Sametka podzimní - Trombicula autumnalis



host - 60.140 (?)
28.8.2008 15:19

Zdravím, koukám, že je tu spousta sameťáků.

Byl jsem s problémem na hygieně v Plzni, tam mi na hubení poradili použít Sulikol K - bohužel si přesně nepamatuju sílu roztoku, možná to bude na balení. To namíchat do kropáče a pokropit místo, kde se sametka vyskytuje. Tak aby roztok proniknul cca 10cm pod zem.

Problém je, že sametka má tzv. ostrůvkový výskyt, vyskytuje se v oblastech o průměru 1 - 2 m, a nikde jinde. Nemá také příliš ráda slunce. 

Zatím zkoušíme prolévat Sulikolem místa kde si myslíme, že ty potvory žijou... ale jsou letos zase :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 175.139 (?), 27.8.2008 9:24

Nevim, cim pesne hubit svilusky na zahrade, jsou na to nektere pripravky ze skupiny akaricidu, protoze sviluska patri mezi roztoce, ale mam celkem rozsahle zkusenosti se zmirnovanim postipani, protoze jsme tim dost trpeli, kdyz jsme bydleli v Roztokach u Prahy.

Vetsina tamnich lidi si kvuli ni bere dovolenou prave v srpnu a zari. Roztoc mizi, jakmile opada listi z ovocnych stromu, vyhnete se, pokud muzete, pobytu pod ovocnymi stromy v dobu, kdy radi.

Kozni lekarka mi doporucila osprchovat se po navratu ze zahrady a na zavrtane potvory pouzit Jacutine gel, ktery mi napsala, na svedici pupence pouzit pak ke zmirneni svedivosti tekuty pudr nebo Fenistil gel.

Pro psy pak na roztoce funguje Neostomosan - pozor na jeho redeni, redi se to v setinovych koncentracich, pes se v tom vykoupe, a pak preventivne pouzit pipetu spot onu za krk Duowin.

Toto mam osvedceno a zafungovalo to. Je treba tim neostomosanem, pripadne Arpalitem nebo Biokillem vystrikat i mista, kde pes lezi nebo se pohybuje doma.

Prestoze sviluska neni nic prijemneho, lze ji prezit a s opadem listi odezni, to je jedine potesujici na teto neprijemnosti.

Dana Bočková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.120 (?), 27.8.2008 14:37

Dobrý den,

děkuji za všechny rady, jsem také zoufalá, zahradu nemáme, přesto jsou děti zřízené přesně tak, jak většina z vás popisuje. Prosím vás, přežívají larvy v matracích? A čím je případně ošetřit? Nechce se mi používat chemii do psích pelechů na matrace malých dětí, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 166.34 (?), 27.8.2008 22:16

No predátor požírající drobné roztoče a podobné breberky je Phytoseiulus persimilis, nebo Typhlodromus pyri . Používají se v biologické ochraně proti sviluškám.

Nevím, jestli pomůže i proti sametce. Jistě by to ale věděl RNDr Pultar z Bioly Chelčice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.174 (?), 22.8.2017 20:47

Děkuji za všechny informace, které jsem tu našla. Je rok 2017 a já se setkala se sametkou poprvé v životě. Kožařka nerozeznala sametku, dala mi na to původně to, čím se léčí svrab. Ale upozornili mě přátelé na velké zahradě, kde jsme jimi byli zásobeni všichni, co jsme tam zrovna byli. Jeli jsme tam tam třikrát za léto a v srpnu to bylo fakt nejhorší. Po návratu jsem navštívila svou kožařku znovu a žádala předpis na Jacutin, ale zklamala mne - prý již není vyráběn. Připadalo mi, že je přesvědčena, že sametka nijak neškodí, jen štípe, že se pod naší kůží larvička nepřemění v dospělce, který odpadne a zase najde cestu do země, kam zaleze do deseticentimetrové hloubky a naklade další nesmírnou spoustu vajíček. Prý prostě jen štípe! Ale napsala mi aspoň předpis na nějakou mast, kterou mi nejprve musí v lékárně namíchat, tak si tam pro ni zítra jdu. Drbu se nejen po celém těle, ale i za uchem a ve vlasech. Těším se, až to zase zmizí. Kamila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.252 (?), 25.8.2009 9:25

té sousedky :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 118.22 (?), 8.8.2011 12:41

Taky nás dost otravujou mrchy  :o((co pomáhá dětem je pudr na neštovice a kapičky fenistilu, zmírní otoky a svědení... gel je na nic ten nám nepomohl ale kapičky joo :o)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.218 (?), 16.7.2009 0:32

Tak my se netěšíme ani na to září, protože u nás jsou až do konce října :-((. Prokristapána, to zde fakt nikdo neporadí, čím ty potvory zlikvidovat? Sulku jsem koupila loni, stříkali jsme dvakrát po 14 dnech a NIC!!! Předtím jsme ještě celou zahradu zjara posypali vápnem a taky nic. Přece na tu potvoru musí něco zabrat. Už teď se zas děsím srpna a to je půlka července.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.140 (?), 28.8.2008 15:19

Zdravím, koukám, že je tu spousta sameťáků.

Byl jsem s problémem na hygieně v Plzni, tam mi na hubení poradili použít Sulikol K - bohužel si přesně nepamatuju sílu roztoku, možná to bude na balení. To namíchat do kropáče a pokropit místo, kde se sametka vyskytuje. Tak aby roztok proniknul cca 10cm pod zem.

Problém je, že sametka má tzv. ostrůvkový výskyt, vyskytuje se v oblastech o průměru 1 - 2 m, a nikde jinde. Nemá také příliš ráda slunce. 

Zatím zkoušíme prolévat Sulikolem místa kde si myslíme, že ty potvory žijou... ale jsou letos zase :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.140 (?), 28.8.2008 15:24

už vím je to 2% jícha ten poměr :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.99 (?), 4.9.2008 8:08

Nenapadlo by mně, že ještě 3. září ty bestie zaútočí. Každoroční problém, loni přišel už v červenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika