Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ty velké nežerou ani indičtí běžci, nejspíš nemají u nás přirozeného nepřítele.

Na velikánskou, zpustlou a „rekultivovanou“ zahradu (2000 m²) s velkou spoustou slimáků a hlemýžďů jsem na volno, na odchov, ale s krmením, vypustil pižmovou kachnu s mláďaty (kačírků bylo 8, ti vyrostou velcí, 5 kg). Slimáci, ale i hlemýždi, zmizeli za sezónu úplně. Prostě už nejsou.
Pižmovky byly šetrné k záhonům (salát, papriky nevedu). Snad jedině až velcí kačírci se při nalezení posledních velkých hlemýžďů o ně prali a honili se bez ohledu na záhony. Kačírci se naučili rozbíjet i ulity hlemýžďů. Také mi, když jsem byl na zahradě, hlemýždě přenášeli, abych jim je rozšlápnul. Pižmovky dokázaly nalézat i snůšky vajíček. Udělaly si k nim zobáky díru do země a vybraly vajíčka.
Takže přesně jak píše kolega. Vlastně nechápu, proč jsou se slimáky tak spojováni běžci a úplně opomíjeny obyčejné pižmovky. JG

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika