Čím doplnit skladbu sadu



host - 208.210 (?)
23.5.2016 13:22

To jste nikdo opravdu plody z nových šlechtění neochutnal? Zajímalo by mě srovnání s již profláknutými druhy - domácí, hanita...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 18.5.2016 21:00

Nějaký ten myrobalánek Vám jistě rád doporučí Miloš. S tou Althanovou máte bohužel pravdu, taky se nějak nemůžu dopracovat k dobré kvalitě. Zelená renglóda je ovšem delikatesní, tedy pro mě. Kvetení a plodnost je proti vedlejší Althanově zatím bídná. Jinak ty "kompůtky" ze Zelené renglódy to je lahůdka. Letos budu moct porovnat zrání Hermanu i Ruth Gerstetter, uvidíme. Těším se na obě. Juna by měla zrát společně s Hermanem, takže se jedná také o velmi ranou odrůdu slivoně. Tipala má také něco. Opál je velmi slušná slíva, vypadá spíše jako renglóda a zraje dříve než Oullinská, z které byla vyšlechtěna. Jistě si pořiďte tu Hanitu. Zkouším ji v 600 metrech, ale nevím, jestli mně jí dříve místní "neproženou komínem", společně s dalšími novými pološvestkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.255 (?), 19.5.2016 20:56

Tak pre Elenu je asi 450 metrov už asi veľa, ale v stredných polohách je výborná.Aká je Elena v okolí Parubíc pán Petr?    

Škoda tej Hanity že je dosť citlivá na šarku, ale do oblastí kde nie je šarka je veľmi vhodná.                                                                                                     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.210 (?), 23.5.2016 13:22

To jste nikdo opravdu plody z nových šlechtění neochutnal? Zajímalo by mě srovnání s již profláknutými druhy - domácí, hanita...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.5.2016 14:37

Já tedy ne.
Na sobotní exkurzi v lihovaru Rudolf Jelínek mě překvapila skladba švestkových odrůd, které firma vysázela na mnoha desítkách hektarů v olkolí Vizovic. Ve výčtu chybí nejčastěji přetřásané a chválené sorty - tedy Domácí, durancie a všechny Topy, včetně Toptaste. Naopak je zastoupena letní Katinka. Nevylučuji, že svou roli (samozřejmě krom citlivosti k šarce) může hrát vhodnost ke sklízení setřásači.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 141.126 (?), 23.5.2016 15:08 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 16.188 (?), 23.5.2016 15:22
Někdy v únoru se na fóru vyskytoval vcelku svérázný pán se sadem v Petrově, který vychvaloval Jofelu. Zkuste pohledat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.5.2016 15:43

Ano, tu stránkujsem viděl. Proto mě překvapilo, že v uváděných odrůdách přibyla (krom lepotice) taky Katinka a o Toptaste už nemluvili

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.237 (?), 23.5.2016 16:12

Já nějak nechápu proč lihovarníci, nejen Jelínek, stále pěstují Lepotici.
Pozůstatek doby kdy byl velmi omezený sortiment? Ale ta už je dávno pryč!

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.194 (?), 23.5.2016 22:29
Jelínek vysadzuje ešte hagantu a opelovač stenly. ja mam hagantu no opelovač bude musiet stačit bystrická, toptaste a durandzia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.253 (?), 24.5.2016 16:51

To máte jako s mým sousedem. Též si nenechá vymluvit, že "nejlepší na pálení je Stanley a ještě větší Topcosi". Tvrdí - je toho hodně, bečka rychle přibývá a má to šťávu. Na mé argumenty, že nositelem chuti jsou slupky a pecky, objemu pálenky cukry, nedbá. Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika