Althanova ryngle



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 61.6 (?)
16.1.2010 20:03

Ryngle opyluje hmyz, hlavně včely. Vítr minimálně nebo vůbec, pokud nejsou těsně u sebe. Vzdálenost přesně nevím, ale pokud jsou stromy na dohled, mělo by to stačit. Nesmí to být ale stejná odrůda, ta Vám ryngli neopylí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 1.11.2008 22:23

Dobrý večer,
pokud roste v nedalekém okolí cokoliv co se podobá slivoni, třeba i špendlíky apod. věřil bych že se plodů dočkáte. Pokud ne, je lépe ji u zahradníka vyměnit nebo ji někomu věnovat. Ona případná menší investice navíc naštve, ale já bych si ji odůvodnil tím, že už jsem v životě přišel o víc než pár korun za nový stromek.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.5 (?), 2.11.2008 9:40

Děkuji pane Petře za povzbuzující zprávu.Zajímalo by mne, jaká je to vzdálenost "nedaleké okolí ", je to i 100 m?  Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 2.11.2008 18:53

Ano, i 100 m je nedaleké okolí, takže zřejmě jste nějakého opylovače objevil. Ať se Vám daří.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 94.10 (?), 3.11.2008 12:45

Zajímavost se mi přihodila letos s Althanovou renklodou. Rostou na jednom stromě spolu se Zelenou. Velikostně jsou podobné, pravda, Althanova o něco málo větší. Letos byl ale rozdíl propastný. Úroda byla velká u obou odrůd. Ale proč letos takový rozdíl ve velikosti plodů, nevím

Althanova a Zelená renklóda
Althanova a Zelená renklóda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
elfka - (47) - 76.153 (?), 6.11.2008 12:33

Pestujem 8 rokov dva stromy - Zelenú a Althanovu ringlótu. V tomto roku bola veľkosť plodov pri nadpriemernej úrode rovnaká ako u pána Vysloužila, t.j. plody Zelenej polovičné oproti Althanovej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.224 (?), 15.5.2009 18:45

Jsem absolutní amatér z Kroměříže.Koupil jsem si Alhanovu ringlodu /snad, prodali mi několik jiných stromů než bylo uváděno na vysačkách/ před 3 lety.Druhým rokem na ní bylo asi 15 květů, z toho byly dva menší modročervené plody.Letos,3 rokem jsem provedl osobně /i přes krásné počasí, nebylo vidět mnoho včel/ opýlení utrženými květy ze sousedovy mirablky vzdáledné 2-3 metry od mého stromku..Nyní jsem napočítal na tomto malém stromečku 58 plodů velikosti třešně a to jsem již asi 50 malých plodů otrhal.V okolí mám ještě meruňku a dvě nektarinky.Jestli jsem opýlení provedl já, včelky nebo samostrašně nevím.V každém případě oplýlení bylo úspěšné.
Co se urodí nevím, měla by to být Althanova ryngle-dle přivázané jmenovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 170.193 (?), 16.1.2010 18:35

do jaké vzdálenosti maximální by měla být ryngle/druhá/kvůli opylení/,co ovlivnuje opylení rynglí, včely,vítr?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 61.6 (?), 16.1.2010 20:03

Ryngle opyluje hmyz, hlavně včely. Vítr minimálně nebo vůbec, pokud nejsou těsně u sebe. Vzdálenost přesně nevím, ale pokud jsou stromy na dohled, mělo by to stačit. Nesmí to být ale stejná odrůda, ta Vám ryngli neopylí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 64.58 (?), 6.10.2012 18:22

Obor Ringlota je na polskej stranke.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 9.10.2012 19:25

Já myslím, že se význam větru, jako opylovače podceňuje.Obecně slivoně mají jedny z nejmíň atraktívních květů pro včelstvo.Jednou jsem četl studii, nebo to byl odborný článek o atraktivitě květů pro včely.Na švestky vycházelo nejmenší procento atraktívnosti.Na opačném konci byla myslím Řepka, Vojtěžka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika