Slimáci



host - 21.224 (?)
11.6.2013 1:59

Nejsem zastáncem používání chemikálií kdekoli, ovšem někdy to jinak nejde. Kromě bezprizorních koček a psů se starám i o ježky a proto už druhou noc hledám způsob, jak se zbavit slimáků a neuškodit ostatním tvorům. Vy útočíte na zahrádkáře, jakoby ježky likvidovali pouze a jenom oni. Už jste jel někdy autem, hlavně na podzim, a všiml si, kolik ježků je na silnicích rozježděných na placku? Proč tak vehementně nebrojíte také proti motoristům? Nejspíš proto, že máte auto.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 25.8.2010 12:29

Koncert je hudební představení, myslel jste asi koncern.
  Ale o to nejde, skutečně nemusíte být češtinář, abyste rozumně a zasvěceně napsal něco o chemii. Jenže Vy nejste ani chemik. Váš postoj k přírodě je intuitivně jistě správný, ale pro vyslovení tak kategorických soudů je třeba mít o problematice i jisté znalosti. Nestačí "...každý pozná... všichni říkají... všechno jde...   Jinak i dobré myšlence spíš ublížíte, pokud ji prezentujete tak diletantsky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.75 (?), 25.8.2010 13:22

Myslím, že v daném případě Vaše moudrá snaha pane MV na příliš úrodnou půdu nedopadne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 25.8.2010 13:46
"Na všechno se najde argument a všechno jde schodit, já zapomněl nejlepší je chemikálie, nejjednoduší, nejzdravější, nejlepší směle do toho!" --- M. Tímto jste se schodil akorát sám! Dojeďte se podívat k nám na zahradu, v pravé poledne se na Vás vrhnou hordy komárů že do deseti minut utečete a nebudete mít ani čas věnovat se slimákům kteří se valí každý den zahradou (teď po nočních bouřkách) již od jara (pokud nějaké bylo), nemluvě o plísních a nemocech které napadají vše. Nikdo snad není takovým zastáncem chemie jak uvádíte (píši o zahradničení) ale bez ní to prostě nejde, jde jen o to používat ji rozumně. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.224 (?), 11.6.2013 1:59

Nejsem zastáncem používání chemikálií kdekoli, ovšem někdy to jinak nejde. Kromě bezprizorních koček a psů se starám i o ježky a proto už druhou noc hledám způsob, jak se zbavit slimáků a neuškodit ostatním tvorům. Vy útočíte na zahrádkáře, jakoby ježky likvidovali pouze a jenom oni. Už jste jel někdy autem, hlavně na podzim, a všiml si, kolik ježků je na silnicích rozježděných na placku? Proč tak vehementně nebrojíte také proti motoristům? Nejspíš proto, že máte auto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.163 (?), 29.5.2011 10:25
Tak já nevím jak se jich zbavím,, moc se chemie dávat nechce,,mám psa tak to je další problém, asi ta baterka a o půl noci na lov!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.137 (?), 2.12.2017 19:48

otc používal dusíkaté vápno, to i pohnojí. ale pokud by na tom místě kde se někdy vápnilo chtěl pěstovat kanadské borůvky, tak mu neporostou. i jahody mají rády kyseleji.
nedávno jsem se díval na video, jak pro kuřata oplotili kus půdy nechali je vyhládnout a pak jim házeli slimáky a ony se naučily to žrát.možná to někomu pomůže.Každý nemá ty čínské kachny, které to žerou normálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.1 (?), 20.4.2008 21:34

Musím říci, že jste na tom hůře než já. Já jich loni nasbíral 20 tis. kusů. Sousedka 25 tis. Divím se, kde se stále berou. Miloš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.90 (?), 11.6.2008 23:40

Letos už sundáváme španělské slimáky i ze dveří a dokonce ze záchodového prkénka. Našich pár šedých slimáků mi vůbec nevadí, ale ta oranžovo-hnědá hrůza mě děsí. Nikdy se mi nic živého neprotivilo, ale teď se štítím i těch nejmrňavějších. Jak se tahle hrůza u nás tak náhle objevila?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.117 (?), 26.8.2009 23:01

Já letos ze stejné výšky z tyček od rajčat. Také to vidím poprvé. Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 12.35 (?), 25.3.2024 19:04

kdo doporučuje ježkyti vám přinesou klíštata a zemřete na infekci.nejlépe mít plot takový že jde až do země aby ježci nepodlezli.a když přijdu na ježka, strčím ho do kýble a odnesu za silnici do lesa půl kilometru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika