Aprimira



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 59.83 (?)
29.8.2013 22:34

Gratuľujem Milan, nádherná úroda!yes Tento rok Aprimira s dozrievaním čaká, pri nadúrode a studenom počasí čakaj dozrievanie až v septembri. Kto poznal v chuti mirabelku, nemal by sa čudovať, veď je to jeden z rodičov Aprimiry. Vlani som však v chuti Aprimiry vnímal jemnosť a sladkosť marhule. V tomto roku sa mi do tých pár plodov na malom vrúbliku pustili aj obaľovači. Počas suchého a horúceho leta mali hody, najmä na jabloniach...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 65.67 (?), 7.8.2013 13:20

mám úplne inú skúsenosť. vysadil som 2 stromky, pôvod plantex veselé. Ujatie OK, rast primeraný, plody na druhý rok cca 1 kg, ale primerane veľkosti korunky. CHUt - katastrofa - mdlá, náznak marhule iba pri veľkej predstavivosti, chuť slivky žiadna, konzistencia plodu - polosuchá.sná´´d to bude tým tohtpročným suchom. Uvidím čo na budúci rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 208.154 (?), 7.8.2013 22:56

Vrúblik Aprimiry od Petra z Nového Mesta n.V. mi vlani zarodil prvý raz a môžem povedať, že to bol chuťový skvost. Príjemná hladká tenká šupka, šťavnatá dužnina s medovou chuťou. Slivku v nej nečakajte, aj keď má oválny tvar. Je to predsa kríženec. Ak chcem chuť čistej marhuľe, budem pestovať marhule. Časom dozrievania je Aprimira bližšie k slivkám. Moniliózou mi netrpí. Tento rok mi ešte nedozrela. Napíšem Milanovi Fialovi, ako je v tejto sezóne s Aprimirou spokojný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.214 (?), 8.8.2013 6:34

Dobrý den! Na obrázcích vypadjí plody Aprimiry velmi pěkně. Zajímalo by mně co plody Aprimiry a hmyz (osy, včely apod.) Zelená rengloda je u nás napadána hodně. Stejná otázka se naskýtá pro Belamiru. Děkuji. S pozdravem, Tom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.182 (?), 24.8.2013 9:01

Pridávam aj ja info. Žiadne poškodenie hmyzom som nespozoroval a zopár ich bolo červivých, možno 1 percento, lenže som nestriekalblush...zatiaľ sú pre mňa "nezrelé". Vodu dostávali...

Aprimira 2013
Aprimira 2013
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 29.8.2013 9:57

Aprimiry postupně dozrávají. Vzhledem i chutí jsou velmi podobné kříženým mirabelkám (Belamira,  Miragrande). S meruňkou má společný jen kus názvu.Fenotypicky i chuťově ani vidu ani slechu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 29.8.2013 10:17

Dobrý den pane Vysloužile. Mám na zahradě dvouletou Aprimiru a chtěl bych se zeptat jak je to s jejím opylením. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 29.8.2013 10:33

To já nevím, podle plodů se to nepozná. Pokud to není širokodaleko jediná slivoň, tak bych to neřešil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 29.8.2013 20:02

Aprimira dozrieva plody su sice ukažkove ale chut nič moc uvidim či sa chutovo popravi o tyžden.

APRIMIRA
APRIMIRA
APRIMIRA
APRIMIRA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 59.83 (?), 29.8.2013 22:34

Gratuľujem Milan, nádherná úroda!yes Tento rok Aprimira s dozrievaním čaká, pri nadúrode a studenom počasí čakaj dozrievanie až v septembri. Kto poznal v chuti mirabelku, nemal by sa čudovať, veď je to jeden z rodičov Aprimiry. Vlani som však v chuti Aprimiry vnímal jemnosť a sladkosť marhule. V tomto roku sa mi do tých pár plodov na malom vrúbliku pustili aj obaľovači. Počas suchého a horúceho leta mali hody, najmä na jabloniach...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 30.8.2013 17:12

V tuto dobu u mě nad Aprimirou vítězí Tipala. Plody jsou větší, žlutější i lépe chutnají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika