Slimáci



host - 68.213 (?)
28.7.2017 20:30

Nejak nechapu ty rady ze slimaky vysbiraji kachny, protoze slimaci vylezaji v noci a pres den jsou dokonale zalezli. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55   
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 226.5 (?), 1.5.2017 14:39

Ale já na zahradě žádné slimáky nemám, to řešit nemusím. cheeky

Na délku kolem plotu sypu asi 80m, velmi řídce, oni si to vždy spolehlivě najdou, velice je to láká. Déšť nevadí, vydrží to odhadem tak 3 týdny. Pokud je sucho, slimáci nejsou, pokud vlhčeji, opět obnovím. Spotřeba tímto způsobem není velká, ta pixla v pohodě vydrží na rok na "strážení hranice".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 1.5.2017 10:33

No taky jde natahnout dva drátky kolem záhonu nebo kolem celé zahrady a pustit do nich el proud.Podle velikosti slimáků i úmerné napětí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 1.5.2017 11:00

Nejlépe 220 V. Když už, ať tam nic neleze.smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 1.5.2017 13:23

Stačí adapter na 12 V.Na ty malé a na velké 12 kV.Obojí spolehlivě kolem celé zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.34 (?), 10.6.2017 13:18

Už nikdy víc ferramol.  Už několikrát jsem po ošetření sbíral v ošetřeném prostoru slimáky pod překážkami, byli v nejlepší životní kondici. 300 gramů tady prodávají za 149kč. A rostliny jsou ožírány dál.

Vrátím se k metaldehydu, existuje i takový, který odpuzuje psy, ted si nepamatuju název, mám to na zahradě.

Jen nedoporučuju kupovat preparát na slovensku, díval jsem se předloni, měli v granulích carbamát ten vám skoro jistě způsobí rakovinu a otráví úplně všecko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 10.6.2017 13:25

Jen nedoporučuju kupovat preparát na slovensku, díval jsem se předloni, měli v granulích carbamát...

Kdepak jste ho viděl a jak se ten přípravek jmenoval? Že by karbamáty učinkovaly a používaly se na slimáky, to jsem neslyšel.

carbamát ten vám skoro jistě způsobí rakovinu

Není třeba komentovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.116 (?), 27.7.2017 9:49

Nejjednodušší způsob jak se zbavit slimáků je koupit si pár kačen a nechat je dělat svou práci :-) Je to méně náročné než pořád běhat po zahradě a stříhat slimáky nebo si zahradu cukrovat chemíí. Zbouchal jsem jim z palet takový menší kurník, aby se tam nedostaly kuny. Ráno je vypustím a večer zavřu, sem tam jim nasypu nějaké zrní ať nežerou jen ty slimáky. Mám kačeny na zahradě asi od poloviny května a už tam nemám žádné, kromě toho, že mi tam lezou od sousedů z jejich zahrad, ale aspoň mají kačenky co papat :-) Všude píšou, že slimáky žerou jen Indičtí běžci, ale není to pravda. Žerou je všechny kačeny, jen potřebují mít dostatek nádob rozmístěných po zahradě aby mohli slimáky zapíjet. Já mám kačeny Pižmové. Co se týče zeleniny, tak brambory, rajčata, dýně a okurky kačenám nechutnají, ale pokud chcete pěstovat kedlubny, salát nebo papriky, tak je třeba si udělat oplocený záhonek ať vám to nepožerou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 27.7.2017 10:55

Ty velké nežerou ani indičtí běžci, nejspíš nemají u nás přirozeného nepřítele.

Na velikánskou, zpustlou a „rekultivovanou“ zahradu (2000 m²) s velkou spoustou slimáků a hlemýžďů jsem na volno, na odchov, ale s krmením, vypustil pižmovou kachnu s mláďaty (kačírků bylo 8, ti vyrostou velcí, 5 kg). Slimáci, ale i hlemýždi, zmizeli za sezónu úplně. Prostě už nejsou.
Pižmovky byly šetrné k záhonům (salát, papriky nevedu). Snad jedině až velcí kačírci se při nalezení posledních velkých hlemýžďů o ně prali a honili se bez ohledu na záhony. Kačírci se naučili rozbíjet i ulity hlemýžďů. Také mi, když jsem byl na zahradě, hlemýždě přenášeli, abych jim je rozšlápnul. Pižmovky dokázaly nalézat i snůšky vajíček. Udělaly si k nim zobáky díru do země a vybraly vajíčka.
Takže přesně jak píše kolega. Vlastně nechápu, proč jsou se slimáky tak spojováni běžci a úplně opomíjeny obyčejné pižmovky. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 27.7.2017 11:08

Je to móda, je to boom, prodej auto, šperky, dům. Nastěhuj se na vesnici, neměj telku, popelnici-prostě se vrať ke kořeni, páč jsme z doby vyhořenicheeky! Jen dej pozor na domácí-integrace, ta dá práci, leckterému sousedovi nevonějí mu slimáciwink! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.213 (?), 28.7.2017 20:30

Nejak nechapu ty rady ze slimaky vysbiraji kachny, protoze slimaci vylezaji v noci a pres den jsou dokonale zalezli. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54,  55   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika