Althanova ryngle



Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 64.58 (?)
6.10.2012 18:22

Obor Ringlota je na polskej stranke.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 1.11.2008 22:23

Dobrý večer,
pokud roste v nedalekém okolí cokoliv co se podobá slivoni, třeba i špendlíky apod. věřil bych že se plodů dočkáte. Pokud ne, je lépe ji u zahradníka vyměnit nebo ji někomu věnovat. Ona případná menší investice navíc naštve, ale já bych si ji odůvodnil tím, že už jsem v životě přišel o víc než pár korun za nový stromek.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.5 (?), 2.11.2008 9:40

Děkuji pane Petře za povzbuzující zprávu.Zajímalo by mne, jaká je to vzdálenost "nedaleké okolí ", je to i 100 m?  Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 2.11.2008 18:53

Ano, i 100 m je nedaleké okolí, takže zřejmě jste nějakého opylovače objevil. Ať se Vám daří.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.10 (?), 3.11.2008 12:45

Zajímavost se mi přihodila letos s Althanovou renklodou. Rostou na jednom stromě spolu se Zelenou. Velikostně jsou podobné, pravda, Althanova o něco málo větší. Letos byl ale rozdíl propastný. Úroda byla velká u obou odrůd. Ale proč letos takový rozdíl ve velikosti plodů, nevím

Althanova a Zelená renklóda
Althanova a Zelená renklóda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
elfka - (47) - 76.153 (?), 6.11.2008 12:33

Pestujem 8 rokov dva stromy - Zelenú a Althanovu ringlótu. V tomto roku bola veľkosť plodov pri nadpriemernej úrode rovnaká ako u pána Vysloužila, t.j. plody Zelenej polovičné oproti Althanovej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.224 (?), 15.5.2009 18:45

Jsem absolutní amatér z Kroměříže.Koupil jsem si Alhanovu ringlodu /snad, prodali mi několik jiných stromů než bylo uváděno na vysačkách/ před 3 lety.Druhým rokem na ní bylo asi 15 květů, z toho byly dva menší modročervené plody.Letos,3 rokem jsem provedl osobně /i přes krásné počasí, nebylo vidět mnoho včel/ opýlení utrženými květy ze sousedovy mirablky vzdáledné 2-3 metry od mého stromku..Nyní jsem napočítal na tomto malém stromečku 58 plodů velikosti třešně a to jsem již asi 50 malých plodů otrhal.V okolí mám ještě meruňku a dvě nektarinky.Jestli jsem opýlení provedl já, včelky nebo samostrašně nevím.V každém případě oplýlení bylo úspěšné.
Co se urodí nevím, měla by to být Althanova ryngle-dle přivázané jmenovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 170.193 (?), 16.1.2010 18:35

do jaké vzdálenosti maximální by měla být ryngle/druhá/kvůli opylení/,co ovlivnuje opylení rynglí, včely,vítr?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 16.1.2010 20:03

Ryngle opyluje hmyz, hlavně včely. Vítr minimálně nebo vůbec, pokud nejsou těsně u sebe. Vzdálenost přesně nevím, ale pokud jsou stromy na dohled, mělo by to stačit. Nesmí to být ale stejná odrůda, ta Vám ryngli neopylí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 64.58 (?), 6.10.2012 18:22

Obor Ringlota je na polskej stranke.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 9.10.2012 19:25

Já myslím, že se význam větru, jako opylovače podceňuje.Obecně slivoně mají jedny z nejmíň atraktívních květů pro včelstvo.Jednou jsem četl studii, nebo to byl odborný článek o atraktivitě květů pro včely.Na švestky vycházelo nejmenší procento atraktívnosti.Na opačném konci byla myslím Řepka, Vojtěžka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika