vosí hnízda v zemi



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 18.82 (?) 
7.8.2007 21:17

Vosí  hnízdo v zemi jsem likvidoval jen jednou a to tak, že jsem po setmění nalil do díry asi tři dcl acetonu a zapálil. Hořelo to ještě dvě hodiny a vosy už se nikdy neobjevily. Aceton jsem použil proto, že u benzínu jsem měl obavu z exploze par a taky proto, že se sám odpaří.

Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 7.8.2007 22:39
Dvě hodiny? To se divím. Já jsem podobně likvidoval vosí hnízda - sebraná v noci do igelitky -  na ohni, ale ta mrcha hmota papírová nechtěla vůbec hořet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.58 (?), 27.8.2007 21:38

Tak já vám řeknu zase můj příběh:

Ráno jsem sekal trávu zahradním traktůrkem, sekám vedle plotu a najednou na mě vyletěli vosy, tak jsem hned vyskočil a pelášil domu. Samohřejmě jsem v tu dobu nemyslel na že ten traktor mám chcipnout. Vosy se samozhřejmě usadili na volantu tak jsem nomohl otočit klíčkem. Tak tam chvíli vrčel. tak jsem večer to hnízdo zasypal pískem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.206 (?), 12.8.2008 20:03

Prosím poradte mi jak se zbavit vos.Neznám nic co by je mohlo zničit navíc mám 2 děti tak se bojim aby je nepoštípali!!prosím poradte mi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.84 (?), 18.9.2008 22:24

Zdravím

Na vosy v miší díře jsem na druhý pokus pokus uspěl s kusem novodurové trubky asi 40 ky nebo 32 ky délky asi10 - 15 cm, nastříkané zevnitř biolitem proti plazivemu hmyzu. Múžete použít i raid nebo jiný Když ho vetknete do vchodu, všechny vosy po tom musí prolézt. Následující den bylo dobojováno. Zkoušel jsem předtím DDT a nic.

Mnohem horší jsou vosy na půdě. Jsou podstatně agresivnější a nátrubek by se obtížně upevňoval.

Dalo by se zvážit použití mikrovln, pro ty co vědí co dělají. Dal by se tím zasáhnout i dřevokazný hmyz případně houba. Památkáři to dělají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.112 (?), 6.8.2012 18:38

my jsme měli na zahradě též vosí hnízdo v zemi a dařilo se jim až do dne, kdy jsme přišli a hnízdo bylo vyhrabáno a celé nějak sežráno. Nikde ani vosa. Nevím co to bylo za zvíře nebo hlodavce, ale hnízdo je pryč. Nevíte někdo, co za zvíře by to mohlo udělat? Třeba by se to salo využít pro likvidaci nechtěných hnízd do budoucna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
elfka - (47) - 221.2 (?), 12.10.2008 19:51

Syn dokončuje novostavbu. Keď vyšiel po dlhšej dobe na povalu, okamžite zaradil spiatočku, lebo to tam bola samá osa. Na jednom tráme dole si stavali hniezdo, ktoré už malo v priemere vyše 60 cm. Volal hasičom, že tí to likvidujú dusíkom, alebo niečim podobným. Keď u nich neuspel, bol nútený zavolať deratizéra. Ten najprv machroval, že to nič nie je, ale keď zbadal, že hniezdo má dole obvod už cca. 1 m, išiel si do firmy pre ochranný oblek a nejaké špeciálne spreje. Jeden deň to nastriekal, na druhý deň hniezdo roztrhol a znova nastriekal a tým zároveňn osy konečne zlikvidoval s konštatovaním, že s takým niečim sa za dlhé roky svojej praxe nestretol..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.122 (?), 13.10.2008 0:55

Nechápu proč to řešit, vždyť už je podzim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 65.82 (?), 6.8.2012 20:47

Možná včelojed lesní? Dravý pták podobný káni lesní.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Siirrkkaa - (7) - 215.52 (?), 16.11.2008 14:37

Dobrý den, skusil bych zakoupit v drogrii,,sirné knoty" a vykouřit tak hnízdo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika