Č. lepotica a Katinka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 227.60 (?) 
21.12.2013 12:44

Pre mňa je doležitá chuť, veľkosť nie je pre mňa až tak podstatná, radšej si dám menšiu Katinku ako nejakú obrovskú 100 gramovú slivku mdlej chuti. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.12.2013 18:03

Ano, pane Jano, takový názor máme my, ale u známého velkopěstitele vytvářela největší zisky z prodeje švestek Čačanská najbolja. Velké a atraktivně vypadající plody, budou vždy lákat neznalé konzumenty, i když by například o Čačanské najbolji mohlo klidně platit to, co prohlásil Kuky o Stanley, a to, že jen jako švestka vypadá.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.53 (?), 21.12.2013 22:32

Je to presne tak pán Petr ako ste napísali, obrovské slivky ako je aj nechutná Čačanská najbolja sú doležité len pre tých ktorí slivky predávajú aby oklamali zákazníkov ale aj tak si myslim že ich oklamú iba raz, každý kto raz takéto nechutné slivky kúpi a následne skonzumuje už ich asi viac nekúpi. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 9.208 (?), 21.12.2013 23:08

To mne sa páči, keď je slivka veľká a súčasne výnimočne chutná- typicky slivková. Malých sliviek a duranzií je v čase dozrievania všade na okolí dostatok. Zakúsnuť sa do poriadneho slivkového voňavého "mäsa" sa nám však nepošťastí každý deň. Preto som sa snažil od "slivkárov" na fóre dozvedieť, ktorá to vlastne tá obršvestka je najchutnejšia? Tú by som chcel navrúbľovať do nevydareného kultivaru Angeleno. S nechutnou slivkou som sa vlastne ešte nestretol. Bluma Angeleno však bohužiaľ chutná nie je.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.53 (?), 21.12.2013 23:54

Sú slivky menej chutné a viac chutné.Čačanská najbolja mne trebars vobec ale vobec nechutí, možno Vám ano, ja by som tiež rád našiel slivku veľkú, vynikajúcej chuti a naviac odolnú voči šárke a monilióze ale existuje vobec taká? Asi nie pán Paľo. Preto som napísal že mi menšia veľkosť nevadí ak bude chutná, chuti dávam prednosť pred veľkosťou, musíme si aj niečo odpustiť. Veď aj Vy a teraz už aj ja máme Leskoru ktorá nemá veľké plody ale je chutná. Vadí Vám že má menšie plody? Mne to vadiť určite nebude. Zoberte si napríklad také Jojo čo má pridané na odolnosti voči šárke to má ubrané na odolnosti voči monilióze a v chuti to tieź nie je žiadny zázrak. Mnohí ktorí ju majú zasadenú píšu o nej že kvoli silnej monílii je v niektorých oblastiach nepestovateľná. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 9.208 (?), 22.12.2013 1:43

Jedna marhuľa v malej záhradke pre rodinku bohate stačí. Túžil som po veľkoplodej Veselke, ale Leskora ju kvalitou zrejme prekonáva. U nových kultivarov sliviek je výber väčší. Nájdete aj medzi veľkými a odolnými tie chutnejšie. Keďže mám vysadenú blízko Leskory Hanitu, na opačnom konci záhradky nechutnú Angeleno, navyše 2 broskyne, čerešňu, hrušku a 2 jabloňové steny, nepripadá mi nelogické, keď sa snažím preštepiť Angeleno výnimočnou slivkou. Zohnať vrúble chutnej obrringloty, akú som jedával v detstve, je dnes nemožné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.60 (?), 21.12.2013 12:23

Presne tak pán Rostislavík ja tiež preferujem slivky na slabšie rastúcich podpníkoch, ale má to aj svoju nevýhodu pretože v suchých letách sa musia tieto stromy zalievať lebo plytko korenia. Na silno rastúcich podpníkoch preferujem len broskyne. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 21.12.2013 18:40

Na který příspěvek p. Rostislavíka o slabších podnožích pane Jano  reagujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.53 (?), 21.12.2013 22:43

Pán Vysloužil reagoval som na príspevok pána Rostislavíka z 29.7.2011. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.2.2014 9:11

Květní pupeny u švestek jsou pěkně "rozjeté". Kdyby přišla zase nějaká ta mínus desítka, tak by byla zřejmě nejvíce postižená právě Čačanská lepotica, stejně jako v minulém roce, kdy jí vypadalo nejvíce květních pupenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika