 10:03

Jeste jednou, snad prehledneji

Dapple Dandy: opyleni Flavor Supreme, Flavor King, Santa Rosa, Catalina, Burgundy
Emerald Drop: Flavor Grenade, Santa Rosa
Flavor Finale: Santa Rosa, Burgundy, Flavor Grenade
Flavor Grenade: Flavor King, Dapple Dandy, Emerald Drop, Santa Rosa
Flavor King: Flavor Supreme, Dapple Dandy, Santa Rosa, Late Santa Rosa
Flavor Queen: Dapple Dandy, Flavor Supreme, Burgundy
Flavor Supreme: Santa Rosa, Late Santa Rosa, Flavorosa, Flavor Queen, Geo Pride
Flavorich (added 9-15-12): Dapple Dandy, Flavor King, Santa Rosa, Late Santa Rosa
Flavorosa: Emerald Drop, Mariposa
Geo Pride: Flavor Supreme, Dapple Dandy, Santa Rosa
Splash: Santa Rosa, Flavor Grenade

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
BigJim - (13) - 176.135 (?), 4.1.2013 21:40

Zdravím celé fórum.

Již jsem to někde zveřejňoval, ale pro všechny, kteří mají zájem o informace o křížencích slív, meruňěk, broskvoní, nektarinek a třešní, tak jeden, snad nejlepší odkaz (lepší jsem zatím nikde nenašel), kde se dopátráte všech informací, které potřebujete (i systematiku).

Plumcots (aka Pluots®)

Snad jen jsou tu "pouze" kříženci američtí. Tady ještě jeden popisný odkaz - http://www.baylaurelnursery.com/pluots-plumcots-etc.html

No, jak ale něktří víte, tak křížením se zabývají i v jiných státech. Já osobně bych rád letos se pokusil sehnat "černou meruňku", což je vlastně opět kříženec slívy a meruňky. Uvidíme? Takže pár dalších odkazů.

Прайс-лист

Каталог плодовые

tady si rozlikněte jednotlivé katalogy, ovoce je v katalogu č.6

Melitopol na Ukrajině, je vůbec zajímavé město co se šlechtění rostlin týče.

No v závěru snad ještě taková nabídka. Kdo by měl zájem o výměnu sazenic slivoní nebo kříženců, tak na podzim budu mít nějaké špičáky, případně pokud by měl někdo odrůdu asijské slívy nebo křížence, kterého níže neuvádím, tak bych měl zájem i o výměnu nebo koupi roubů, teď v předjaří nebo potom v druhé polovině srpna a první půlce září. Tak odrudy kříženců - Sussincocco Pisa mám od roku 2009 a už 2x plodila, Melitopolský - 2010 zatím neplodila (oba Plumcoty),  z Polska dovezené odrůdy v roce 2012 a tady bez záruky (trochu mě zchadil jeden článek o nepoctivosti polských prodávajících) Flavor Queen a Flavor Supreme (oba Pluoty) a dále taktéž z Polska asijské slívy - Afaska, Angeleno, Kometa, Black Amber, Ozark Premier. Doufám, že budou pravé a nebyl jsem podveden.

Tak ať se vám všem v letošním roce daří a máte takovou úrodu, aby zbylo i do škopku. :)

Laďa

stehlik.colorado@seznam.cz

Sussincocco Pisa
Sussincocco Pisa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 21.2.2013 13:02

Trosku mne, ale zarazi, ze zrovna Supreme bylo vyrazeno ze sbirky ovocnych stromu v jednom nejmenovanem NL ustavu.Problem byl v kveteni... strom obsypany kvety a plod bud zadny a nebo strasne malo.Pritom doporucovaneho opylovace meli.Nejlepe si asi vede v evropskych podminkach Daplle... Sladkost plodu, ale podle NL zahradniku, se tyto tolik vychvalovane Pluoty, nemohou merit s evropskyma svestkama.Prumerna hodnota cukernatosti je u Pluotu kolem 18 brix...+-,kdezto u evropskych, jak sami vite jde pomalu vse pres 20 brix.Nepocitam do toho ranne svestky ci polosvestky.I samotne mirabelky jdou se svou chuti a cukernatosti pres 21 brix.Takze budu, pokud se to podari hodne zvedavy, jakou cukernatost bude mit v nasich podminkach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 26.2.2013 9:06

Dobrý den. Před 2 roky jsem zakoupil v jednom zahradnictví poblíže mého bydliště švestkomeruňku - byla bez nějakého speciálního označení názvu v ceně 399,- Kč. Tuto mám vysazenu na zahradě a již to je pěkný stromek. Na zahradě mám dále mimo jiné vysazeny nějaké české švestky a i aprimiru.
     Chtěl bych se zeptat jakého potřebuje švestkomeruňka opylovače, zřejmě asi samosprašná nebude. Případně zda musím ještě vysadit jiný plumcot nebo něco jiného. Zda si mám např. koupit Melitopolski, Daple Dandy atd. Případně co by jste mě doporučili.  Děkuji za odpověď. O. Bakeš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 26.2.2013 9:54

S temi opylovaci to je u nas takova mala loterie.Melitopolski je plumcot... takze je s 50 procent merunka a s padesati procent svestka... pravdepodobne asijska.Pluoty, jako Daplle Dandy ci Flavor Supreme, Queen jsou cizosprasne.Teda potrebujete opylovace.Pluoty jsou dve tretiny asijska svestka a jedna tretina merunka.Takze opylovac je bud to jiny druh pluotu nebo asijska svestka.Ale ktery druh pluotu ci asijskych svestek je vylozene nejlepsim opylovacem pro ten ci onen druh Vam nedokazu rict.Vse co jsem Vam ted napsal mam z internetu a tak jak Vy i ja cekam na rok, kdy mi muj pluot Daplle Dandy zakvete a budu cekat jestli dojde k opyleni.Mam kolem neho zasazeny Melitopolski, Zlutou Afasku a... kousek dal... cca 100 m asijske svestky Superior a Angeleno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 27.2.2013 13:14

Dobrý den pane Krulikovský. Chtěl bych se zeptat na jaké podnoži prodávají Melitopolski, který máte. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 15.3.2013 20:49

Pane Bakes omlouvam se Vam, ale nejak mi tady toto tema uniklo.Podnoz je bohuzel pro mne... merunkovy semenac.Takze, tak jak nedavam dlouhou zivotnost merunkam na ktere jsem si je poridil, tak stejny stav je na Melitopolskim.Bohuzel byla to z me strany zacatecnicka chyba a stejne tak unahlenost, abych uz tuto novinku mnel za kazdou cenu.Jedina vyhoda je, ze tyto druhy prichazeji do plodnosti celkem brzy, takze se to nejak da prekousnout.Melitopolski prichazi na merunkovem semenaci velice brzo do plodnosti...1 rok... bohuzel nevim jestli ze stitku zjistim cislo podnoze.Pokud tento rok vse dopadne jak ma, tak i ochutnam.

Pro mne vetsi radost mi udelalo Daplle Dandy, ktere taktez pokvete a pokud budu muset mu pristavit primotop a ustrykovat svetr, tak to udelam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika