Slimáci



host - 228.117 (?)
26.8.2009 23:01

Já letos ze stejné výšky z tyček od rajčat. Také to vidím poprvé. Pepa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 25.8.2010 12:29

Koncert je hudební představení, myslel jste asi koncern.
  Ale o to nejde, skutečně nemusíte být češtinář, abyste rozumně a zasvěceně napsal něco o chemii. Jenže Vy nejste ani chemik. Váš postoj k přírodě je intuitivně jistě správný, ale pro vyslovení tak kategorických soudů je třeba mít o problematice i jisté znalosti. Nestačí "...každý pozná... všichni říkají... všechno jde...   Jinak i dobré myšlence spíš ublížíte, pokud ji prezentujete tak diletantsky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.75 (?), 25.8.2010 13:22

Myslím, že v daném případě Vaše moudrá snaha pane MV na příliš úrodnou půdu nedopadne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 25.8.2010 13:46
"Na všechno se najde argument a všechno jde schodit, já zapomněl nejlepší je chemikálie, nejjednoduší, nejzdravější, nejlepší směle do toho!" --- M. Tímto jste se schodil akorát sám! Dojeďte se podívat k nám na zahradu, v pravé poledne se na Vás vrhnou hordy komárů že do deseti minut utečete a nebudete mít ani čas věnovat se slimákům kteří se valí každý den zahradou (teď po nočních bouřkách) již od jara (pokud nějaké bylo), nemluvě o plísních a nemocech které napadají vše. Nikdo snad není takovým zastáncem chemie jak uvádíte (píši o zahradničení) ale bez ní to prostě nejde, jde jen o to používat ji rozumně. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.224 (?), 11.6.2013 1:59

Nejsem zastáncem používání chemikálií kdekoli, ovšem někdy to jinak nejde. Kromě bezprizorních koček a psů se starám i o ježky a proto už druhou noc hledám způsob, jak se zbavit slimáků a neuškodit ostatním tvorům. Vy útočíte na zahrádkáře, jakoby ježky likvidovali pouze a jenom oni. Už jste jel někdy autem, hlavně na podzim, a všiml si, kolik ježků je na silnicích rozježděných na placku? Proč tak vehementně nebrojíte také proti motoristům? Nejspíš proto, že máte auto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.163 (?), 29.5.2011 10:25
Tak já nevím jak se jich zbavím,, moc se chemie dávat nechce,,mám psa tak to je další problém, asi ta baterka a o půl noci na lov!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.137 (?), 2.12.2017 19:48

otc používal dusíkaté vápno, to i pohnojí. ale pokud by na tom místě kde se někdy vápnilo chtěl pěstovat kanadské borůvky, tak mu neporostou. i jahody mají rády kyseleji.
nedávno jsem se díval na video, jak pro kuřata oplotili kus půdy nechali je vyhládnout a pak jim házeli slimáky a ony se naučily to žrát.možná to někomu pomůže.Každý nemá ty čínské kachny, které to žerou normálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.1 (?), 20.4.2008 21:34

Musím říci, že jste na tom hůře než já. Já jich loni nasbíral 20 tis. kusů. Sousedka 25 tis. Divím se, kde se stále berou. Miloš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.90 (?), 11.6.2008 23:40

Letos už sundáváme španělské slimáky i ze dveří a dokonce ze záchodového prkénka. Našich pár šedých slimáků mi vůbec nevadí, ale ta oranžovo-hnědá hrůza mě děsí. Nikdy se mi nic živého neprotivilo, ale teď se štítím i těch nejmrňavějších. Jak se tahle hrůza u nás tak náhle objevila?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.117 (?), 26.8.2009 23:01

Já letos ze stejné výšky z tyček od rajčat. Také to vidím poprvé. Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 12.35 (?), 25.3.2024 19:04

kdo doporučuje ježkyti vám přinesou klíštata a zemřete na infekci.nejlépe mít plot takový že jde až do země aby ježci nepodlezli.a když přijdu na ježka, strčím ho do kýble a odnesu za silnici do lesa půl kilometru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika