Příspěvky uživatele - BigJim

Čierna marhula, 8.2.2015
Máte-li zájem tu je pár odkazů, v ruštině. Na východě mají asi 7 odrůd, které prodávají pod označením "čená meruňka". Jedná se většibnou o křížence meruňky a nějaké slívy. Plody ale nejsou nijak velké, maximálně do 50g. A to zatím není u nás... celý příspěvek >
Skleník od firmy Korbel, 30.1.2015
Sice trochu z ruky, ale zajímavé ceny a hlavně velký výběr rozměrů. Mě ty naše šířky nebyhovují avětší skleník pro zahrádkáře tu nekoupíte. Porovnejte sami. Navíc si můžete dovést jen konstrukci a polykarbonát koupit zde. I ty větší rozměry odvezete... celý příspěvek >
Jakou odrůdu švestky?, 19.10.2014 Obsahuje fotku
Dnes snad nesladší dostupnou švestkou je Top Taste, uvádí se až 30° Brix. Můžu potvrdit, že skutečně je velmi sladká, jak z ní poteče slivovice zatím nemám odzkoušeno. Jinak si myslím, že ve vaší poloze (bylo by dobré upřesnit lokalitu)  by ze... celý příspěvek >
Papriky rajčata do kelímku?, 20.2.2014
Připojujin i svůj názor. Kelímky jsem už dávno zavrhnul. Jak na papriky, tak na rajčata používám kontejnery 9×9×10. Důležité je použít vhodný substrát a správnou zálivku a umístění sazenic. Laďa
Jaké odrůdy na balkon?, 20.2.2014 Obsahuje fotku
Zdravím, papriky na balkoně bych doporučil vybrat některé z polních odrůd, jsou méně náročné na pěstování. V předchozích letech jsem zkoušel pěstováníní (a nadále i budu zkoušet) všech možných i nemožných druhů a odrůd zeleniny, okrasných... celý příspěvek >
Výroba samozavlažovacích květináčů, 20.2.2014 Obsahuje fotku
Zdravím Vás. Určitě je Vámi vymyšlený způsob, jedna z možností. Rozhodně levná, nicméně vyžaduje určitou zručnost a není jisté jak bude fungovat. Já bych volil sice dražší, ale zato už vyzkoušenou metodu a použil bych to co už vymysleli jiní.... celý příspěvek >
Plantacote, 20.2.2014 Obsahuje fotku
Zdravím.  Používám obdobu které je pod obchodním označením a to buď Multicote nebo Osmocote, ale je to vesměs všechno ne jedno brdo. Vhodné si myslím, že to je, už i proto, že na obsah pěstební nadoby dáš odměřené množství dle návodu a pak... celý příspěvek >
Sladkaja děvočka - kde sehnat semena?, 20.2.2014 Obsahuje fotku
Zdravím. Semena odrůdy lze bezproblémově objednat na seemnemaailm.ee. Letos jsem u této firmy objednával semena za cca 1800.- Kč. Je dobré mít účet na PayPal, tím se vše urychlí a usnadní. Vytvoříte na webu objednávku, oni pošlou sumu s... celý příspěvek >
Pěstování na balkóně, 18.12.2013
Na jižní straně balkónu se dá pěstovat téměř cokoliv. Podstané je jestli rostliny které zde budete pěstovat, můžete na zimu někam schovat nebo ne. Od toho se odvíjí výběr. Při dnešních možnostech, pokud budete volit letničky, tak můžete pěstovat jak... celý příspěvek >
Rizkovani modrinu, borovice, 17.12.2013
Borovice, smrky apod. se řízkují jen zcela vyjímečně, protože je to poměrně náročné na vybavení množárny a i ujímavost je velmi malá. V praxi je výhodnější roubování na nějaké semenáče (pokud se jedná o nějaké kultivary) nebo pokud je na mysli běžné... celý příspěvek >
Kde sehnat broskvoň Catharinu (NJC 83)?, 30.5.2013 Obsahuje fotku
Jsou tu různé názory na Catharinu. Plodí mi druhým rokem, loni byly veliké a velmi dobré broskve. Letos má opět slušně nasazeno, tak potom poskytnu foto. Mimo tuto odrůdu mám ještě Vinegold, ta je nová, tak zatím neplodila. Mimo to pěstuji dalších 15... celý příspěvek >
Kde sehnat broskvoň Catharinu (NJC 83)?, 4.4.2013
Přátelé, kdo se zajímáte o "tvrdky" a chcete si trochu rozšířit znalosti a taky udělat pořádek v názvosloví, tak tady máte něco málo ode mne. Laďa
Daple dandy pěstování, 4.1.2013 Obsahuje fotku
Zdravím celé fórum. Již jsem to někde zveřejňoval, ale pro všechny, kteří mají zájem o informace o křížencích slív, meruňěk, broskvoní, nektarinek a třešní, tak jeden, snad nejlepší odkaz (lepší jsem zatím nikde nenašel), kde se dopátráte všech... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika