Č. lepotica a Katinka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
31.7.2014 14:51

Některé plody Katinky jsou dosti velké. Nafotil jsem pro porovnání průměrně velký plod Čačanské lepotice a větší i menší plody Katinky. U Katinek je důležité nechat plody řádně vyzrát. Nejprve jsou měkčí plody jen chuťově sladce-vodnaté, ale postupně při částečném zežloutnutí dužniny jsou chutnější, tedy v rámci možností rané odrůdy. Při dlouhém vyzrávání ale hrozí propad plodů a jejich možné znehodnocení. Na těchto zralejších plodech jsem si ale dosti pochutnal, to musím přiznat.

Č.lepotica uprostřed, Katinky kolem
Č.lepotica uprostřed, Katinky kolem
Č.lepotica uprostřed, Katinky kolem
Č.lepotica uprostřed, Katinky kolem
Č.lepotica uprostřed, Katinky kolem
Č.lepotica uprostřed, Katinky kolem
Č.lepotica uprostřed, Katinky kolem
Č.lepotica uprostřed, Katinky kolem
Č.lepotica uprostřed, Katinky kolem
Č.lepotica uprostřed, Katinky kolem
Č.lepotica uprostřed, Katinky vlevo a vpravo
Č.lepotica uprostřed, Katinky vlevo a vpravo
Č.lepotica uprostřed, Katinky vlevo a vpravo
Č.lepotica uprostřed, Katinky vlevo a vpravo
Katinka - dobře vyzrálá s již nažloutlou dužninou
Katinka - dobře vyzrálá s již nažloutlou dužninou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 17.7.2016 20:34

Katinka začíná pomalu dozrávat. Poprvé jsem okusil chuť dvou plodů z vlastní produkce - myslím, že to bude dobré :-).




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.101 (?), 18.7.2016 21:15

Katinka je naozaj vydarená ranná slivka, odolná na šarku a moníliu plodov.    Jano 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 9.8.2022 17:48

Katinka je možná vydarená slivka, ale Čačanská lepotica je zase osvědčená slivka. Atraktivní plody, silná, "masitá" dužnina s velice příjemnou chutí, včeobecně oblíbená. 

Čačanská lepotica
Čačanská lepotica
Čačanská lepotica
Čačanská lepotica
Čačanská lepotica
Čačanská lepotica
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.248 (?), 9.8.2022 22:14

Čačanská Lepotica je u mě ve všech ohledech skvělá odrůda, až na jeden a tím je chuť. Nepěstuji slivoně na slivovici a proto nemohu posoudit její vhodnost k tomuto účelu. A v chuti ji válcují nyní poslední Tegery a začínající Hanita. Jirka PDY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 9.8.2022 22:44

To je škoda, že není všude OK. Dostatečně měkká a vyzrálá lepotica je chutná. Hanita je úplně něco jiného. Pár Teger jsem měk taky a celkem ujšly. Sladké byly určitě dost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 10.8.2022 7:20
Hanita, Topgigant - padané a Toptaste ze stromu utržený se dají jíst.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 10.8.2022 20:51

U mě Topgiganty určitě ne, vidíte na fotce to vybarvení, ale je jich tady jen pár. Padané Topgiganty už bývají přezrálé, měkkéa a fádní. Něco jako přezrálá Čačanská raná. Lepotica je v tomto ohledu lepší. Co se týče Katinky, tak na fotce z minulých let je rozkrojený plod se žlutou silnou dužninou. Takový letos nebyl ani jeden. Dužnina zelená, řídká, často hůře odlučitelná. Hutnější byly Tegery. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 10.8.2022 22:16
Ta čačanská raná je prý bájnou odrůdou všech palírníků, ale já jsem ji nikdy nepěstoval. Zatím to s tou fádností není tak zlé u Topgigantů, pomohl jim silný vítr ze stromu dolů, dnes k večeru už to dalo plný košík. Ale během pár dní budou opravdu přezráté, pro sklizen konzumní je potřeba je otrhat dříve.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 10.8.2022 22:44
Oprava, čačanská rodná je prý bájnou odrůdou odrůdou všech palírníku. Ale nepěstoval jsem ani ranou a ani rodnou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika