Slimáci



host - 173.17 (?)
1.5.2017 10:57

Jen by mne zajímalo, na jakou délku vám to vystačí (délka plotu). Déšť to nijak neovlivní?  A co ti slimáci, co máte již na zahradě?

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55   
                     
host - 9.252 (?), 15.4.2017 12:17

Slimáci vylezli - tedy spíše jsme je vyndali na světlo při sázení brambor. Ty jsme měli uskladněné ve sklípku pod skleníkem. A ejhle dva hošíci se už drali na světlo.Hrrrr na ně!!! V minulém roce zabral Ferramol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 24.4.2017 17:12

proč kupovat chemiji když to zmaknou kačirkove   jsou v běhu cely den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 24.4.2017 17:26

Chemii ani spánku netřeba, slimejši jsou aktivnější v noci. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alex46 - (14) - 254.19 (?), 1.5.2017 7:32

Diskuse ohledně slimáků je letos zaplaťpánbůh slabá. Většinou všude pomrzli. Ale na druhé straně zase pomrzly stromy, réva apod. To si nevyberete. Ale děsí mne letos velké množství klíšťat, aktivních už od března. Na naší kočce jich bylo už letos asi 30.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 1.5.2017 7:43

No nevím, s tím pomrznutím. Tuhle vysílali v TV poplašnou zprávu, že slimáci přezimovali dobře a že letos bude calamita. Můžu to potvrdit, ve skleníku mi cosi ožralo polovinu sadby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 1.5.2017 8:11

Zatím nikdo nic jednoduchého na slimáky asi nevymyslel. Buďďto použít nějakou tu chemii, která je nekřesťansky drahá nebo je sbírat a nějakým způsobem likvidovat pokud to za vás nezvládnou běhaví ptáci. Já jsem nedávno četl zajímavý návod pro tu druhou možnost: Přiklopit rozpůlenou slupku od melounu rozpůlenou částí dolů a slimáky, kteří tam nalezou pak likvidovat (ale kdo z nás se teď krmí melouny? sad), druhá možnost snad je rozpůlit tuřín vydlabat jej a položit obdobně jako slupku melounu (kdo z nás se v dnešní době krmí tuřínem?

Alex, díky za informaci. My chceme dnes udělat s vnoučaty a psy takový malý okruh okolo hradu Veveří a tak si budeme muset ty klíšťata pohlídat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 226.5 (?), 1.5.2017 8:20

Drahá? Mně přijde řádově o několik řádu výhodnější koupit 3/4 kila Granulaxu za 160,-, který vydrží na celý rok, má 100% účinnost a zlikviduje tisíce slimáků (u nás jsou dost přemnožení), než je ručně sbírat po desítkách nebo je po desítkách lákat na drahé melouny... cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 1.5.2017 8:54

Já vám to neberu. Jen mně je divné, že si lidi stěžují na slimáky, když těch 160,- Kč za rok opravdu není až tak moc. Nehledě k tomu, že za rok nebo dva nebudou u vás slimáci přemnožení (100% účinnost) smiley. Pokud jde o ty melouny a tuřín, tak to jsem jen četl.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 226.5 (?), 1.5.2017 10:31

100% účinnost myslím to, že když je nasypu kolem plotu, tak se ke mně do zahrady nedostane jediný (ze sousedního zarostlého pozemku) a pod plotem ráno leží stovky mrtvolek. Bohužel, přemnožení jsou i po pár letech toho tvrdého boje (a to je občas použiji i na sousedním pozemku). frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 1.5.2017 10:57

Jen by mne zajímalo, na jakou délku vám to vystačí (délka plotu). Déšť to nijak neovlivní?  A co ti slimáci, co máte již na zahradě?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54,  55   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika