Bluefree za Jojo



Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?)
11.6.2011 10:09

Musím konstatovat, že pološvestka Jojo je u mne na zahradě letos poslední sezonu. Na podzim se s nimi rozloučím. Mám ji letos asi devátým rokem. Chuť absolutně neuspokojivá. Máte někdo prosím osobní zkušenost z odrůdou Čačanská rodná? Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 151.38 (?), 10.6.2011 21:09

Ona ta hypercitlivost Joja na šarku vůbec není špatná.Aspoň je jistota, že stromek nebude trpět, a plody nebudou poškozené.Každé napadení šarkou stromek zjístí, a napadené místo odumře, stromek zůstane zdravý a plody také.Kdyby měly více odrud takovou vlastnost, bral bych to.Ale vlastnosti Joja jsou takové zvláštní.Plody vybarvují o mnoho dříve, než jsou zralé.U mne tak o dva, až tři týdny.Kdo tuto vlastnost nezná, bude zklamán nesladkými, nezajímavými chutěmi bez aromatu.Je třeba ji nechat dozrát, až přezrát, to znamená trhat až někdy koncem září, protože ona i tak vydrží na stromě dlouho, a nepadá.Dokonce bych řekl, že je to okrasný stromek.Plody má veliké, které se začínají vybarvovat začátkem září, a vydrží na stromě až do řijna, možná i déle.Stromek má velkou plodnost, a bývá obalen velkým množstvím modrých plodů.Akorát ta chuť je horší, ale v řijnu může být lepší, nebo v nižší nadmořské výšce, a lepším mikroklimatu.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 9.6.2011 21:18

Potvrzuji, že Jojo je i pro mne největším zklamáním. Jediné co se mne líbilo na něm tak na první pohled pěkně vyvinutý a rovnoměrně zbarvený list. Monílie mne stromky zlikvidovala. Ještě tento rok jsem je ořezal (napadené větve) ale stromky jsou koště na odpis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.15 (?), 9.6.2011 21:34

Zdravím, dneska jsem obcházel sad a s překvapením jsem zjistil, že jsou na listech příznaky Šárky u odrůdy Jojo. Je to možné, nebo jde o to, že to není Jojo, ale jiná odrůda? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 9.6.2011 22:34

Možné je i to, že každá bledě zelená skvrna na listu nemusí být projev šarky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 161.15 (?), 10.6.2011 21:59

Neni to jeden list, ale listy na dvou letorostech mají příznaky šárky. Je to mladý stromek vysazený před třemi lety. Minulý rok bez plodu a rok před tím asi dva. Kdy dozrály a dle tvaru jsem tehdy nezkoumal, zda je to Jojo, předpokládám, že pokud letorosty nezaschnou, tak to Jojo není? Jinak díky za reakci.

T. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 11.6.2011 10:09

Musím konstatovat, že pološvestka Jojo je u mne na zahradě letos poslední sezonu. Na podzim se s nimi rozloučím. Mám ji letos asi devátým rokem. Chuť absolutně neuspokojivá. Máte někdo prosím osobní zkušenost z odrůdou Čačanská rodná? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 26.6.2011 14:51

Zdravím, pokud jde o Čač. rodnou, tak si ji cením dost vysoko, plodí velmi dobře, roste středně, a kvalita je velice dobrá, blíží se právě dost Gabrovské a Domácí švestce. K šarce je středně tolerantní, ale jelikož není vyhledávána mšicemi, tak z toho strach nemám. Z čačanských je to velice dobrá švestka. jojo jsem odepsal už dávno. Letos také překvapila Elena poměrně vysokou odolností k onomu jarnímu mrazu.

david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika