Čím doplnit skladbu sadu



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
23.5.2016 15:43

Ano, tu stránkujsem viděl. Proto mě překvapilo, že v uváděných odrůdách přibyla (krom lepotice) taky Katinka a o Toptaste už nemluvili

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 18.5.2016 21:00

Nějaký ten myrobalánek Vám jistě rád doporučí Miloš. S tou Althanovou máte bohužel pravdu, taky se nějak nemůžu dopracovat k dobré kvalitě. Zelená renglóda je ovšem delikatesní, tedy pro mě. Kvetení a plodnost je proti vedlejší Althanově zatím bídná. Jinak ty "kompůtky" ze Zelené renglódy to je lahůdka. Letos budu moct porovnat zrání Hermanu i Ruth Gerstetter, uvidíme. Těším se na obě. Juna by měla zrát společně s Hermanem, takže se jedná také o velmi ranou odrůdu slivoně. Tipala má také něco. Opál je velmi slušná slíva, vypadá spíše jako renglóda a zraje dříve než Oullinská, z které byla vyšlechtěna. Jistě si pořiďte tu Hanitu. Zkouším ji v 600 metrech, ale nevím, jestli mně jí dříve místní "neproženou komínem", společně s dalšími novými pološvestkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.255 (?), 19.5.2016 20:56

Tak pre Elenu je asi 450 metrov už asi veľa, ale v stredných polohách je výborná.Aká je Elena v okolí Parubíc pán Petr?    

Škoda tej Hanity že je dosť citlivá na šarku, ale do oblastí kde nie je šarka je veľmi vhodná.                                                                                                     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.210 (?), 23.5.2016 13:22

To jste nikdo opravdu plody z nových šlechtění neochutnal? Zajímalo by mě srovnání s již profláknutými druhy - domácí, hanita...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.5.2016 14:37

Já tedy ne.
Na sobotní exkurzi v lihovaru Rudolf Jelínek mě překvapila skladba švestkových odrůd, které firma vysázela na mnoha desítkách hektarů v olkolí Vizovic. Ve výčtu chybí nejčastěji přetřásané a chválené sorty - tedy Domácí, durancie a všechny Topy, včetně Toptaste. Naopak je zastoupena letní Katinka. Nevylučuji, že svou roli (samozřejmě krom citlivosti k šarce) může hrát vhodnost ke sklízení setřásači.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 141.126 (?), 23.5.2016 15:08 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 16.188 (?), 23.5.2016 15:22
Někdy v únoru se na fóru vyskytoval vcelku svérázný pán se sadem v Petrově, který vychvaloval Jofelu. Zkuste pohledat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.5.2016 15:43

Ano, tu stránkujsem viděl. Proto mě překvapilo, že v uváděných odrůdách přibyla (krom lepotice) taky Katinka a o Toptaste už nemluvili

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.237 (?), 23.5.2016 16:12

Já nějak nechápu proč lihovarníci, nejen Jelínek, stále pěstují Lepotici.
Pozůstatek doby kdy byl velmi omezený sortiment? Ale ta už je dávno pryč!

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.194 (?), 23.5.2016 22:29
Jelínek vysadzuje ešte hagantu a opelovač stenly. ja mam hagantu no opelovač bude musiet stačit bystrická, toptaste a durandzia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.253 (?), 24.5.2016 16:51

To máte jako s mým sousedem. Též si nenechá vymluvit, že "nejlepší na pálení je Stanley a ještě větší Topcosi". Tvrdí - je toho hodně, bečka rychle přibývá a má to šťávu. Na mé argumenty, že nositelem chuti jsou slupky a pecky, objemu pálenky cukry, nedbá. Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika