Sršně - jak na ně?



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?)
15.8.2008 15:08

Mě bodli sršni hned 3x. Mohu říct, že ač nejsem alergický, měl jsem slušné otoky, ale vydržet se to dá.

Každopádně, pokud jste někdo dostatečně praštěný, mohu vám dodat libovolné množství sršňů i s hnízdy, a klidně si je zavěste přímo pod vchodové dveře. Můžete tak světu ukázat, jak vám vůbec nevadí. Respektive oni nevadí do určitého kritického množství a vzdálenosti. Je velmi snadné na dálku moralizovat, když mi sršni nad hlavou nevyžírají krov (a že to umí!).

Pokud jde o čmeláky, tak opravdu mají žihadlo, ale i kusadla. Čmelák vás spíše kousne, než bodne, to jsem viděl pouze jednou.

Teď mne omluvte, za chvíli jdu zlikvidovat jedno sršní hnízdo, které jsem podchladil ledem. Nechci, aby nějaký zbytečně bodl malé dítě. Pokud se to někomu z vás nelíbí, tak víte co s tím můžete udělat? Vůbec nic, leda se s tím smířit ;).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 30.9.2013 16:15

Věřím, že sestře nohu neřezali, takže kdyby neběžela do nemocnice, noha by zase splaskla.
Každý rok štípnou včely, vosy, sršni tisíce lidí. Stejně tak mnoho lidí škrábne kočka, štípne komár, kousne mravenec spálí kopřiva, odře si koleno. Sem tam se někomu ranka infikuje, někdo zareaguje alergicky, někdo výjimečně i zemře. Tak to bylo, je a bude. Likvidovat kvůli tomu veškerý hmyz, nechodit ven nebo přestat se pohybovat je hloupost, navíc neúčinné.
    Osobně bych raději bral 10 sršních žihadel než jedno nepoznané infikované klíště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.177 (?), 27.9.2013 23:14
Úžasný, tak pokud nevíte, ty vaše insekticidy proti "vraždícímu a škodlivému" hmyzu mají přímo na svědomí minimálně miliony mrtvých lidí ročně. Zabíjíte sami sebe. Ale to je dobře, přirozená regulace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.177 (?), 27.9.2013 22:58
Mě jako malé dítě poštípali a žil jsem normálně. Až v poslední době mám zkažené zdraví mimo jiné i právě díky vám, co hned všude "pro jistotu" valíte chemii a všechno sterilizujete. Z těch vašich dětí takhle budou chudinky které sejme první mor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.254 (?), 14.8.2008 9:38

Osobně také preferuji ten vysavač. Používám obyčejný a vůbec nemůže být řeč o tom, že by se sršně a vosy dostali ven. Snažli jsme se žít na boudě v pospolitosti, ale je to veliké riziko. Hlavně večer, kdy se toulají za světlem občas vletnou do chaty a to se potom likvidace jeví jako nejlepší řešení, lepší než hysterický jekot manželky a dcery. Z vlastní zkušenosti vím, že stačí zdecimovat pouze část hnízda a zbytek se odstěhuje pryč.  Pokud je ve vysavači alespoň trochu prachu funguje to spolehlivě a po vypnutí se žádný srdce rvoucí bzukot nekoná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.12 (?), 14.8.2008 23:55

Přeji pěkný den pane 76.122

zeptám se, máte děti?Ať ano či ne řeknu vám jen jedno.Přirozená věc rodičů je chránit své děti

a to vetšina z nás tady dělá! Nesvádím to na děti ale opravdu nás nenechává v klidu když 4cm sršeň lítá kolem dětí a ti nechápou že se nemají ohánět rukama aby nebyl rozdrážděný. Ano štípnutí včelky nic není ale sršeň už není včelka

a i pro zdraváho dospělého člověka sršní žihadlo třeba do krku může být problém. No a abych to nesváděl na děti jak říkáte, osobně jsou mi sršně 80cm od vchodu nepříjemné tak že bych je zničil třeba 10x ať jsou chráněné nebo ne. Ti co mají podobné zkušenosti se sršněma mi dají za pravdu. 

Souhlasím s paní romila a přeji nádherný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 15.8.2008 14:54
Sršní obsahuje látky které vyvolávají bolest, takže prý bolí dost, ale včelí je jedovatější, velikost není všechno. Sršni nebodají rádi, kolik znáte lidí který dostali žihadlo od sršně? A nevím jestli vás nevyděsí to, že čmeláci oproti obecně zažité představě samozřejmě mají žihadlo taky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 15.8.2008 15:08

Mě bodli sršni hned 3x. Mohu říct, že ač nejsem alergický, měl jsem slušné otoky, ale vydržet se to dá.

Každopádně, pokud jste někdo dostatečně praštěný, mohu vám dodat libovolné množství sršňů i s hnízdy, a klidně si je zavěste přímo pod vchodové dveře. Můžete tak světu ukázat, jak vám vůbec nevadí. Respektive oni nevadí do určitého kritického množství a vzdálenosti. Je velmi snadné na dálku moralizovat, když mi sršni nad hlavou nevyžírají krov (a že to umí!).

Pokud jde o čmeláky, tak opravdu mají žihadlo, ale i kusadla. Čmelák vás spíše kousne, než bodne, to jsem viděl pouze jednou.

Teď mne omluvte, za chvíli jdu zlikvidovat jedno sršní hnízdo, které jsem podchladil ledem. Nechci, aby nějaký zbytečně bodl malé dítě. Pokud se to někomu z vás nelíbí, tak víte co s tím můžete udělat? Vůbec nic, leda se s tím smířit ;).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 15.8.2008 15:59
Ale jistě že jsou místa kde to vadí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.203 (?), 17.8.2008 16:30

Dobrý den, jen se všichni snažte sršně okolo svých obydlí zlikvidovat. Minulý týden mého dospělého syna bodl sršeň do obličeje, zřítil se na něj v noci z rozpálené lampy a rozhodně díky rychlé reakci jeho přítelkyně, která zavolala "rychlou" je dnes s námi. Reakce na bodnutí byla rychlá, otok obličeje, otok krku.

Díky všem za rady jak na ně.  Syn už je vybaven Biolitem, hasičákem i balíčkem proti alergiceké reakci. Ale pevně věří, že už to v životě nezažije. Zase tolik sršňů člověk nepotká.

Pěkný konec léta a žádná žihadla!!! M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.172 (?), 17.8.2008 19:00

Dobrý den, nedá mi to nereagovat, máme sršně a jsou to jen a jen problémy, z hrušně bude letos houby, protože si na ní neustále hodují, to stejné jabloně, kdykoliv chci okolo projít na zahrádku, hrozím se, který na mne spadne. To nemluvím o věšení prádla, bohužel je sušák hned vedle, mimochodem, plot ze dřeva taky super práce, na jaře můžem dělat nový. A hnízdo? Máme přímo nad balkónem (obývák)tak že žádné větrání, pěkná pečínka(jižní strana)to nemluvím o tom, že doma chodíme po tmě, pokud se ve vedrech větralo, tak že takové to zavařování nebo cokoliv v kuchyni po setmění, pěkně jsem se pařila i dusila zároveň a noci byli opravdu bezesné, protože otevřít okno dokořán, když tam spím s mým dvouletým synem, no to teda vůbec:(Tak prosím netvrďte, jaký jsou zázrak, je sice fakt, že nikoho z nás nebodl ani jeden ale soused už si to letos 2x okusil. Jediný čeho jsem si všimla že dělají dobře, je chytání vos a bohužel i včel:(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika