vosí hnízda v zemi



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 131.51 (?) 
16.11.2008 14:57

Já se nedivím, že deratizér machroval. Oplozené samičky na další rok se z hnízda rozletí v srpnu nebo září a ve hnízdu zůstanou jen dožívající vosy či sršně dělnice, které dožijí, co jim tělo, venkovní teplota a nabídka sladkých šťáv coby potrava v přírodě dovolí. To byly pro deratizéra snadno vydělané peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 16.11.2008 15:04

Někde jsem četl, že se někdo pokoušel vypudit krtka zemním plynem-do díry pustit zemní plyn a natahnout k ní zápalný knot a škrtnout.Výsledek byla prý zahrada jak po nájezdu divokých prasat.Pokud vosy nemají rozlehlé hnízdo a v dosahu několika metrů není nic rozbytného a pozemek sousedů, odvážlivci by mohli zkusit v hnízdu zapálit plyn.Protože má plyn větší hustotu než vzduch, dostane se až dolů do hnízda a tam shoří.Já osobně bych tento způsob nedělal, už proto, že nemám velkou zahradu a nevím, co plyn dokáže v zemi.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.1 (?), 21.5.2009 13:36

Raz sa mi podarilo vyrazne znizit ich populaciu takto:

vyrobit pascu z 1,5L PET flase, odrezat hrdlo a otocit ho opacne, takze je ako lievik do flase.
 Do flase potom naliat trochu niecoho sladkeho co ich laka (stavu z kompotu alebo vodu so sirupom) a umiestit pri diere v zemi.

Osi tam vletia ale uz neodletia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 21.5.2009 13:54

Hrdlo není třeba odřezávat, stačí otevřená láhev. I se širokým hrdlem. Vosy z ní nevyletí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
FilipS - (10) - 132.15 (?), 21.5.2009 14:15

Prosím toto nedělejte, zlikvidujete tím i vzácné druhy vos, které se potulují kolem. Je to starý trik včelařů, kteří takhle likvidují vosy u včelínů... Pokud je chcete zlikvidovat jednou provždy, je nejlepší deratizér. Nemusí být právě plyn, mě je na zahrádce zničil nějaký postřik, stačilo jedno stříknutí a ony se tím pak vzájemně pošpinily a za pár dnů bylo po nich

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 21.5.2009 14:22

Myslím, že nezlikvidujeme. Každé zhnízdo má matku, která většinou neopouští hnízdo a když, tak ne kvůli shánění sladkých šťáv. Lapáním vos na sklenice s pivem či sladkým roztokem se snižují jejich nedbytečné stavy, ale nelikvidují hnízda. Naopak postřikem můžete zasáhnout i ty vzácné (jak říkáte) a ony si zaletí do hnízda otrávit svou královnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika